30.03.2026
Porażka z rezerwami KotwicyW niedzielne południe rozgrywki w A klasie w rundzie wiosennej zainaugurował też trzeci zespół seniorów Polonii Środa. Młoda ekipa trenera Łukasza Kaczałki udała się do Kórnika aby zmierzyć się z rezerwami czwartoligowej Kotwicy.
Od samego początku spotkanie było dość wyrównane i toczone w szybkim tempie. Oba zespoły próbowały sobie wykreować sytuacje podbramkowe i objąć prowadzenie. W 16 minucie po faulu w polu karnym jednego z rywali sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podszedł Marcin Skrobich i pewnym strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi. Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania wykorzystując błędy w defensywie średzkiego zespołu. Pierwsza połowa zakończyła się zatem remisem 1:1.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal spotkanie było wyrównane a obie ekipy tworzyły ciekawe widowisko. Więcej szczęścia i zdecydowania pod bramką rywali zachowali jednak gospodarze którzy w 68 minucie wyszli na prowadzenie. Poloniści do końca meczu próbowali odwrócić losy spotkania lecz Kotwica skutecznie broniła dostępu do swojej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się skromną wygraną Kotwicy a poloniści punktów muszą szukać w kolejnej kolejce.
Polonia III Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Walkowiak – Fórmaniak, Łosiński, Gałka, Skrobich, Pustkowiak, Staszak, Sobczyński (65` Szwałek), Pankratov, Steblin (75` Korzeniewski), Szymański.
Bramki: Skrobich (k) (15`)
Najnowsze aktualności
-
03.10.2009
Polonia Środa - Lechia Kostrzyn 3:0
W dniu dzisiejszym tj. 3 października , na średzkim stadionie odbył się pojedynek pomiędzy Polonia Środa ,a Lechią Kostrzyn . Po raz kolejny poloniści wykazali swoją wyższość nad lokalnym rywalem wygrywając 3:0(2:0). Bramki zdobyli : Mikołaj Lasek -dwie(25.34.) Marcin Siwek (90.).
-
02.10.2009
Kolejny maraton na Polonii
W zbliżający się weekend obiekty Polonii Środa i OSiR-u znów będą tętnić sportowym życiem. Na głównej płycie boiska w Środzie, a także w centrum treningowym Polonii zostanie rozegranych łącznie 8 spotkań !!!
-
02.10.2009
Cenne nagrody do wygrania
Uprzejmie przypominamy, że jutro w przerwie meczu z Lechią Kostrzyn odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród dla średzkich kibiców.
-
01.10.2009
Hit IX kolejki w Środzie Wielkopolskiej
Już w najbliższą sobotę o godz. 16.00 odbędzie się długo oczekiwane przez kibiców spotkanie Polonii Środa i Lechii Kostrzyn. Przez ostatnie lata mecze obydwu drużyn elektryzowały kibiców i dostarczały wielu sportowych emocji.
-
01.10.2009
Jubileusz 90- lecia Polonii
W najbliższy piątek w hotelu Almarco o godz. 18.00 odbędzie się ciąg dalszy obchodów 90- lecia naszego klubu. W spotkaniu będą uczestniczyć wszystkie sekcje obecnie zrzeszone w naszym klubie.
-
30.09.2009
Polonia II lepsza od Lubońskiego !!!
W dzisiejsze popołudnie drugi zespół Polonii prowadzony przez trenera Jacka Nowaczyka sprawił dużą niespodziankę średzkim kibicom, pokonując u siebie faworyzowaną drużynę Lubońśkiego FC 2:1 (1:1).



























































