04.11.2017
Porażka ze Świtem Skolwin (Szczecin)Polonia Środa Wlkp. przegrała na wyjeździe z liderem tabeli, Świtem Skolwin (Szczecin) 0:5.
Świt Skolwin (Szczecin) – Polonia Środa Wlkp. 5:0 (4:0)
Bramki: Kamil Walków 1’, 6’, 34’, Michał Kołodziejski 26’ karny, Krzysztof Filipowicz 46’.
Świt: 12. Oskar Rechtziegel, 2. Patryk Bil (20. Mateusz Kosacki 58’), 3. Maciej Wyganowski, 4. Grzegorz Szczepanik, 9. Charles Nwaogu (20. Dominik Dziąbek 62’), 11. Jakub Hilicki (6. Fryderyk Palczewski 46’), 14. Kamil Walków, 15. Kacper Wojdak (8. Oskar Szczepanik 67’), 17.Krzysztof Filipowicz, 21. Paweł Odlaniecki-Poczobut, 26. Michał Kołodziejski.
Polonia: 33. Oliwier Wienczatek - 3. Damian Buczma (15. Jakub Solarek 46’), 5. Radosław Barabasz, 6. Gerard Pińczuk, 7. Adam Gajda, 8. Łukasz Białożyt, 10. Mateusz Roszak (9. Krystian Pawlak 46’), 14. Igor Jurga (16. Mikołaj Łopatka 61’), 17. Jakub Gwit, 18. Przemysław Otuszewski, 23. Oskar Kozłowski.
Żółte kartki: Jakub Gwit, Oskar Kozłowski, Krystian Pawlak (Polonia).
Sędziował: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz).
Mecz w Szczecinie nie rozpoczął się najlepiej dla polonistów. Już w pierwszej minucie wynik otworzył Kamil Walków. Gospodarze potrzebowali zaledwie kilku minut, żeby pójść za ciosem. Z rzutu rożnego dośrodkował Wyganowski, a zamieszanie w polu karnym wykorzystał Kamil Walków. W trzynastej minucie ładną akcję przeprowadzili poloniści. Igor Jurga podał na drugą stronę do Adama Gajdy. Ten wpadł w pole karne miejscowych i zdecydował się na strzał. Bramkarz z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W dwudziestej piątej minucie w polu karnym ręką zagrał Damian Buczma. Nie umknęło to uwadze arbitra, który wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł najskuteczniejszy strzelec Świtu, Michał Kołodziejski. Zawodnik pewnie wykonał jedenastkę zdobywając tym samym swojego dziesiątego gola w tym sezonie. Po kilku minutach podopieczni Tomasza Dłużyka nadziali się na zabójczą kontrę gospodarzy. Sprawiający sporo problemów naszym defensorom Krzysztof Filipowicz idealnym podaniem na wolne pole obsłużył Kamila Walków. Pomocnik Świtu mając przed sobą Oliwiera Wienczatka ze stoickim spokojem strzelił czwartego gola. Tym samym skompletował hat-tricka. Sztab Polonii w przerwie meczu przeprowadził podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Krystian Pawlak i Jakub Solarek. Kibice nie zdążyli jednak dobrze rozsiąść się po przerwie, a padła kolejna bramka. Tym razem kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Krzysztof Filipowicz. Nasz zespół miał swoje szanse na zdobycie honorowej bramki. Najpierw po strzale z dystansu Mateusza Roszaka piłka odbiła się od słupka. Pod koniec meczu na strzał z ostrego kąta zdecydował się Jakub Solarek. Goalkeeper Świtu z problemami, ale wybił piłkę na rzut rożny. Wynik nie uległ zmianie i poloniści musieli przełknąć gorycz wysokiej porażki.
Najnowsze aktualności
-
11.09.2012
Czy Polonia pokona Cuiavię Inowrocław?
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa Wielkopolska.
-
11.09.2012
W środę z Phytopharmem Klęka
Już jutro rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się w spotkaniu III rundy Pucharu Polski strefy poznańskiej z Phytopharmem Klęka. Ten derbowy mecz rozegrany zostanie na stadionie w Środzie.
-
11.09.2012
Wyjazd kibiców do Inowrocławia
Już najbliższą sobotę, 15 września piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają ósmy mecz o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Tym razem średzianie wybiorą się do Inoworcławia na spotkanie z tamtejszą Cuiavią.
-
10.09.2012
612. minut Sławomira Janickiego
Podczas wczorajszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Wdą Świecie zakończyła się trwająca 612. minut passa Sławomira Janickiego bez straconego gola.
-
10.09.2012
Podsumowanie 7. kolejki III ligi
W ostatni weekend rozegrana została siódma kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Liderem nadal jest Ostrovia 1909 Ostrów, ale zmienił się wicelider, którym został Sokół Kleczew.
-
10.09.2012
Porażka po walce
W sobotnie przed popołudnie Orlicy Polonii z rocznika 2002 rozegrali swój pierwszy mecz na wyjeździe w sezonie 2012/2013. Polonia grała z zespołem OTPS Winogrady Poznań.
-
09.09.2012
Remis juniorów młodszych z Dalewem
W niedzielę 9 września rozgrywki ligowe rozpoczęli juniorzy młodsi Polonii Środa. Nasi piłkarze w pierwszym meczu spotkali się na własnym boisku z zespołem Adalbertus II Dalewo. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1.























































