18.04.2016
Porażka z Lechem Poznań (2003)Czwarta kolejka piłkarskiej rywalizacji naszych młodzików starszych przypadła na sobotę 16.04. Rywalem wychowanków Polonii byli piłkarze Lecha Poznań, którzy w tym spotkaniu byli gospodarzami. Po trzech kolejkach, nasi piłkarze zajmowali 1 miejsce z kompletem zwycięstw, a Lech Poznań był o jedną pozycję niżej, tracąc do polonistów 2 pkt. Polonia do tego pojedynku przystąpiła w pełnym składzie i jasno narzuconą taktyką już kilka dni wcześniej. Niestety taktyka to tylko część do osiągnięcia dobrego wyniku, gdyż boisko i tak samo weryfikuje.
Już po pierwszych kilku minutach meczu, było widać że Polonia będzie miała ciężko wywieźć chociaż punkt z Poznania. Rywal usiadł na połowie polonistów, którzy mieli problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, nie mówiąc już o skonstruowaniu akcji pozwalającej zdobyć bramkę. Choć Lechici atakowali bramkę Polonii to między słupkami bardzo dobrze spisywał się Wiktor Król, który kilka razy zatrzymywał ofensywę poznańskiej drużyny. W pierwszej części Polonia kilka razy zagroziła bramce gospodarzy, ale tych ataków było tyle, że na jednej ręce można policzyć. Między innymi w 20 minucie Adrian Cukrowski znalazł się pod bramką Lecha i miał tyle czasu, że spokojnie mógł przełożyć na swoją lepsza nogę i oddać strzał, ale… podał do bramkarza, a chwile później nasi rywale wykonywali rzut różny i ten sam zawodnik, który mógł dać prowadzenie dla Polonii, niefortunnie strzelił do swojej bramki i to młodzi Lechici cieszyli się z prowadzenia. Do przerwy Polonia przegrywała 1:0 ale patrząc na grę, Lech powinien wygrywać znacznie więcej.
Po zmianie stron, gra się troszkę wyrównała, ale i tak to Lech był wciąż w większości w posiadaniu piłki i stwarzali groźniejsze sytuacje podbramkowe, natomiast poloniści sporadycznymi atakami próbowali uzyskać korzystny wynik, jednak wszystko było mozolne i zbyt czytelne dla rywali. W 56 minucie było oblężenie bramki Polonii i początkowo dobre interwencje Wiktora Króla, ratowały nasza drużynę od utraty drugiej bramki, jednak przy kolejnych dobitkach były większe trudności, aż w końcu piłka znalazła się w bramce Polonii i Lech prowadził 2:0.
Takim wynikiem też zakończyło się to spotkanie i jest to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy patrząc realnie, powinni ten mecz wygrać znacznie wyżej, ale w bramce naszego zespołu znakomicie spisywał się Wiktor Król, dzięki któremu poloniści przegrali tylko różnicą dwóch bramek. Dawno nasi piłkarze nie zagrali tak słabego meczu. W średzkich wychowankach brakowało chociażby chęci gry oraz komunikacji boiskowej. W każdym elemencie byli słabsi od młodych piłkarzy kolejarza.
Przyczyn może być kilka i to będzie trzeba zweryfikować podczas kolejnego tygodnia treningów, gdyż już za tydzień w sobotę, do Środy przyjedzie reprezentacja Akademii Reissa z Poznania i ten mecz także nie będzie należał do łatwych, choć patrząc na ekipy w grupie mistrzowskiej, nie ma drużyny słabej i w każdym meczu trzeba zagrać na 100% swoich możliwości, gdyż tutaj nikt za darmo punktów nie oddaje.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, W. Piotrowski, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, J. Kasprzyk, W. Moroz, M. Scholz, A. Rozwora, A. Cukrowski, K. Cyka, S. Łopatka, M. Kościelniak, I. Motyl, S. Kornaszewski, B. Molski
Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
02.11.2012
Ponad 85 tysięcy odsłon w październiku
Ponad 85 tysięcy odsłon zanotowała strona polonia-sroda.pl w miesiącu październiku. Witrynę odwiedziło 5 198 użytkowników, którzy wygenerowali 24 567 odwiedzin.
-
02.11.2012
Zapowiedź 13. kolejki klasy A
W sobotę rozpocznie się 13. kolejka rozgrywek poznańskiej klasy A. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Środzie Wielkopolskiej, Jarosławcu i Poznaniu.
-
02.11.2012
Zapowiedź 15. kolejki III ligi
W nadchodzący weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
01.11.2012
Kamil Dunaj arbitrem meczu Polonia - Unia
Kamil Dunaj z Inowrocławia poprowadzi niedzielny mecz III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Polonią Środa, a Unią Roszak Solec Kujawski.
-
01.11.2012
Dziewczyny zagrają w Gnieźnie
W najbliższą sobotę drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska rozegra przedostatni tej jesieni mecz ligowy. Wyjazdowym przeciwnikiem średzianek będzie gnieźnieński Medan.
-
01.11.2012
Rozgrywki młodzieży
W nadchodzący weekend rozegrane zostaną kolejne spotkania ligowe drużyn młodzieżowych naszego Klubu. Na boiska wybiegną jednak tylko cztery zespoły, ponieważ pozostałe dwa - żaki i orliki starsze będą pauzować.
-
01.11.2012
Trudny mecz rezerw z Maratończykiem
W sobotę na średzim stadionie rozegrany zostanie pierwszy z dwóch zaplanowanych jeszcze jesienią meczów na szczycie poznańskiej klasy A. Tym razem przeciwnikiem rezerw Polonii będzie Maratończyk Brzeźno. Natomiast drugim trudnym rywalem będzie Pelikan Niechanowo, ale to spotkanie zaplanowane jest dopiero na 18 listopada.
-
31.10.2012
Wełna Rogoźno w 1/8 finału Pucharu Polski
Dzisiaj rozegrano kolejny, już przedostatni mecz 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Na boisku w Rogoźnie występująca w klasie okręgowej Wełna pokonała czwartoligowych Czarnych Wróblewo 5:1.






















































