OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

13.09.2021

Pracowity tydzień orlików (2012)

Miniony tydzień piłkarze z rocznika 2012 spędzili bardzo pracowicie. Podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmana rozegrali kilka gier podsumowujący bieżący mikrocykl treningowy.

W czwartkowe popołudnie piłkarze z grupy białej rywalizowali w lidze rocznika 2011, gdzie rywalizowali z zespołem Pogoni Książ Wlkp. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty przebiegał zgodnie z założeniami Trenerów i zakończył się pewnym zwycięstwem Polonistów.

W sobotnie przedpołudnie Poloniści uczestniczyli w dwóch turniejach pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Grupa biała rywalizowała w Poznaniu z drużynami Lecha Poznań, Warty Poznań oraz Reprezentacji AP Reissa Poznań, natomiast grupa żółta z zespołami Warty Śrem, Kłosa Zaniemyśl oraz Zawisz Dolsk.  W turniejach Poloniści wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem, zdobyli wiele bramek i dumnie reprezentowali nasz klub.

Gry t te były podsumowaniem bloku treningowego poświęconego podaniu oraz przyjęciu piłki. Trenerzy szczególnie zwracali uwagę na pozycję otwartą oraz kierunek przyjęcia piłki, by dobrym przyjęciem wypracować sobie przewagę nad rywalem. Tworzenie linii podania dawało zawodnikom możliwość wykonywania dokładnych podan do swoich kolegów, co przekładało się na stwarzane sytuacje bramkowe.

Polonię reprezentowali:  Burak Daniel, Nowaczyk Piotr, Mazurczak Nikodem, Gucze Jędrzej, Furmański Bartosz, Ratajczak Franciszek, Jeziorska Nikola, Stachowiak Maciej, Łakomy Dominik, Walczak Adam, Kroll Kewin, Bartkowiak Marcin, Majchrzak Patryk, Skowroński Antoni, Limański Oskar, Kaźmierczak Bartłomiej, Chojnacki Witold, Sip Mikołaj, Regulski Maksymilian, Duda Bartłomiej, Kulczak Jakub, Biskup Mikołaj, Bartkowiak Adam, Szafrański Jan, Wujek Franciszek, Pawlak Jan, Banaszak Gabriel, Tsarenko Timur, Brambor Stanisław, Pernak Daniel, Przybyła Antoni, Przybylski Adam, Lewandowski Mikołaj, Buczak Marcin.

Najnowsze aktualności

 • 12.10.2021

  Pięć bramek z Kaliszem (2005)

  Kolejnym przeciwnikiem juniorów młodszych Polonii Środa był  KKS Kalisz. Zespół silny fizycznie i trenujący na co dzień w SMS a więc na pewno groźny rywal.

 • 12.10.2021

  Ciekawe spotkanie z Błękitnymi (2008)

  W kolejny ligowym spotkaniu trampkarze młodsi Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Błękitnych Owińska

 • 12.10.2021

  Minimalna przegrana z AKF Poznań (2006)

  W sobotę 9 października swój kolejny mecz ligowy zagrali juniorzy młodsi naszego klubu. Poloniści na własnym boisku podejmowali zespół AKF Poznań. Początek meczu idealnie się ułożył dla naszych młodych zawodników, którzy już w 2 min zdobyli bramkę z rzutu rożnego – piłkę dogrywał Kacper Kruk a strzelcem bramki był Jakub Wawroski, który skutecznie głową umieścił futbolówkę w siatce rywali. Kolejne minuty to przewaga polonistów jednak brakowało tego ostatniego podania otwierającego  drogę do bramki. W 20 min goście również stały fragment gry zamienili na bramkę, tym razem cieszyli się po tym jak jeden z zawodników dośrodkował piłkę w pole karne i zabrakło odpowiedniej komunikacji w obronie. Po chwili poloniści dostali kolejną szansę, której nie zmarnowali. Na skrzydle zagrożenie stwarzał Kacper Manicki i po jednej z jego indywidualnych akcji został przewrócony w polu karnym a sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł kapitan zespołu i pewnie pokonał po raz  drugi bramkarza z Poznania. Niestety jeszcze przed przerwą goście odpowiedzieli i wyrównali stan meczu na 2-2.

 • 11.10.2021

  III Turniej WZPN w Krotoszynie (2015)

  W piękną słoneczną niedzielę 10.10.2021 drużyna rocznika 2015 udała się do Krotoszyna, aby rozegrać trzeci w tym sezonie związkowy turniej skrzatów. W zmaganiach wzięło udział łącznie 5 zespołów: 2x Jarota Jarocin, 2x AT Krotoszyn oraz jedna drużyna Polonii. Turniej odbywał się systemem każdy z każdym, mecze rozgrywały się na dwóch boiskach.

 • 11.10.2021

  Gra wewnętrzna żaków (2014)

  W sobotnie południe żak młodszy Polonii Środa rozgrywał grę wewnętrzna na Nowym Stadionie KS Polonia Środa Wielkopolska.

 • 11.10.2021

  Pierwsza porażka w sezonie (2007)

  Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2007 w dziewiątej kolejce wojewódzkiej ligi C1 podejmowali na własnym boisku w niedzielne południe zespół APR Jarocin.

 • 11.10.2021

  Remis w Kępnie (2003/04)

  W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze Polonii Środa mierzyli się na wyjeździe w Kępnie z tamtejszym zespołem Marcinków.

 • 11.10.2021

  Gry kontrolne żaków (2013)

  W niedzielny poranek zawodnicy Polonii z rocznika 2013 rozegrali na płycie głównej Stadionu Średzkiego spotkania sparingowe. Najpierw na boiska wybiegli zawodnicy grupy 2, który rywalizowali z rówieśnikami z Warty Śrem. Mecz trwał 3x20 minut i rozgrywał się na dwóch boiskach jednocześnie. Zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i rozegrali bardzo dobre spotkania. W obu spotkaniach padło wiele bramek po akcjach indywidualnych, ale też zespołowych.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.