21.09.2020
Pracowity weekend żaków (2013)Pracowitą niedzielę mieli zawodnicy z rocznika 2013. Obie grupy rozegrały wyjazdowe mecze sparingowe.
Grupa pierwsza rocznika 2013 udała się do Poznania na grę kontrolną. Naszymi przeciwnikami były dwa zespoły Lecha Poznań i Kotwica Kórnik. Z każdym z przeciwników rozegraliśmy mecz 2x20 minut co razem dało 120 minut gry. Nasz zespół pokazał się z dobrej strony i dobrze realizował założone cele. Zawodnicy bez piłki tworzyli linię podania i szukali wolnej przestrzeni. W ataku potrafiliśmy wygrywać pojedynki 1x1, drużyna była dobrze zorganizowana w zespołowych działaniach defensywnych. Słabszymi elementami była gra 1x1 w obronie, ponieważ zawodnicy Lecha dysponowali bardzo dobrymi umiejętnościami dryblingu i panowania nad piłką.
Polonia wystąpiła w składzie: Szymon Plewiński, Brajan Ostański, Mikołaj Kaczałka, Paweł Szumski, Jakub Dydymski, Jakub Przybyłek, Kacper Fiołka, Wojtek Polk, Patryk Tórz, Antek Szał, Krystian Kasprzak.
Druga grupa rozegrała mecz z rówieśnikami z Kotwicy Kórnik. Trenerzy ustalili, że czas gry wyniesie 6x15 minut. Mecz obfitował w wiele bramek i indywidualnych akcji po stronie obu zespołów. Niestety, lepsi okazali się gospodarze. Najważniejsze jednak, że zawodnicy Polonii w dużej mierze zrealizowali założone cele. Elementem, który szczególnie mógł podobać się kibicom były pojedynki 1x1 w ataku, po których wielokrotnie stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Na wielki plus również zasługiwali zawodnicy, którzy wystąpili dziś na pozycji bramkarza, gdyż wzorowo wznawiali grę podaniem do obrońcy.
Polonia wystąpiła w składzie: Artur Szatkowski, Damian Siwek, Michał Tatarek, Jan Cicharski, Kamil Bochyński, Denys Bakulin, Adrian Sikorski, Karol Maleszka, Wojtek Lepczyński
Najnowsze aktualności
-
27.10.2023
Obóz zimowy - Licheń Stary 2024!
OBÓZ ZIMOWY 2024
Zachęcamy zawodników akademii do udziału w obozie zimowym, który zaplanowano w terminie 19-24 lutego 2024 w Hotel Atut**** w Licheniu Starym! Szczegóły na plakacie, zapraszamy!
-
27.10.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (28/29.10.2023)
Wczorajszym wygranym 4:2 meczem trampkarzy młodszych Polonii ze Sparks Poznań rozpoczął się ostatni piłkarski weekend w październiku. Nasze zespoły małymi krokami zbliżają się ku końcowy rundy jesiennej. Jeszcze dziś na średzkim stadionie swój mecz rozegrają juniorzy z rocznika 2008, którzy o godzinie 18:30 podejmą Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski (2007).
W sobotę na stadionie CSiR o godz. 12:00 odbędzie się mecz Centralnej Ligi Juniorów: Polonia Środa - Pogoń Szczecin. Pozostałe weekendowe mecze akademii zostaną rozegrane na gminnych boiskach w Topoli i Zielnikach.
-
27.10.2023
Transmisja meczu z Zawiszą
Oczywiście ze spotkania czternastej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w sobotę 28 października o godzinie 14:45.
-
25.10.2023
Turniej ligowy w Gnieźnie (2017)
W niedzielę zespół skrzatów rozegrał ostatni zaplanowany na jesień turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN, tym razem w Gnieźnie. Mimo trudnych warunków atmosferycznych zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem. W turnieju wzięły udział zespoły Sparty Sklejki Orzechowo, Mieszka Gniezno, Warty Pyzdry oraz Polonii.
-
25.10.2023
Turniej ligowy we Wrześni (2016)
W sobotę zespół żaków młodszych (rocznik 2016) rozegrał we Wrześni ostatni już jesienny turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN. Rywalami Polonistów były zespoły Victorii Września, Zjednoczonych Września oraz Polanina Strzałkowo.
-
25.10.2023
Gry żaków z Wartą Śrem (2015)
W niedzielę obie grupy żaków starszych miały okazje rozegrać gry kontrolne z rówieśnikami ze Śremu, ich przeciwnikiem była Warta Śrem.
-
25.10.2023
Sparowali z Meblorzem (2013)
W sobotę zespół orlików starszych 2013 II rozegrał wyjazdowy mecz kontrolny z rówieśnikami reprezentującymi Meblorza Swarzędz.
-
25.10.2023
7. miejsce w SBG Cup (2013)
Zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) w miniony weekend wziął udział w silnie obsadzonym turnieju SBG Cup w Jarocinie. Nasz zespół zakwalifikował się do najlepszej ósemki, ale w drabince finałowej zabrakło nieco szczęścia i ostatecznie Polonia została sklasyfikowana na siódmym miejscu.




























































