21.09.2020
Pracowity weekend żaków (2013)Pracowitą niedzielę mieli zawodnicy z rocznika 2013. Obie grupy rozegrały wyjazdowe mecze sparingowe.
Grupa pierwsza rocznika 2013 udała się do Poznania na grę kontrolną. Naszymi przeciwnikami były dwa zespoły Lecha Poznań i Kotwica Kórnik. Z każdym z przeciwników rozegraliśmy mecz 2x20 minut co razem dało 120 minut gry. Nasz zespół pokazał się z dobrej strony i dobrze realizował założone cele. Zawodnicy bez piłki tworzyli linię podania i szukali wolnej przestrzeni. W ataku potrafiliśmy wygrywać pojedynki 1x1, drużyna była dobrze zorganizowana w zespołowych działaniach defensywnych. Słabszymi elementami była gra 1x1 w obronie, ponieważ zawodnicy Lecha dysponowali bardzo dobrymi umiejętnościami dryblingu i panowania nad piłką.
Polonia wystąpiła w składzie: Szymon Plewiński, Brajan Ostański, Mikołaj Kaczałka, Paweł Szumski, Jakub Dydymski, Jakub Przybyłek, Kacper Fiołka, Wojtek Polk, Patryk Tórz, Antek Szał, Krystian Kasprzak.
Druga grupa rozegrała mecz z rówieśnikami z Kotwicy Kórnik. Trenerzy ustalili, że czas gry wyniesie 6x15 minut. Mecz obfitował w wiele bramek i indywidualnych akcji po stronie obu zespołów. Niestety, lepsi okazali się gospodarze. Najważniejsze jednak, że zawodnicy Polonii w dużej mierze zrealizowali założone cele. Elementem, który szczególnie mógł podobać się kibicom były pojedynki 1x1 w ataku, po których wielokrotnie stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Na wielki plus również zasługiwali zawodnicy, którzy wystąpili dziś na pozycji bramkarza, gdyż wzorowo wznawiali grę podaniem do obrońcy.
Polonia wystąpiła w składzie: Artur Szatkowski, Damian Siwek, Michał Tatarek, Jan Cicharski, Kamil Bochyński, Denys Bakulin, Adrian Sikorski, Karol Maleszka, Wojtek Lepczyński
Najnowsze aktualności
-
06.02.2023
Gry orlików z żakami (2013/2014)
We wtorek i czwartek zespoły orlików młodszych oraz żaków starszych rozegrały gry wewnętrze, rywalizujac między sobą na orliku przy ulicy Lipowej.
-
06.02.2023
Zimowe zwycięstwo z Wisłą Borek (2010)
W sobotę w zimowej aurze Polonia Środa Wielkopolska pokonała 2:1 (1:0) Wisłę Borek Wielkopolski na boisku w Topoli. Obie bramki dla Polonii zdobył Bartosz Kurkowiak.
-
06.02.2023
Bolesna lekcja ze Stilonem (2009)
W niedzielne popołudnie drużyna trampkarzy młodszych rozegrała pierwszy mecz kontrolny po powrocie z obozu przygotowawczego w Bydgoszczy. Poloniści wysoko przegrali ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, a po zawodnikach było widać zmęczenie po intensywnych ostatnich tygodniach.
-
06.02.2023
Porażka z Medykiem
W sobotę w Licheniu Starym pierwszy zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska, przygotowujący się do rundy wiosennej Orlen I ligi sezonu 2022/2023 rozegrał mecz kontrolny z KKPK Medyk POLOmarket Konin.
-
06.02.2023
Kolejna towarzyska wygrana
W pierwszą sobotę lutego piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejną grę kontrolną. Tym razem rywalem naszego zespołu był wicelider czwartej ligi Noteć Czarnków.
-
04.02.2023
Gry młodzików z Resovią i Arką (2011)
Pododnie jak starsi koledzy, również młodzicy młodsi (rocznik 2011) mieli okazję sprawdzenia się na tle Resovii Rzeszów oraz Arki Gdynia. Nasi zawodnicy zebrali cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje już w niedalekiej przyszłości.
-
03.02.2023
Zagrali z Resovią i Arką Gdynia (2010)
W ubiegłym tygodniu drużyna młodzików starszych (rocznik 2010) rozegrała dwa mecze z silnymi rywalami - Resovią Rzeszów oraz Arką Gdynia. Oba mecze rozegrane zostały w Licheniu Starym i były bardzo cennym doświadczeniem dla Polonistów.
-
02.02.2023
Zagrali dla WOŚP (2014)
W sobotę drużyna żaków starszych (rocznik 2014) wzięła udział w turnieju Swarzędz Cup z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rywalizowali z pięcioma innymi zespołami: Meblorzem Swarzędz, Liderem Swarzędz, Pelikanem Niechanowo, Piastem Kobylnica oraz Sucharami Suchy Las.

























































