09.09.2020
Porażka z Wiarą Lecha (2009)W inauguracyjnym meczu ligowym podopieczni trenera Pawła Hoffmanna podejmowali na swoim boisku drużynę Wiary Lecha Robakowo.
Spotkanie rozpoczęło się punktualnie. Do dziesiątej minuty drużyny na przemian stwarzały sytuacje podbramkowe. Niestety po koło kwadransie gry więcej szczęścia miała drużyna przeciwna, która zdobyła pierwszą bramkę. Strata bramki podziała na polonistów mobilizująco. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W dwudziestej minucie piłkarze Polonii przejęli piłkę w środkowej strefie boiska i przeprowadzili wzorową akcje zakończona skutecznym trafieniem do bramki przeciwnika. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W 41 minucie drużyna gości zdobywa bramkę z kontrataku. Strata braki zmotywowała polonistów do stwarzania sytuacji podbramkowych by zdobyć wyrównującego gola. Podopieczni Pawła Hoffmanna dokonują tego w 46 minucie. W dalszej części spotkania przeważa drużyna gości która zdobywa cztery kolejne bramki. Spotkanie zakończyło się przegraną młodych polonistów 2:6. Drużyna dziękuję swoim wiernym kibicom za doping.
Polonia wystąpiła w składzie: B. Kruk, B. Rusin, J. Sawuć, J. Purtak, S. Grządzielewski, M. Mikuliński, S. Korzeniewski, M. Roszkiewicz, B. Jóźwiak, K. Maciejewski, G. Antczak, W. Rozwora, A. Staszak, S. Jaskólski.
Najnowsze aktualności
-
11.10.2024
Transmisje w Polonia TV
Zapraszamy Was na weekendowe transmisje na antenie PoloniaTV.
-
10.10.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (12/13.10.2024)
Już w piątek akademia rozpocznie kolejny intensywny weekend, obfitujący w wiele ciekawych pojedynków piłkarskich. Jako pierwsi na boisko wybiegną juniorzy z drugiego zespołu roczników 2008/2009. Poloniści w meczu 1. ligi okręgowej podejmą Pelikana Niechanowo na boisku CTP1.
W sobotę do gry przystąpią trampkarze oraz młodzicy. W 1. lidze wojewódzkiej Polonia 2010 zmierzy się z Polonią Leszno, natomiast Polonia 2011 o punkty powalczy z Olimpią Koło. Młodzicy w ligach wojewódzkich zagrają z Kanią w Gostyniu (2012), a oraz z Wartą Poznań w Środzie (2013).
W niedzielę rywalizować będą najstarsze grupy akademii, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Polonia 2008 zagra z Sucharami Suchy Las, Polonia 2009 z Poznańską Trzynastką, a juniorki na wyjeździe będą chciały ograć Sparks Poznań.
-
10.10.2024
Sparing orlików z Jarotą (2015)
W sobotę młodzi Poloniści z rocznika 2015 rozegrali bardzo ciekawy mecz kontrolny z Jarotą Jarocin, natomiast grupa czerwona rozegrała mecz treningowy.
-
10.10.2024
Domowe zwycięstwo z Kotwicą (Juniorki)
Zespół dziewcząt w środę rozegrał mecz w ramach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2. Na płycie głównej podejmowały zespół chłopców Kotwicy Kórnik. Polonistki dobrze się spisały, choć do przerwy nie potrafiły udokumentować golem swojej dobrej dyspozycji. W drugiej połowie były już skuteczniejsze i po golach Weroniki Jacków, Blanki Olejnik i Antoniny Stachowiak wygrały 3:0.
-
10.10.2024
Zwycięstwo po wyrównanym meczu (2013)
W rozgrywanym w środę zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2 zespół Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) wygrał po zaciętym boju 2:1 (2:1) z Polonią 1912 Leszno. Goście objęli prowadzenie w 27. minucie, ale już trzy minuty później do remisu doprowadził Patryk Tórz, a chwilę przed przerwą Sebastian Ciszewicz wyprowadził średzką drużynę na prowadzenie. W drugiej połowie bramki nie padły i średzka Polonia mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.
-
09.10.2024
Wygrana z AP Dębiec Poznań
W niedzielę 6 października trzeci zespół Polonii gościł na własnym boisku AP Dębiec Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-2 na korzyść naszej drużyny. W tym spotkaniu cztery bramki zdobył Mateusz Rosiak a jedno trafienie zaliczył Oskar Popis.
-
08.10.2024
Porażka z Wartą (Juniorki)
Zespół juniorek w niedzielę rywalizował w rozgrywkach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2, co ciekawe Polonistki zmierzyły się z innym zespołem dziewcząt - Wartą Poznań. Polonistki dzielnie walczyły i do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. W drugiej połowie jednak zespół Warty uzyskał przewagę i wygrał 9:0.
-
08.10.2024
Domowa porażka z Clescevią (2013)
W sobotnim meczu 2. ligi okręgowej D2 zespół Polonii 2013 II przegrał 1:7 (1:4) z Clescevią Kleszczewo. Poloniści zaskoczyli rywali szybko strzelając gola na 1:0, ale w kolejnych minutach to goście byli stroną dominującą i pewnie wygrali to spotkanie.



























































