30.03.2026
Porażka z rezerwami KotwicyW niedzielne południe rozgrywki w A klasie w rundzie wiosennej zainaugurował też trzeci zespół seniorów Polonii Środa. Młoda ekipa trenera Łukasza Kaczałki udała się do Kórnika aby zmierzyć się z rezerwami czwartoligowej Kotwicy.
Od samego początku spotkanie było dość wyrównane i toczone w szybkim tempie. Oba zespoły próbowały sobie wykreować sytuacje podbramkowe i objąć prowadzenie. W 16 minucie po faulu w polu karnym jednego z rywali sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podszedł Marcin Skrobich i pewnym strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi. Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania wykorzystując błędy w defensywie średzkiego zespołu. Pierwsza połowa zakończyła się zatem remisem 1:1.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal spotkanie było wyrównane a obie ekipy tworzyły ciekawe widowisko. Więcej szczęścia i zdecydowania pod bramką rywali zachowali jednak gospodarze którzy w 68 minucie wyszli na prowadzenie. Poloniści do końca meczu próbowali odwrócić losy spotkania lecz Kotwica skutecznie broniła dostępu do swojej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się skromną wygraną Kotwicy a poloniści punktów muszą szukać w kolejnej kolejce.
Polonia III Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Walkowiak – Fórmaniak, Łosiński, Gałka, Skrobich, Pustkowiak, Staszak, Sobczyński (65` Szwałek), Pankratov, Steblin (75` Korzeniewski), Szymański.
Bramki: Skrobich (k) (15`)
Najnowsze aktualności
-
31.10.2009
Walka o utrzymanie się w czołówce
Ostatnia ligowa kolejka bardzo wyrównała różnicę punktową dzielącą drużyny z czołówki tabeli. Przegrane Polonii w Luboniu, a także Leśnika w Komornikach spowodowały, że Nordenia awansowała na drugie miejsce, a pierwszą trójkę dzieli tylko jeden punkt.
-
25.10.2009
Trampkarze I wygrywają na zakończenie
Na swój ostatni mecz ligowy w tym roku Trampkarze I udali się do Gniezna. Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się pewnym zwycięstwem naszej drużyny 6:1, dlatego też nasi chłopcy jechali tam po pewne wydawałoby się 3 punkty.
-
26.10.2009
Podsumowanie XII kolejki
Ostatni weekend nie był najlepszy w wykonaniu naszej pierwszej drużyny. Mimo, że chłopacy nie zagrali najgorszego meczu musieli uznać wyższość Lubońskiego FC. Niestety proste i niewymuszone błędy w grze obronnej spowodowały, że poloniści wrócili do Środy bez punktów.
-
24.10.2009
Pechowa ostatnia minuta w Ostrowie
W sobotę 24 października w ramach 12 kolejki Wiwlkopolskiej Ligi Juniorów Starszych nasz zepół udał się na mecz do Ostrowa. Przy pochmurnej pogodzie oraz na bardzo grząski, zalanym boisku Poloniści zremisowali z gospodarzami Ostrovią Ostrów Wlkp. 2:2.






















































