21.09.2020
Pracowity weekend żaków (2013)Pracowitą niedzielę mieli zawodnicy z rocznika 2013. Obie grupy rozegrały wyjazdowe mecze sparingowe.
Grupa pierwsza rocznika 2013 udała się do Poznania na grę kontrolną. Naszymi przeciwnikami były dwa zespoły Lecha Poznań i Kotwica Kórnik. Z każdym z przeciwników rozegraliśmy mecz 2x20 minut co razem dało 120 minut gry. Nasz zespół pokazał się z dobrej strony i dobrze realizował założone cele. Zawodnicy bez piłki tworzyli linię podania i szukali wolnej przestrzeni. W ataku potrafiliśmy wygrywać pojedynki 1x1, drużyna była dobrze zorganizowana w zespołowych działaniach defensywnych. Słabszymi elementami była gra 1x1 w obronie, ponieważ zawodnicy Lecha dysponowali bardzo dobrymi umiejętnościami dryblingu i panowania nad piłką.
Polonia wystąpiła w składzie: Szymon Plewiński, Brajan Ostański, Mikołaj Kaczałka, Paweł Szumski, Jakub Dydymski, Jakub Przybyłek, Kacper Fiołka, Wojtek Polk, Patryk Tórz, Antek Szał, Krystian Kasprzak.
Druga grupa rozegrała mecz z rówieśnikami z Kotwicy Kórnik. Trenerzy ustalili, że czas gry wyniesie 6x15 minut. Mecz obfitował w wiele bramek i indywidualnych akcji po stronie obu zespołów. Niestety, lepsi okazali się gospodarze. Najważniejsze jednak, że zawodnicy Polonii w dużej mierze zrealizowali założone cele. Elementem, który szczególnie mógł podobać się kibicom były pojedynki 1x1 w ataku, po których wielokrotnie stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Na wielki plus również zasługiwali zawodnicy, którzy wystąpili dziś na pozycji bramkarza, gdyż wzorowo wznawiali grę podaniem do obrońcy.
Polonia wystąpiła w składzie: Artur Szatkowski, Damian Siwek, Michał Tatarek, Jan Cicharski, Kamil Bochyński, Denys Bakulin, Adrian Sikorski, Karol Maleszka, Wojtek Lepczyński
Najnowsze aktualności
-
09.02.2023
Grali z Zawiszą i Chemikiem (2006)
Podczas obozu juniorzy trenują dwa razy dziennie na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz pracują w siłowni, a ponadto korzystają z odnowy biologicznej. We wtorek i środę Poloniści zagrali dwa mecze kontrolne z zespołami występującymi w Centralnej Lidze Juniorów U-17, które można ocenić bardzo pozytywnie. W pierwszym meczu z Zawiszą Bydgoszcz nasza drużyna minimalnie przegrała 1:2, natomiast w drugim spotkaniu Poloniści pokonali Chemika Bydgoszcz 7:3. W piątek juniorzy zagrają jeszcze z Tucholanką Tuchola.
-
08.02.2023
Zagrali w Future Cup w Kaliszu (2015)
W niedzielę drużyna żaków młodszych (rocznik 2015) udała się do Kalisza na turniej Future Cup. Poza Polonią w turnieju uczestniczyły zespoły: Warta Poznań, OKS 1926 Ostrów Wielkopolski, UKS AT Krotoszyn, KKS 1925 Kalisz, AS Amber Kalisz, Koźminecka AP, Calisia 14 Kalisz oraz gospodarz zawodów - Prosna Kalisz.
-
08.02.2023
Oświadczenie zarządu Sekcji Piłki Nożnej
W dniu 2 lutego br. Klub Sportowy Polonia otrzymał pismo z Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej w sprawie dofinansowania działalności zespołów seniorskich w roku 2023.
-
07.02.2023
6. miejsce w Pro Future Cup (2012)
W sobotę zespół orlików starszych (rocznik 2012) udał się na dwudniowy turniej Pro Future Cup do Warszawy. Poloniści zagrali łącznie 11 meczów i zajęli szóste wśród 23 zespołów.
-
07.02.2023
Remis z Zawiszą Bydgoszcz (2008)
Przygotowująca się do gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15 drużyna trampkarzy starszych (rocznik 2008) ma już za sobą pierwszą grę kontrolną podczas obozu w Bydgoszczy. Poloniści zremisowali 1:1 z przedstawicielem kujawsko-pomorskiej ligi wojewódzkiej - Zawiszą Bydgoszcz.
-
07.02.2023
Terminarz II ligi okręgowej młodzików starszych (2010)
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz II ligi okręgowej młodzików starszych (rocznik 2010). Drużyna prowadzona przez Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego będzie rywalizować w grupie pierwszej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.
-
07.02.2023
Terminarz II ligi okręgowej trampkarzy młodszych (2009)
Rywalizująca w II lidze okręgowej drużyna trampkarzy młodszych (rocznik 2009) poznała terminarz gier w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023. Podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa, którzy będą beniaminkiem rozgrywek po awansie z III ligi okręgowej, trafili do grupy pierwszej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.
-
07.02.2023
Zwycięstwo z Rawią Rawicz
W niedzielę 05.02.2023 o godzinie 12.00 na boisku w Gostyniu drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie towarzyskie z zespołem Rawii Rawicz występującym na co dzień w V lidze. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 5-2. Bramki dla Polonii strzelili: Durueke K - 2, Mamedov A - 1, Janoś O - 1, Kaczmarek M - 1.

























































