30.03.2026
Porażka z rezerwami KotwicyW niedzielne południe rozgrywki w A klasie w rundzie wiosennej zainaugurował też trzeci zespół seniorów Polonii Środa. Młoda ekipa trenera Łukasza Kaczałki udała się do Kórnika aby zmierzyć się z rezerwami czwartoligowej Kotwicy.
Od samego początku spotkanie było dość wyrównane i toczone w szybkim tempie. Oba zespoły próbowały sobie wykreować sytuacje podbramkowe i objąć prowadzenie. W 16 minucie po faulu w polu karnym jednego z rywali sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podszedł Marcin Skrobich i pewnym strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi. Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania wykorzystując błędy w defensywie średzkiego zespołu. Pierwsza połowa zakończyła się zatem remisem 1:1.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal spotkanie było wyrównane a obie ekipy tworzyły ciekawe widowisko. Więcej szczęścia i zdecydowania pod bramką rywali zachowali jednak gospodarze którzy w 68 minucie wyszli na prowadzenie. Poloniści do końca meczu próbowali odwrócić losy spotkania lecz Kotwica skutecznie broniła dostępu do swojej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się skromną wygraną Kotwicy a poloniści punktów muszą szukać w kolejnej kolejce.
Polonia III Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Walkowiak – Fórmaniak, Łosiński, Gałka, Skrobich, Pustkowiak, Staszak, Sobczyński (65` Szwałek), Pankratov, Steblin (75` Korzeniewski), Szymański.
Bramki: Skrobich (k) (15`)
Najnowsze aktualności
-
02.11.2009
Pilne: z Dyskobolią zagramy w Środzie !!!
Klub Sportowy Polonia Środa Wielkopolska uprzejmie informuje, że na wniosek klubu Dyskobolia Grodzisk, mecz o mistrzostwo IV ligi gr. północnej pomiędzy Dyskobolią Grodzisk, a Polonią Środa odbędzie się w Środzie w sobotę 7 listopada o godz. 14.00.
-
31.10.2009
Wysokie zwycięstwo Polonii
W 13 kolejce czwartoligowych rozgrywek Polonia Środa w dniu dzisiejszym na własnych obiektach podejmowała drużynę Sparta Złotów . Spotkanie zakończyło się bezapelacyjnym zwycięstwem średzkiego zespołu , która pokonała rywala 6:0.
-
30.10.2009
Bolesław Spochacz razem ze średzką Polonią !
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bolesław Spochacz to kolejna firma, która postanowiła wspierać średzką piłkę.
-
28.10.2009
Historia średzkiej piłki cz. 2- lata 30- te
Przed tygodniem przedstawiliśmy Wam początki naszej Polonii sięgające 1919 roku. Ukazaliśmy pierwsze sukcesy piłkarzy, a także tworzenie się struktury organizacyjnej w latach 20-tych. W dzisiejszej części przedstawimy rywalizację największych średzkich drużyn i sukcesy średzkiej piłki w latach 30- tych.























































