13.09.2021
Pracowity tydzień orlików (2012)Miniony tydzień piłkarze z rocznika 2012 spędzili bardzo pracowicie. Podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmana rozegrali kilka gier podsumowujący bieżący mikrocykl treningowy.
W czwartkowe popołudnie piłkarze z grupy białej rywalizowali w lidze rocznika 2011, gdzie rywalizowali z zespołem Pogoni Książ Wlkp. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty przebiegał zgodnie z założeniami Trenerów i zakończył się pewnym zwycięstwem Polonistów.
W sobotnie przedpołudnie Poloniści uczestniczyli w dwóch turniejach pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Grupa biała rywalizowała w Poznaniu z drużynami Lecha Poznań, Warty Poznań oraz Reprezentacji AP Reissa Poznań, natomiast grupa żółta z zespołami Warty Śrem, Kłosa Zaniemyśl oraz Zawisz Dolsk. W turniejach Poloniści wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem, zdobyli wiele bramek i dumnie reprezentowali nasz klub.
Gry t te były podsumowaniem bloku treningowego poświęconego podaniu oraz przyjęciu piłki. Trenerzy szczególnie zwracali uwagę na pozycję otwartą oraz kierunek przyjęcia piłki, by dobrym przyjęciem wypracować sobie przewagę nad rywalem. Tworzenie linii podania dawało zawodnikom możliwość wykonywania dokładnych podan do swoich kolegów, co przekładało się na stwarzane sytuacje bramkowe.
Polonię reprezentowali: Burak Daniel, Nowaczyk Piotr, Mazurczak Nikodem, Gucze Jędrzej, Furmański Bartosz, Ratajczak Franciszek, Jeziorska Nikola, Stachowiak Maciej, Łakomy Dominik, Walczak Adam, Kroll Kewin, Bartkowiak Marcin, Majchrzak Patryk, Skowroński Antoni, Limański Oskar, Kaźmierczak Bartłomiej, Chojnacki Witold, Sip Mikołaj, Regulski Maksymilian, Duda Bartłomiej, Kulczak Jakub, Biskup Mikołaj, Bartkowiak Adam, Szafrański Jan, Wujek Franciszek, Pawlak Jan, Banaszak Gabriel, Tsarenko Timur, Brambor Stanisław, Pernak Daniel, Przybyła Antoni, Przybylski Adam, Lewandowski Mikołaj, Buczak Marcin.
Najnowsze aktualności
-
10.06.2024
Nieudany wyjazd do Konina
W sobotnie popołudnie zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska udał się do Konina n potkanie ligowe z walczącym cały czas o awans do IV ligi Górnikiem.
-
10.06.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (8-9.06.2024)
W miniony weekend zespoły akademii potwierdziły świetną formę. Polonia 2009 drugi raz urwała punkty zespołowi GES Poznań, a Polonia 2011 i Polonia 2012 wygrały kolejne swoje mecze. Bardzo ciekawe były też mecze Polonii 2008, która przegrała po golu w doliczonym czasie gry, a także Polonii 2010, której nie udało się obronić trzybramkowego prowadzenia.
-
10.06.2024
Pewna wygrana na zakończenie
W ostatnim meczu ligowym sezonu 2023/24 piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Czwórkę Radom. Oba zespoły bezpieczne swojej ligowej pozycji i ligowego bytu na kolejny sezon mogły do tego meczu przystąpić na tak zwanym luzie. To dało też szkoleniowcom obu ekip większe możliwości w doborze wyjściowej jedenastki i dania szansy tym zawodniczkom które do tej pory grały w meczach ligowych mniej.
-
08.06.2024
Transmisja z meczu rezerw
Z sobotniego meczu rezerw Polonii Środa w którym poloniści zmierzą się z Górnikiem Konin przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tube na którą już teraz serdecznie zapraszamy. Startujemy w sobotę 8 czerwca kilka minut przed godziną 18:00.
-
07.06.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (8-9.06.2024)
Małymi krokami sezon 2023/2024, rozgrywki zbliżają się ku końcowym rozstrzygnięciom, co gwarantuje ogromne emocje! W sobotę i niedzielę nasze zespoły rozegrają dziesięć meczów, po pięć każdego dnia.
W sobotę szczególnie ciekawie zapowiada się mecz Polonii 2009, która na wyjeździe zmierzy się z zespołem GES Poznań. W pierwszym meczu Poloniści sprawili niespodziankę, wygrywając 4:3 z liderem rozgrywek, dla którego była to jedyna strata punktów w trwającej rundzie. Polonia 2012 o kolejne zwycięstwo zawalczy na Stadionie Średzkim ze Zjednoczonymi Rychwał, a Polonia 2013 zagra na wyjeździe z Wartą Poznań.
W niedzielę również wiele ciekawych spotkań. Kolejne mecze w ligach profesjonalnych zagrają Polonia 2005, 2008 oraz 2010, a Polonia 2011 w Książu Wielkopolskim będzie chciała zapewnić sobie triumf w rozgrywkach 1. ligi okręgowej.
-
07.06.2024
Wysoka porażka na zakończenie
W ostatnim ligowym spotkaniu sezonu 2023/24 piłkarze Polonii Środa mierzyli się z mistrzem ligi i świeżo upieczonym beniaminkiem II ligi Świtem Szczecin. Poloniści do Szczecina pojechali bez kilku podstawowych graczy a w ich miejsce szansę na pokazanie się sztabowi szkoleniowemu otrzymali ci gracze którzy do tej pory mieli mniej okazji do gry.
-
07.06.2024
Mamy Licencję!
Miło nam poinformować, że Polonia Środa Wielkopolska otrzymał licencję na udział w III lidze, w sezonie 2024/2025.
-
06.06.2024
Trampkarze przegrali z Liderem (2010)
Zespół Polonii 2010 II w środę udał się do Zalasewa na mecz 11. kolejki I ligi okręgowej C2 z Liderem Swarzędz. Rywale lepiej weszli w spotkanie i po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Druga część zaczęła się świetnie dla Polonii, która w sześć minut wyszła na prowadzenie, którego jednak nie udało się utrzymać. W kolejnych minutach gospodarze byli skuteczniejsi, odwracając wynik meczu. Ostatecznie Polonia przegrała 3:5.

























































