30.09.2013
Porażka żaków starszych po wyrównanym spotkaniuW niedzielę 30 września o godzinie 10 odbył się kolejny mecz ligowy Żaków 2005. Tym razem poloniści wybrali się na mecz wyjazdowy do Gniezna a ich rywalem była drużyna miejscowej Szkoły Futbolu. Niestety średzianie po raz kolejny przegrali wyrównane spotkanie 2:0.
Pierwsze minuty spoktania należały do gospodarzy. Widać było że poloniści przespali początek meczu, brak koncentracji dał się zauważyć głównie w obronie. Gospodarze wykorzystują to w 3 minucie spotkania i zdobywają bramkę po niepewnej interwencji naszego bramkarza Jasia Węclewskiego. Średzianie w pierwszej połowie próbowali atakować głównie kontratakować. Było kilka sytuacji do zdobycia bramki jednak w 14 minucie to gospodarze podwyższają na 2:0. Po raz kolejny wykorzystują zamieszanie w polu karnym. Wynik do przerwy nie ulega już zmianie.
Druga cześć spotkania do zupełnie inna gra Polonii. To gospodarze musieli się bronić a średzianie byli drużyną atakującą. Już w pierwszych 5 minutach mogli odrobić straty z pierwszej połowie jednak bramkarz gospodarzy świetnie interweniuje. Zawodnicy z Gniezna też mieli swoje sytuację na zdobycie kolejnych bramek jednak w tej części spotkania obrona średzian była skoncentrowana i nie pozwalała na tak wiele rywalom. Świetnie w bramce spisywał się Jasiu Węclewski. W końcówce spotkania kilka znakomitych sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystują: Mateusz Rosiak, Mateusz Duszczak i Kacper Miluszyński. Wynik spotkania już nie ulega zmianie i Polonia przegrywa 2:0.
Polonia zagrała w składzie: J.Węclewski, D.Rutkowski, K.Grześkowiak, F.Grześkowiak, M.Wawroski, M.Walczak, F.Hoffmann, M.Rosiak, P.Krajewski, M.Duszczak, J.Góźdź, W. Grajek, W.Kubisiak, M.Stratyński, F.Urbański, K.Wawrzyniak, K.Nowak, B.Miedziak, P.Kmieciak, K.Miluszyński, J.Łapigrosz, W.Węclewski.
Kolejne spotkanie Żaków odbędzie się już w sobotę 05 pażdziernika o godzinie 11. Tym razem rywalem średzian będzie drużyna Gniewka Gniezno i miejmy nadzieję że tym razem uda się wygrać to spotkanie.
Najnowsze aktualności
-
13.03.2024
Polonia gra dalej w pucharze
W środę 13 marca odbyła się pierwsza runda Wielkopolskiego Pucharu Polski. Piłkarze Polonii Środa udali się do Kleczewa na spotkanie z tamtejszym Sokołem.
-
13.03.2024
Rywalizowali z Polonią Poznań (2015)
W sobotni poranek 9 marca rocznik 2015 udał się do Poznania na małe derby Polonii - przeciwnikiem podopiecznych Adriana Wojtysiaka i Pawła Hoffmanna była Polonia Poznań.
-
13.03.2024
Gra z Polonią Poznań (2013)
W niedzielne południe w ramach gry kontrolnej zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013 II) rozegrał mecz z rówieśnikami z Polonii Poznań.
-
13.03.2024
Zwycięstwo z Lechem 2014 (2013)
W sobotę 9 marca Polonia 2013 na boisku naturalnym CTP 2 podejmowała drużynę Lecha Poznań 2014. Skuteczniejsi tego dnia byli Poloniści, wygrywając 11:7. Bramki strzelali Jakub Przybyłek - 5, Paweł Szumski - 4, Karol Maleszka oraz Kacper Fiołka.
-
13.03.2024
Dwa sparingowe zwycięstwa (2010)
Intensywny weekend ma za sobą zespół trampkarzy młodszych, który rozegrał dwa mecze sparingowe. W sobotę podopieczni Marcina Łopusińskiego i Marcina Grabowskiego wygrali 10:0 z Polonią Poznań, a dzień później wygrali 9:2 z UKS-em Śrem.
-
13.03.2024
Polonia Juniorki: Terminarz I ligi wojewódzkiej B1
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi wojewódzkiej juniorek B1, w której rywalizować będzie zespół juniorek Polonii prowadzony przez Kamila Kudłę i Weronikę Rychlewską. W pierwszej kolejce, którą zaplanowano na 5/7 kwietnia, Polonistki na wyjeździe zagrają z zespołem Olimpic Śrem. Rozgrywki potrwają do 25/26 maja.
-
12.03.2024
Polonistki zagrały z Kanią (Juniorki)
W weekend juniorki Polonii rozegrały kolejny sparing, tym razem z 4-ligowym zespołem seniorek Kani Gostyń. W zespole Polonii zagrało pięć zawodniczek testowanych. Nasze zawodniczki dzielnie walczyły i ostatecznie przegrały 1:4. Gola dla Polonii strzeliła Aleksandra Piotrowiak.
-
12.03.2024
Grad goli w sparingu młodzików (2012)
W sobotę Polonia Środa 2012 II rozegrała kolejny sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem podopieczni Kornela Ladrowskiego zmierzyli się z Wielkopolską Komorniki i po bardzo ciekawym i bogatym w gole widowisk przegrali 5:7.


























































