21.09.2020
Pracowity weekend żaków (2013)Pracowitą niedzielę mieli zawodnicy z rocznika 2013. Obie grupy rozegrały wyjazdowe mecze sparingowe.
Grupa pierwsza rocznika 2013 udała się do Poznania na grę kontrolną. Naszymi przeciwnikami były dwa zespoły Lecha Poznań i Kotwica Kórnik. Z każdym z przeciwników rozegraliśmy mecz 2x20 minut co razem dało 120 minut gry. Nasz zespół pokazał się z dobrej strony i dobrze realizował założone cele. Zawodnicy bez piłki tworzyli linię podania i szukali wolnej przestrzeni. W ataku potrafiliśmy wygrywać pojedynki 1x1, drużyna była dobrze zorganizowana w zespołowych działaniach defensywnych. Słabszymi elementami była gra 1x1 w obronie, ponieważ zawodnicy Lecha dysponowali bardzo dobrymi umiejętnościami dryblingu i panowania nad piłką.
Polonia wystąpiła w składzie: Szymon Plewiński, Brajan Ostański, Mikołaj Kaczałka, Paweł Szumski, Jakub Dydymski, Jakub Przybyłek, Kacper Fiołka, Wojtek Polk, Patryk Tórz, Antek Szał, Krystian Kasprzak.
Druga grupa rozegrała mecz z rówieśnikami z Kotwicy Kórnik. Trenerzy ustalili, że czas gry wyniesie 6x15 minut. Mecz obfitował w wiele bramek i indywidualnych akcji po stronie obu zespołów. Niestety, lepsi okazali się gospodarze. Najważniejsze jednak, że zawodnicy Polonii w dużej mierze zrealizowali założone cele. Elementem, który szczególnie mógł podobać się kibicom były pojedynki 1x1 w ataku, po których wielokrotnie stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Na wielki plus również zasługiwali zawodnicy, którzy wystąpili dziś na pozycji bramkarza, gdyż wzorowo wznawiali grę podaniem do obrońcy.
Polonia wystąpiła w składzie: Artur Szatkowski, Damian Siwek, Michał Tatarek, Jan Cicharski, Kamil Bochyński, Denys Bakulin, Adrian Sikorski, Karol Maleszka, Wojtek Lepczyński
Najnowsze aktualności
-
02.02.2023
Gry kontrolne i turniej orlików (2012/2013)
Zespoły orlików z roczników 2012 oraz 2013 mają za sobą bardzo intensywne dni. Drużyny rozgrywały gry wewnętrzne pomiędzy sobą, a ponadto orlicy starsi wzięli udział w turnieju Rehau Football Park Cup w Śremie.
-
02.02.2023
Towarzyska porażka z Zagłębiem Lubin (2009)
W rozegranym w Lubinie meczu towarzyskim Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:2 (0:1) z Zagłębiem Lubin. Mecz był pełny walki i obie drużyny miały swoje okazje, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.
-
01.02.2023
Dwie gry orlików (2012)
Drużyna orlików starszych (rocznik 2012) w piątek rozegrała mecz towarzyski z Arką Gdynia, natomiast w niedzielę rywalem Polonii był Mieszko Gniezno.
-
01.02.2023
Co czeka Polonię w lutym?
Za piłkarzami Polonii Środa pierwszy miesiąc przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2022/23. W tym czasie poloniści przeszli szczegółowe badania a także rozegrali cztery gry kontrolne. Teraz przygotowania do wiosny wkraczają w decydującą fazę a w lutym poloniści będą bardzo intensywnie trenować żeby być w pełni gotowym na pierwszy weekend marca kiedy to rozegrają pierwszą kolejkę ligową.
-
01.02.2023
Kontrolne porażki trampkarzy (2008)
W ubiegły weekend przygotowujący się do gry w Centralnej Lidze Juniorów trampkarze starsi (rocznik 2008) rozegrali dwa mecze kontrolne. Średzki zespół przegrał 0:2 z Poznańską 13 (rocznik 2007), a także 0:1 z UKS AP Reissa Poznań.
-
31.01.2023
Wygrana rezerw w Krotoszynie
Okazałym zwycięstwem 3:0 rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej zawodnicy zespołu rezerw Polonii Środa. W pierwszym zimowym sparingu poloniści wygrali z grającą w V lidze (kaliska) Astrą Krotoszyn. Wynik powinien być jeszcze wyższy, jednak Oskarowi Janosiowi zabrakło trochę precyzji pod bramką przeciwnika.
-
30.01.2023
Młodziczki halowymi mistrzyniami Wielkopolski!
Zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska zostały Halowymi Mistrzyniami Wielkopolski do lat 13! Polonistki z kompletem zwycięstw i bez straty gola zakończyły fazę grupową, a w półfinale po rzutach karnych pokonały Akademię Talentów Krotoszyn. W finale nasze piłkarki bezbramkowo zremisowały z Wartą Poznań, ale ponownie skuteczniej egzekwowały rzuty karne. Poza końcowym triumfem zawodniczka Polonii - Julia Brzęcka - została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.
-
28.01.2023
Kanonada Polonii Środa
W sobotę 28 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem naszego zespołu był inny trzecioligowiec Chrobry II Głogów a spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Głogowie.


























































