30.09.2013
Porażka żaków starszych po wyrównanym spotkaniuW niedzielę 30 września o godzinie 10 odbył się kolejny mecz ligowy Żaków 2005. Tym razem poloniści wybrali się na mecz wyjazdowy do Gniezna a ich rywalem była drużyna miejscowej Szkoły Futbolu. Niestety średzianie po raz kolejny przegrali wyrównane spotkanie 2:0.
Pierwsze minuty spoktania należały do gospodarzy. Widać było że poloniści przespali początek meczu, brak koncentracji dał się zauważyć głównie w obronie. Gospodarze wykorzystują to w 3 minucie spotkania i zdobywają bramkę po niepewnej interwencji naszego bramkarza Jasia Węclewskiego. Średzianie w pierwszej połowie próbowali atakować głównie kontratakować. Było kilka sytuacji do zdobycia bramki jednak w 14 minucie to gospodarze podwyższają na 2:0. Po raz kolejny wykorzystują zamieszanie w polu karnym. Wynik do przerwy nie ulega już zmianie.
Druga cześć spotkania do zupełnie inna gra Polonii. To gospodarze musieli się bronić a średzianie byli drużyną atakującą. Już w pierwszych 5 minutach mogli odrobić straty z pierwszej połowie jednak bramkarz gospodarzy świetnie interweniuje. Zawodnicy z Gniezna też mieli swoje sytuację na zdobycie kolejnych bramek jednak w tej części spotkania obrona średzian była skoncentrowana i nie pozwalała na tak wiele rywalom. Świetnie w bramce spisywał się Jasiu Węclewski. W końcówce spotkania kilka znakomitych sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystują: Mateusz Rosiak, Mateusz Duszczak i Kacper Miluszyński. Wynik spotkania już nie ulega zmianie i Polonia przegrywa 2:0.
Polonia zagrała w składzie: J.Węclewski, D.Rutkowski, K.Grześkowiak, F.Grześkowiak, M.Wawroski, M.Walczak, F.Hoffmann, M.Rosiak, P.Krajewski, M.Duszczak, J.Góźdź, W. Grajek, W.Kubisiak, M.Stratyński, F.Urbański, K.Wawrzyniak, K.Nowak, B.Miedziak, P.Kmieciak, K.Miluszyński, J.Łapigrosz, W.Węclewski.
Kolejne spotkanie Żaków odbędzie się już w sobotę 05 pażdziernika o godzinie 11. Tym razem rywalem średzian będzie drużyna Gniewka Gniezno i miejmy nadzieję że tym razem uda się wygrać to spotkanie.
Najnowsze aktualności
-
12.03.2024
Porażka młodzików z Canarinhos (2011)
W sobotnie południe kolejny mecz sparingowy rozegrali młodzicy starsi Polonii (rocznik 2011). Przeciwnikiem był zespół Canarinhos Skórzewo. Choć spotkanie długimi momentami było bardzo wyrównane, to zdecydowanie skuteczniejsi byli goście, którzy wygrali 5:2.
-
12.03.2024
Porażka na inaugurację (2009)
Zespół trampkarzy starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) w piątek rozegrał inauguracyjny mecz Ligi Profesjonalnej C1. Młodzi Poloniści po emocjonującym spotkaniu przegrali 1:3 (1:1) z zespołem Warty Poznań 2010. Jedyną bramkę dla podopiecznym Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego strzelił z rzutu karnego Benjamin Wałuszko.
-
12.03.2024
Akademia: Podział lig bezwynikowych - wiosna 2024
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował podział grup rozgrywek bezwynikowych w kategoriach orlik, żak oraz skrzat. Zawody rozgrywane są w formie turniejowej i nie są w nich prowadzone tabele. Polonię reprezentować będzie siedem drużyn.
-
11.03.2024
Transmisja z Kleczewa
Oczywiście ze spotkania 1/16 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Sokołem Kleczew przeprowadzmy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek naszej transmisji w środę 13 marca o godzinie 15:15.
-
11.03.2024
Startują rozgrywki pucharowe
W najbliższą środę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną zmagania w tegorocznym Wielkopolskim Pucharze Polski. W meczu pierwszej rundy (1/16 finału) poloniści staną przed nie lada wyzwaniem gdyż zmierzą się z innym trzecioligowcem Sokołem Kleczew i to na jego boisku.
-
10.03.2024
3. miejsce w turnieju DoItPlay (2008)
Zespół juniorów młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2008) wziął udział w weekendowym turnieju DoItPlay w Ustroniu Morskim. Poloniści do ostatniej minuty walczyli o drugie miejsce, ale remis wystarczył do zajęcia trzeciego miejsca. Jedyną drużyną, która potrafiła pokonać Polonię, była Wisła Płock. W pozostałych meczach nasz zespół wywalczył 15 punktów.
-
10.03.2024
Piorunujące 45 minut Polonii
Tym razem w niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrali piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Pawła Kutyni podejmowali na własnym boisku beniaminka Wikęd Luzino.
-
09.03.2024
Lider zostaje w Rzeszowie
W sobotę 9 marca piłkarki Polonii Środa Wielkopolska podejmowały na własnym boisku Resovię Rzeszów. Praktycznie wszystkie oczy kibiców Orlen I ligi kobiet zwrócone były na Środę Wielkopolską bo było to spotkanie lidera z wiceliderem i walka o pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

























































