27.09.2015
Potwierdzili dominację w swojej grupie (2007)Na drugi turniej w rozgrywkach ligowych nasi piłkarze i jedna piłkarka (Marta Wujek) – podopieczni Marcina Duchały udali się tym razem do Suchego Lasu, gdzie ponownie zmierzyli się z rówieśnikami z Kłosa Zaniemyśl, Warty Śrem i Red BOX Suchego Lasu Poznań – gospodarzami Turnieju.
Red BOX Suchy Las Poznań - Polonia Środa 0:4.
Bramki dla Polonii: Borys Markiewicz, Bruno Urbański, Oskar Pawlak, Adrian Fiołka x1.
W meczu tym nasi piłkarze zepchnęli od samego początku drużynę gospodarzy do obrony. Potwierdzeniem dużej przewagi naszego zespołu były bramki zdobyte przez Borysa Markiewicza bezpośrednio z rzutu rożnego), Bruna Urbańskiego (strzał z pola karnego), Oskara Pawlaka (po doskonałym dośrodkowaniu Borysa Markiewicza) i ponownie przepięknej urody bramka strzelona przez naszego obrońcę Adriana Fiołkę zza pola karnego.
Przez całe spotkanie gospodarze praktycznie tylko raz zagrozili poważniej naszej bramce, ale na posterunku stanął nasz bramkarz Marcel Możewski, który ładnie obronił strzał napastnika gospodarzy.
Polonia Środa – Kłos Zaniemyśl 4:2.
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich x2, Kuba Wujek i Borys Markiewicz x1.
Mecz ten nie rozpoczął się po naszej myśli, zawodnicy Kłosa Zaniemyśl zaskoczyli naszych obrońców i bramkarza i zrobiło się 0:1. Odpowiedź za naszej strony była błyskawiczna za sprawą Marcina Skrobicha, który pokonał ładnym strzałem z pola karnego bramkarza Kłosa. Poźniej w swoim stylu Jakub Wujek z rzutu wolnego daje nam prowadzenie w meczu. Ambitnie grający w tym meczu młodzi zawodnicy Kłosa doprowadzają ponownie do remisu 2:2. Ostatnie słowo należało do nas i za sprawą Borysa Markiewicza (bramka zdobyta ponownie bezpośrednio z rzutu rożnego) i Marcina Skrobicha (kopia pierwszej bramki) zwyciężyliśmy 4:2.
Warta Śrem – Polonia Środa 0:3.
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Jan Pośledni i Marcin Maląg x 1.
Mecz z wiceliderem tabeli zapowiadał się emocjonująco. I tak też było. Na początku nasi zawodnicy osiągnęli w nim optyczną przewagę, czego potwierdzeniem była bramka zdobyta przez naszego kapitana, po doskonałym dograniu piłki przez Jakuba Wujka z rzutu wolnego. Nasi przeciwnicy nie pozostawali dłużni – mieliśmy trochę szczęścia – gdyż w tym fragmencie gry uratowała nas poprzeczka. Na 2:0 wynik podwyższył Jasiu Pośledni. Poźniej zawodnicy ze Śremu mięli jeszcze słupek. „Kropkę nad i” w tym meczu postawił Marcin Maląg, który podwyższył wynik na 3:0 strzałem z pola karnego. Z przebiegu gry zwycięstwo naszego zespołu jak najbardziej zasłużone, lecz chyba trochę za wysokie, ale jak to się mówi szczęście sprzyja lepszym.
Przed naszymi piłkarzami w rundzie jesiennej jeszcze wyjazdy do Śremu (10.10) i Zaniemyśla (24.10).
Polonia wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Borys Markiewicz, Oskar Pawlak, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Bruno Urbański i Marta Wujek.
Najnowsze aktualności
-
07.09.2012
Grzegorz Pawłowski poprowadzi derby z Orkanem
Grzegorz Pawłowski poprowadzi derbowy mecz poznańskiej klasy A pomiędzy rezerwami Polonii Środa Wielkopolska, a Orkanem Jarosławiec.
-
07.09.2012
Zapowiedź 7. kolejki III ligi
Nie zwalniają tempa rozgrywki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W najbliższy weekend rozegrana zostanie już siódma kolejka spotkań.
-
07.09.2012
Derby gminne już w sobotę
Już w sobotę na stadionie w Środzie Wielkopolskiej dojdzie do gminnych derbów w poznańskiej klasie A. Naprzeciw siebie staną jedenastki rezerw Polonii i Orkanu Jarosławiec.
-
07.09.2012
Grom Wolsztyn pierwszym rywalem dziewczyn
Po wygranym meczu pucharowym z Kotwicą Kórnik piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną rozgrywki ligowe w sezonie 2012/2013. Pierwszym rywalem średzianek w III lidze będzie drużyna Gromu Wolsztyn.
-
07.09.2012
Z Wdą Świecie w niedzielę
Trzeci raz w tym sezonie mecz na własnym boisku zagrają piłkarze Polonii Środa Wielkopolska, którzy w niedzielę podejmą świecką Wdę.
-
07.09.2012
Rozgrywki młodzieży
Już w najbliższy weekend zmagania w ligach młodzieżowych rozpoczną drużyny Polonii Środa Wielkopolska.
-
07.09.2012
Medyk II Konin potencjalnym rywalem dziewczyn
Wydział Piłkarstwa Kobiecego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej ustalił że pierwszoligowy Medyk II Konin będzie potencjalnym rywalem Polonii Środa w trzeciej rundzie Pucharu Polski.
-
06.09.2012
Dawid Matyniak arbitrem meczu Polonia - Wda
Dawid Matyniak poprowadzi niedzielny mecz Polonii Środa Wielkopolska z Wdą Świecie. Arbiter reprezentuje Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej.






















































