OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

08.05.2016

Pracowity weekend żaków starszych (2007)

Bardzo ciężki i pracowity weekend mają za sobą nasi młodzi zawodnicy. W sobotę w godzinach porannych nasza kadra wyjechała do Lwówka, gdzie rozegrała kolejny turniej ligowy, natomiast w niedzielne przedpołudnie udała się do Poznania na mecz towarzyski z Lechem Poznań rocznik 2008.

Podczas turnieju ligowego rozegraliśmy trzy mecze. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny, była drużyna Mawitu Lwówek. Po zaciętej walce i grze do ostatnich sekund wygraliśmy ten mecz 3:2. Bramki w tym spotkaniu strzelili: Oskar Popis, Kuba Jankowski, Marcin Skrobich. Następnym przeciwnikiem naszego zespołu był lider naszej grupy drużyna Wełny Rogoźno. Mimo dogodnych sytuacji, które sobie stworzyliśmy to Wełna ostatecznie wygrała mecz 3:1. Honorowe trafienie w tym meczu zaliczył po strzale z rzutu wolnego Jakub Wujek. Niestety w tym meczu słabiej zaprezentowali się nasi bramkarze, którzy przyczynili się do utraty dwóch bramek. Ostatnim rywalem naszych zawodników była drużyna Canarinhios. A jak już  mecz z Canarinhos to  wiadomo, że na boisku będzie się wiele działo. I tak jak dwa tygodnie temu tak i tym razem pierwsza na prowadzenie za sprawą Oskara Popisa wychodzi nasza drużyna. Jednak radość naszych zawodników nie trwała zbyt długo, bo już po paru sekundach jeden z zawodników Canarinhos doprowadził do remisu. Następne minuty to na nasze nieszczęście kolejne bramki Canarinhos. I gdy wydawało się, że mecz przegramy 3:1 do pracy zabrali się nasi zawodnicy. Po bramkach Marcela Pieszke i drugiej w tym meczu bramce Oskara Popisa doprowadzamy do remisu.

Ostatecznie turniej tak jak poprzedni kończymy na trzecim miejscu. Za dwa tygodnie ostatni turniej ligowy i okazja na poprawienie swojej pozycji.

Dzień po turnieju nasza drużyna udała się do Poznania na mecz towarzyski z bardzo dobrą drużyną Lecha Poznań . W oczach naszych zawodników było widoczne zmęczenie poprzednim dniem, jednak stanęli oni na wysokości zadania i wygrali z wymagającym przeciwnikiem 10:8. Była to bardzo pożyteczna lekcja z której można wyciągnąć bardzo dużo wniosków.

Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Marcin Skrobich x3, Marcin Maląg x2, Jan Pośledni x2, Jakub Wujek, Kuba Jankowski, Oskar Popis.

W turnieju ligowym i w sparingu zagraliśmy w składzie: Marcel Możewski(br), Mateusz Biskup(br), Adrian Fiołka, Marcin Skrobich, Jan Pośledni, Oskar Popis, Borys Markiewicz, Marcin Maląg, Marcel Pieszke, Jakub Wujek, Marta Wujek, Kuba Jankowski.

Najnowsze aktualności

  • 26.11.2025

    Z Flotą w Puszczykowie

    W najbliższy weekend rozegrana zostanie 19 kolejka trzeciej ligi grupy drugiej. Tym razem piłkarze Polonii Środa podejmować będą Flotę Świnoujście. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puszczykowie w piątek 28 listopada a jego początek zaplanowano na godzinę 13:00.

  • 24.11.2025

    Zwycięskie zakończenie rundy (2014)

    W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2, którym Polonia 2014 kończyła rundę jesienną, nasz zespół wygrał 2:1 (1:0) z Lechem Poznań Białym. Oba gole dla średzkiej drużyny strzelił Bruno Gruszczyński. Zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zakończył jesień na szóstym miejscu w ligowej tabeli.

  • 24.11.2025

    Futsal: Polonia U-15 awansowała do II fazy (2011)

    Polonia 2011 wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. W hali w Racocie nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie mecze i tracąc zaledwie dwa gole przez całe zawody! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyły też APR Lampart Poznań i Futsal Kościan, zostanie rozegrana w terminie 13/14 grudnia.

  • 22.11.2025

    Polonia wraca na fotel lidera

    W osiemnastej kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa udali się do Stargardu na pojedynek z tamtejszymi Błękitnymi. W rundzie jesiennej w Środzie Wielkopolskiej górą byli poloniści wygrywając 4:2. Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego bardzo chcieli ten wynik powtórzyć i utrzymać swoją pozycję w czubie ligowej tabeli.

  • 19.11.2025

    Transmisja ze Stargardu

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania trzeciej ligi w którym piłkarze Polonii Środa rywalizować będą z Błękitnymi Stargard. Startujemy w sobotę 22 listopada o godzinie 12:50. Transmisja oczywiście z komentarzem.

  • 19.11.2025

    Udane zakończenie rundy jesiennej

    W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa na własnym boisku podejmowali Wilki Wilczyn. Mecz odbywał się w ramach szkolenia sędziów z systemu VAR i właśnie przy użyciu tej technologii i w oparciu o nią zawody były prowadzone przez sędziów.

  • 18.11.2025

    Runda rewanżowa czas start

    W miniony weekend zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej w trzeciej lidze grupa druga. W ostatnim meczu jesieni poloniści pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce na jej boisku 2:1. Ale koniec rundy jesiennej nie oznacza dla piłkarzy końca zmagań ligowych w tym roku. Prowadzący rozgrywki Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. Tym samym w sobotę poloniści udadzą się do Stargardu na rewanżowy pojedynek z Błękitnymi. Latem górą była Polonia Środa która wygrała na własnym boisku 4:2.

  • 17.11.2025

    Premierowe zwycięstwo dziewczyn (Trampkarki)

    Zwycięstwem zakończyły rundę jesienną trampkarki Polonii, które rywalizowały w rozgrywkach 3. ligi okręgowej młodzików D1. Wygrana 2:0 (0:0) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec była pierwszą naszych zawodniczek na tym poziomie. Gole strzelały Julia Kawecka i Lena Perek.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.