24.04.2016
Porażka z Wartą (1999/00)W kolejnym meczu ligowym juniorzy młodsi Polonii Środa prowadzeni przez trenera Ireneusza Janickiego zmierzyli się na wyjeździe z zespołem Warty Poznań.
Mecz z Wartą rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy, jednak nasza defensywa nie dopuszczała do sytuacji strzeleckich. Pierwsze 20 minut gra toczyła się na naszej połowie boiska. Dopiero po upływie tego czasu nasi zawodnicy stworzyli sobie sytuację bramkową, ale strzał Marcina Szymorka głową był minimalnie niecelny. Do końca pierwszej połowy gra była już bardziej wyrównana, a żadnej z drużyn nie udało się stworzyć sytuacji bramkowej.
Po przerwie już w 49 minucie straciliśmy bramkę po rzucie wolnym, gdzie nie upilnowaliśmy zawodnika gospodarzy, który strzałem głową zdobył prowadzenie dla Warty. Od tego momentu nasz zespół przejął inicjatywę na boisku i wypracował sobie sytuacje bramkowe jednak strzały Marcina Typańskiego, Wojtka Leporowskiego i Adama Buczmy nie znalazły drogi do bramki. Jedna z akcji Warty na naszą bramkę zakończyła się faulem w polu karnym i gospodarze egzekwowali rzut karny. Mimo dotknięcia piłki rękoma przez naszego bramkarza ta wpadła do bramki i rywale prowadzili już 2:0. Przy wyniku dwa do zera , nasi zawodnicy postawili wszystko na jedna kartę i zagrali na trzech obrońców, jednak nie przyniosło to zmiany rezultatu i z boiska zeszli pokonani.
Na pochwałę zasługuje nasz bramkarz, który w ostatnich minutach cztery razy uchronił nas od utraty gola.
Polonia Środa zagrała w składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak; obrona- Piotr Skrobosiński, Stanisław Kiel, Adam Adamczyk, Krzysztof Każmierczak; pomoc- Wojciech Leporowski (68’ Kacper Gołębiewski), Rafał Kościelniak (50’ Szymon Puzicki), Marcin Typański; atak- Mikołaj Zys, Adam Buczma, Marcin Szymorek.
Najnowsze aktualności
-
20.02.2023
Minimalna porażka z Unią 2007 (2008)
W przedostatnim meczu sparingowym przed startem rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 1:2 (0:1) z rok starszym zespołem Unii Swarzędz 2007. Jedynego gola dla Polonii strzelił Filip Zawodni. Za tydzień ostatnim sparingpartnerem Polonii będzie KKS 1925 Kalisz.
-
20.02.2023
Ostatni sparing na plus
Trzeci, a zarazem ostatni sparing rozegrały w piątek piłkarki pierwszoligowej Polonii Środa. Tym razem nasz zespół zmierzył się z kadrą Dolnośląskiego ZPN U15 w Jarocinie.
-
20.02.2023
Wygrana w Kaliszu
Tym razem w piątek kolejną grę kontrolną rozegrali piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Rywalem średzkiego zespołu był występujący w II lidze KKS Kalisz a spotkanie zostało rozegrane na boisku z naturalną nawierzchnią w Kaliszu.
-
15.02.2023
Rodzinne granie żaków (2015)
W miniony weekend żacy młodsi na zakończenie ferii mieli okazję zmierzyć się w pojedynkach piłkarskich ze swoimi rodzicami oraz rodzeństwem!
-
14.02.2023
Zwycięstwa z Tucholanką i Koziołkiem (2006)
Po bardzo intensywnym tygodniu, podczas którego na obozie w Bydgoszczy juniorzy rozegrali trzy mecze sparingowe, podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka rozegrali kolejną grę kontrolną. Poloniści w niedzielę pokonali na wyjeździe Koziołka Poznań 5:4, a bramki w tym meczu strzelali Maksymilian Łoniewski, Szymon Rauhut, Paweł Hładyszewski, Krzysztof Bartkowiak oraz Michał Bańkowski.
Kolejny sparing juniorzy rozegrają w czwartek. W Jarocinie ich rywalem będzie Legionovia Legionowo.
-
14.02.2023
Sześć bramek rezerw
W niedzielne południe drugi zespół Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie towarzyskie. Rywalem podopiecznych Marka Bugajskiego i Leszka Maźwy byli Czarni Czerniejewo.
-
14.02.2023
Porażka z Tucholanką (2008)
W ostatnim dniu obozu Poloniści rozegrali mecz sparingowy z Tucholanką Tuchola, która w barażu o awans do CLJ U-15 przegrała z Gwardią Koszalin. Średzki zespół, osłabiony kadrowo z powodu chorób, prowadził do przerwy 2:0, ale ostatecznie przegrał 3:5. Bramki strzelali Paweł Sarna, Patryk Karczewski, a także Mikołaj Kowalski z rzutu karnego.
-
13.02.2023
Zimowe Granie w Rawiczu (2016)
Zespół skrzatów Polonii w niedzielę wziął udział w "Zimowym Graniu" w Rawiczu. Nasi najmłodsi adepci rywalizowali ze swoimi rówieśnikami reprezentującymi kluby Rawia Rawicz, Bumerang Wrocław, GAS Krobia oraz Bór Oborniki Śląskie.
























































