27.09.2015
Potwierdzili dominację w swojej grupie (2007)Na drugi turniej w rozgrywkach ligowych nasi piłkarze i jedna piłkarka (Marta Wujek) – podopieczni Marcina Duchały udali się tym razem do Suchego Lasu, gdzie ponownie zmierzyli się z rówieśnikami z Kłosa Zaniemyśl, Warty Śrem i Red BOX Suchego Lasu Poznań – gospodarzami Turnieju.
Red BOX Suchy Las Poznań - Polonia Środa 0:4.
Bramki dla Polonii: Borys Markiewicz, Bruno Urbański, Oskar Pawlak, Adrian Fiołka x1.
W meczu tym nasi piłkarze zepchnęli od samego początku drużynę gospodarzy do obrony. Potwierdzeniem dużej przewagi naszego zespołu były bramki zdobyte przez Borysa Markiewicza bezpośrednio z rzutu rożnego), Bruna Urbańskiego (strzał z pola karnego), Oskara Pawlaka (po doskonałym dośrodkowaniu Borysa Markiewicza) i ponownie przepięknej urody bramka strzelona przez naszego obrońcę Adriana Fiołkę zza pola karnego.
Przez całe spotkanie gospodarze praktycznie tylko raz zagrozili poważniej naszej bramce, ale na posterunku stanął nasz bramkarz Marcel Możewski, który ładnie obronił strzał napastnika gospodarzy.
Polonia Środa – Kłos Zaniemyśl 4:2.
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich x2, Kuba Wujek i Borys Markiewicz x1.
Mecz ten nie rozpoczął się po naszej myśli, zawodnicy Kłosa Zaniemyśl zaskoczyli naszych obrońców i bramkarza i zrobiło się 0:1. Odpowiedź za naszej strony była błyskawiczna za sprawą Marcina Skrobicha, który pokonał ładnym strzałem z pola karnego bramkarza Kłosa. Poźniej w swoim stylu Jakub Wujek z rzutu wolnego daje nam prowadzenie w meczu. Ambitnie grający w tym meczu młodzi zawodnicy Kłosa doprowadzają ponownie do remisu 2:2. Ostatnie słowo należało do nas i za sprawą Borysa Markiewicza (bramka zdobyta ponownie bezpośrednio z rzutu rożnego) i Marcina Skrobicha (kopia pierwszej bramki) zwyciężyliśmy 4:2.
Warta Śrem – Polonia Środa 0:3.
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Jan Pośledni i Marcin Maląg x 1.
Mecz z wiceliderem tabeli zapowiadał się emocjonująco. I tak też było. Na początku nasi zawodnicy osiągnęli w nim optyczną przewagę, czego potwierdzeniem była bramka zdobyta przez naszego kapitana, po doskonałym dograniu piłki przez Jakuba Wujka z rzutu wolnego. Nasi przeciwnicy nie pozostawali dłużni – mieliśmy trochę szczęścia – gdyż w tym fragmencie gry uratowała nas poprzeczka. Na 2:0 wynik podwyższył Jasiu Pośledni. Poźniej zawodnicy ze Śremu mięli jeszcze słupek. „Kropkę nad i” w tym meczu postawił Marcin Maląg, który podwyższył wynik na 3:0 strzałem z pola karnego. Z przebiegu gry zwycięstwo naszego zespołu jak najbardziej zasłużone, lecz chyba trochę za wysokie, ale jak to się mówi szczęście sprzyja lepszym.
Przed naszymi piłkarzami w rundzie jesiennej jeszcze wyjazdy do Śremu (10.10) i Zaniemyśla (24.10).
Polonia wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Borys Markiewicz, Oskar Pawlak, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Bruno Urbański i Marta Wujek.
Najnowsze aktualności
-
16.08.2013
Wygrany sparing trampkarzy
W środę 14 sierpnia drużyna trampkarzy udała się do Błażejewka , aby zmierzyć się z przybywającym tam na obozie zespołem GKS Ksawerów.
-
16.08.2013
Galeria: Wda Świecie - Polonia Środa
Dostępna jest już galeria zdjęć z czwartkowego meczu ligowego Polonii Środa Wielkopolska z Wdą w Świeciu.
-
15.08.2013
Statystyki z meczu Wda - Polonia
Po golach Dominika Muchy i Dawida Liska piłkarze średzkiej Polonii pokonali dziś na wyjeździe Wdę Świecie. Poniżej przedstawiamy statystyki z tego spotkania.
-
15.08.2013
Wyniki 3. kolejki III ligi
W środę i czwartek odbyły się mecze 3. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Liderem pozostał nadal Start Warlubie, który pokonał Centrę Ostrów Wielkopolski 3:2. Komplet punktów na swoim koncie ma także Pogoń Mogilno.
-
15.08.2013
Polonia lepsza w Świeciu
W meczu 3 kolejki III ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali w Świeciu miejscową Wdę 2:0 po golach Dominika Muchy i Dawida Liska.
-
15.08.2013
Relacja LIVE! Wda - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają trzeci w tym sezonie mecz ligowy. Poloniści spotkają się na boisku w Świeciu z miejscową Wdą.
-
14.08.2013
Bilety na koncerty
Od poniedziałku, 19 sierpnia rusza sprzedaż biletów na imprezę Kolejorz Kontra Polonia - Wielki Piłkarski Piknik, który odbędzie się w dniu 07 września na stadionie w Środzie. Oprócz wejściówek obejmujących całą imprezę nabyć będzie można także bilety uprawniające do wejścia na strefę koncertową.
-
14.08.2013
Daleka wyprawa do Świecia
Nie zwalniają tempa rozgrywki trzeciej ligi w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Już w najbliższy czwartek naszych piłkarzy czeka kolejne starcie o ligowe punkty. Poloniści w trzecim meczu podejmowani będą przez Wdę na boisku w Świeciu.





















































