21.09.2020
Pracowity weekend żaków (2013)Pracowitą niedzielę mieli zawodnicy z rocznika 2013. Obie grupy rozegrały wyjazdowe mecze sparingowe.
Grupa pierwsza rocznika 2013 udała się do Poznania na grę kontrolną. Naszymi przeciwnikami były dwa zespoły Lecha Poznań i Kotwica Kórnik. Z każdym z przeciwników rozegraliśmy mecz 2x20 minut co razem dało 120 minut gry. Nasz zespół pokazał się z dobrej strony i dobrze realizował założone cele. Zawodnicy bez piłki tworzyli linię podania i szukali wolnej przestrzeni. W ataku potrafiliśmy wygrywać pojedynki 1x1, drużyna była dobrze zorganizowana w zespołowych działaniach defensywnych. Słabszymi elementami była gra 1x1 w obronie, ponieważ zawodnicy Lecha dysponowali bardzo dobrymi umiejętnościami dryblingu i panowania nad piłką.
Polonia wystąpiła w składzie: Szymon Plewiński, Brajan Ostański, Mikołaj Kaczałka, Paweł Szumski, Jakub Dydymski, Jakub Przybyłek, Kacper Fiołka, Wojtek Polk, Patryk Tórz, Antek Szał, Krystian Kasprzak.
Druga grupa rozegrała mecz z rówieśnikami z Kotwicy Kórnik. Trenerzy ustalili, że czas gry wyniesie 6x15 minut. Mecz obfitował w wiele bramek i indywidualnych akcji po stronie obu zespołów. Niestety, lepsi okazali się gospodarze. Najważniejsze jednak, że zawodnicy Polonii w dużej mierze zrealizowali założone cele. Elementem, który szczególnie mógł podobać się kibicom były pojedynki 1x1 w ataku, po których wielokrotnie stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Na wielki plus również zasługiwali zawodnicy, którzy wystąpili dziś na pozycji bramkarza, gdyż wzorowo wznawiali grę podaniem do obrońcy.
Polonia wystąpiła w składzie: Artur Szatkowski, Damian Siwek, Michał Tatarek, Jan Cicharski, Kamil Bochyński, Denys Bakulin, Adrian Sikorski, Karol Maleszka, Wojtek Lepczyński
Najnowsze aktualności
-
21.02.2023
Gra kontrolna z Lechem (2013)
W sobotę zespół orlików młodszych (rocznik 2013) udał się do Poznania na ulicę Bułgarską, gdzie rozegrał grę kontrolną z Lechem Poznań.
-
21.02.2023
Piętnaście lat rozwoju seniorskiej piłki nie może przepaść. Chcemy zyskać na czasie i dokończyć ten sezon
Na początku lutego istnienie seniorskich drużyn piłkarskich KS Polonia Środa Wielkopolska stanęło pod ogromnym znakiem zapytania. Zasłużony dla średzkiego sportu klub dowiedział się o radykalnym zmniejszeniu dotacji Powiatu Średzkiego. W ostatnich dwóch latach dotacja przekraczała 700 tysięcy złotych rocznie, teraz jest to zaledwie 100 tysięcy złotych.
-
21.02.2023
Kontrolnie z Wartą Śrem
W niedzielę 19 lutego piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu był lokalny rywal – Warta Śrem.
-
21.02.2023
Trójmecz i gra kontrolna orlików (2012)
Bardzo intensywny piłkarski weekend mają za sobą zawodnicy z grupy drugiej orlików starszych (rocznik 2012). Sobotę spędzili na grach w Nowym Folwarku koło Wrześni, gdzie rywalizowali z Huraganem Pobiedziska oraz Zjednoczonymi Września. W niedzielę natomiast na orliku przy ulicy Lipowej gościli zespół dziewczyn Warty Poznań.
-
20.02.2023
Piąte miejsce młodziczek w HMW U-15 (2010)
Młodziczki Polonii Środa Wielkopolska mają za sobą intensywny weekend. W sobotę piłkarki wzięły udział w Halowym Mistrzostwach Wielkopolski do lat 15, w których zajęły piąte miejsce. W niedzielę Polonistki przegrały w meczu sparingowym z Wartą Poznań 1:7.
-
20.02.2023
Halowy trójmecz w Borku (2010)
W sobotę w hali sportowej w Borku Wielkopolskim zespół młodzików starszych (rocznik 2010) rozegrał kontrolny trójmecz z Wisłą Borek Wielkopolski oraz Zawiszą Dolsk.
-
20.02.2023
Porażka z Legionovią (2006)
W czwartek juniorzy Polonii rozegrali mecz sparingowy w Jarocinie z przebywającą na obozie Legionovią Legionowo. Rozgrywany na wysokim poziomie mecz zakończył się jednak porażką naszego zespołu 1:6. Jedyną bramkę dla średzkiej drużyny strzelił Adrian Olejniczak.
-
20.02.2023
Trudny pojedynek w Racocie (2009)
W niedzielnym meczu sparingowym z grającym w Lidze Wojewódzkiej PKS-em Racot zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 2:1 (0:1). Mimo, iż nie był to najlepszy mecz Polonistów, zdołali wygrać między innymi dzięki fenomenalnej postawie bramkarza Bartłomieja Wiczyńskiego. Bramki dla średzkiej drużyny zdobyli Jakub Janiszewski oraz Antoni Łukaszewski.



























































