24.04.2016
Porażka z Wartą (1999/00)W kolejnym meczu ligowym juniorzy młodsi Polonii Środa prowadzeni przez trenera Ireneusza Janickiego zmierzyli się na wyjeździe z zespołem Warty Poznań.
Mecz z Wartą rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy, jednak nasza defensywa nie dopuszczała do sytuacji strzeleckich. Pierwsze 20 minut gra toczyła się na naszej połowie boiska. Dopiero po upływie tego czasu nasi zawodnicy stworzyli sobie sytuację bramkową, ale strzał Marcina Szymorka głową był minimalnie niecelny. Do końca pierwszej połowy gra była już bardziej wyrównana, a żadnej z drużyn nie udało się stworzyć sytuacji bramkowej.
Po przerwie już w 49 minucie straciliśmy bramkę po rzucie wolnym, gdzie nie upilnowaliśmy zawodnika gospodarzy, który strzałem głową zdobył prowadzenie dla Warty. Od tego momentu nasz zespół przejął inicjatywę na boisku i wypracował sobie sytuacje bramkowe jednak strzały Marcina Typańskiego, Wojtka Leporowskiego i Adama Buczmy nie znalazły drogi do bramki. Jedna z akcji Warty na naszą bramkę zakończyła się faulem w polu karnym i gospodarze egzekwowali rzut karny. Mimo dotknięcia piłki rękoma przez naszego bramkarza ta wpadła do bramki i rywale prowadzili już 2:0. Przy wyniku dwa do zera , nasi zawodnicy postawili wszystko na jedna kartę i zagrali na trzech obrońców, jednak nie przyniosło to zmiany rezultatu i z boiska zeszli pokonani.
Na pochwałę zasługuje nasz bramkarz, który w ostatnich minutach cztery razy uchronił nas od utraty gola.
Polonia Środa zagrała w składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak; obrona- Piotr Skrobosiński, Stanisław Kiel, Adam Adamczyk, Krzysztof Każmierczak; pomoc- Wojciech Leporowski (68’ Kacper Gołębiewski), Rafał Kościelniak (50’ Szymon Puzicki), Marcin Typański; atak- Mikołaj Zys, Adam Buczma, Marcin Szymorek.
Najnowsze aktualności
-
01.03.2023
Wyrównany mecz z Sucharami 2011 (2012)
W sobotę drużyna orlików starszych (rocznik 2012) rozegrała na wyjeździe mecz kontrolny ze starszymi kolegami z Sucharów Suchy Las. Gospodarze okazali się minimalnie lepsi, wygrywając 6:5. Bramki dla Polonii strzelali: Piotr Nowaczyk, Oskar Limański, Patryk Majchrzak, Marcin Buczak oraz Witold Chojnacki.
-
28.02.2023
Piłkarski weekend orlików (2012)
Zawodnicy z grupy II orlików starszych (rocznik 2012) mają za sobą bardzo intensywny piłkarski weekend. W piątek rozegrali grę kontrolną z zespołem młodziczek Polonii, w sobotę zagrali z Wartą Śrem 2013, a w niedzielę wzięli udział w turnieju Piast Cup w Kostrzynie.
-
27.02.2023
Młodziczki zagrały z LPFA Chocicza (2010)
W sobotę zespół młodziczek rozegrał grę kontrolną z LPFA Nowe Miasto/Chocicza. Po remisowej pierwszej połowie Polonistki znacznie lepiej zagrały w drugiej części i ostatecznie wygrały 3:1. Bramki strzelały Julia Wawroska, Julia Pajek oraz Weronika Jacków.
-
27.02.2023
Sparingowa porażka z Unią Swarzędz (2011)
W sobotę zespół młodzików młodszych (rocznik 2011) rozegrał w Topoli mecz sparingowy z Unią Swarzędz. Nasza drużyna niestety przegrała to spotkanie 2:8, a bramki dla Polonii strzelali Kacper Pauter oraz Jan Marciniak.
-
27.02.2023
Wewnętrzna gra kontrolna młodzików (2010)
W piątek oba nasze zespoły młodzików starszych (rocznik 2010) zmierzyły się w wewnętrznej grze kontrolnej na boisku piłkarskim w Topoli. Ostatecznie pierwsza grupa wygrała spotkanie 2:0, a mecz dostarczył trenerom wiele ciekawych wniosków.
-
27.02.2023
Zrewanżować się za jesień
W sobotę 4 marca piłkarze Polonii Środa zainaugurują zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2022/23 w III lidze grupa 2. Na dzień dobry polonistów czeka ciężki pojedynek z zespołem który wyjątkowo naszemu zespołowi nie leży – Świtem Szczecin. Dla naszego zespołu będzie to doskonała okazja do rewanżu za jesienną porażkę 0:6.
-
27.02.2023
Zwycięstwo z Gromem Plewiska (2009)
W sobotę trampkarze młodsi rozegrali mecz sparingowy z Gromem Plewiska. Poloniści przystąpili do tej gry kontrolnej bez kilku zawodników, tym samym dużo gry dostali zawodnicy częściej występujący w drugiej drużynie. Spotkanie było okazją do przetestowania kilku nowych rozwiązań. Polonia wygrała 11:3, a bramki strzelali Stanisław Jaskólski - dwie, Eryk Popis - dwie, Dmytro Cherniaiev - dwie, Marcel Kuźniewski - dwie, Jakub Sawuć oraz Miłosz Gauza, a raz do własnej bramki trafił zawodnik Gromu.
Za tydzień sparingpartnerami Polonistów będą AP Reissa Jarocin oraz GKS Żerków.
-
27.02.2023
Trzy bramki z KKS-em 1925 Kalisz (2008)
W ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów zespół trampkarzy starszych pokonał 3:0 (3:0) na wyjeździe KKS 1925 Kalisz. Wszystkie gole dla Polonii strzelił Mikołaj Kowalski.

























































