OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

30.09.2013

Porażka żaków starszych po wyrównanym spotkaniu

W niedzielę 30 września o godzinie 10 odbył się kolejny mecz ligowy Żaków 2005. Tym razem poloniści wybrali się na mecz wyjazdowy do Gniezna a ich rywalem była drużyna miejscowej Szkoły Futbolu. Niestety średzianie po raz kolejny przegrali wyrównane spotkanie 2:0. 

Pierwsze minuty spoktania należały do gospodarzy. Widać było że poloniści przespali początek meczu, brak koncentracji dał się zauważyć głównie w obronie. Gospodarze wykorzystują to w 3 minucie spotkania i zdobywają bramkę po niepewnej interwencji naszego bramkarza Jasia Węclewskiego. Średzianie w pierwszej połowie próbowali atakować głównie kontratakować. Było kilka sytuacji do zdobycia bramki jednak w 14 minucie to gospodarze podwyższają na 2:0. Po raz kolejny wykorzystują zamieszanie w polu karnym. Wynik do przerwy nie ulega już zmianie.

Druga cześć spotkania do zupełnie inna gra Polonii. To gospodarze musieli się bronić a średzianie byli drużyną atakującą. Już w pierwszych 5 minutach mogli odrobić straty z pierwszej połowie jednak bramkarz gospodarzy świetnie interweniuje. Zawodnicy z Gniezna też mieli swoje sytuację na zdobycie kolejnych bramek jednak w tej części spotkania obrona średzian była skoncentrowana i nie pozwalała na tak wiele rywalom. Świetnie w bramce spisywał się Jasiu Węclewski. W końcówce spotkania kilka znakomitych sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystują: Mateusz Rosiak, Mateusz Duszczak i Kacper Miluszyński. Wynik spotkania już nie ulega zmianie i Polonia przegrywa 2:0.

Polonia zagrała w składzie: J.Węclewski, D.Rutkowski, K.Grześkowiak, F.Grześkowiak, M.Wawroski, M.Walczak, F.Hoffmann, M.Rosiak, P.Krajewski, M.Duszczak, J.Góźdź, W. Grajek, W.Kubisiak, M.Stratyński, F.Urbański, K.Wawrzyniak, K.Nowak, B.Miedziak, P.Kmieciak, K.Miluszyński, J.Łapigrosz, W.Węclewski.

Kolejne spotkanie Żaków odbędzie się już w sobotę 05 pażdziernika o godzinie 11. Tym razem rywalem średzian będzie drużyna Gniewka Gniezno i miejmy nadzieję że tym razem uda się wygrać to spotkanie.

Najnowsze aktualności

  • 20.03.2024

    Zwycięski sparing z Koziołkiem (2013)

    W piątkowe popołudnie zespół Polonii Środa 2013 II rozegrał mecz kontrolny z Koziołkiem Poznań. Zespół Macieja Sikorskiego i Macieja Bartkowiaka był tego dnia bardzo skuteczny i strzelił dwanaście bramek, co zapewniło zwycięstwo.

  • 20.03.2024

    DWA spotkania Polonii Środa na żywo na You Tubie

    AŻ DWA  sobotnie spotkania zespołów Polonii Środa pokażemy na żywo na naszym kanale na You Tubie w najbliższy weekend. Nasz maraton transmisji zaczniemy w sobotę spotkaniem Orlen I ligi kobiet w którym polonistki zmierzą się z Legionistkami Warszawa. Dwie godziny później pokażemy Wam spotkanie III ligi pomiędzy Polonią Środa a Unią Solec Kujawski. Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem.

    Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj ->

  • 19.03.2024

    Sportowa sobota na Stadionie Średzkim

    Ciekawie zapowiada się najbliższa sobota na Stadionie Średzkim. Zespół kobiet i pierwszy zespół seniorów powalczą o kolejne ligowe punkty. Polonistki podejmować będą zespół Legionistki Warszawa, a pierwszy zespół seniorów Unię Solec Kujawski.

  • 19.03.2024

    Zwycięstwo w sparingu z LPFA (2013)

    W sobotę Polonia Środa 2013 na własnym boisku w ramach gry kontrolnej podejmowała zespół Lech Poznań Football Academy Grupa Złota. W 80-minutowym meczu lepsi okazali się Poloniści, którzy wbili rywalom jedenaście bramek.

  • 19.03.2024

    Unia minimalnie lepsza w sparingu (2012)

    W sobotnim meczu sparingowym zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2012 II) przegrał 1:2 (1:1) z Unią Swarzędz. Na boisku długo utrzymywał się remis, ale gospodarze na dwie minuty przed końcem strzelili gola na wagę zwycięstwa. Bramkę dla Polonistów strzelił Jakub Jacków.

  • 18.03.2024

    Pogrom w Pleszewie (2012)

    Świetny start rozgrywek ligi wojewódzkiej zaliczyli młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012). Nasz zespół na wyjeździe pokonał Stal Pleszew aż 11:0 (3:0), a na listę strzelców wpisało się pięciu zawodników. Hat trick padł łupem Jeremiego Sójki i Kacpra Chojnackiego, dwie bramki strzelili Franciszek Ratajczak oraz Oskar Limański, a jedną Bartłomiej Krajewski.

  • 18.03.2024

    Drugie miejsce w turnieju DoItPlay (2009)

    Polonia 2009 weekend spędziła w Ustroniu Morskim, gdzie wzięła udział w turnieju piłkarskim DoItPlay. Nasz zespół rozpoczął turniej od dwóch remisów, ale później wygrał wszystkie mecze, co wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca, dwa punkty za Żakami Szczecin.

  • 18.03.2024

    Ważne zwycięstwo na początek (2010)

    Bardzo udanie zmagania w lidze profesjonalnej rozpoczęli trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Marcina Łopusińskiego oraz Marcina Grabowskiego w Budzisławiu Kościelnym wygrali 4:2 (2:2) z SMS AP Reissa Ślesin, czyli zwycięzcą rozgrywek grupy południowej w rundzie jesiennej. Wynik meczu otworzył Franciszek Klaczyński, a później trzy bramki strzelił Kamil Jankowiak.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.