18.04.2016
Porażka z Lechem Poznań (2003)Czwarta kolejka piłkarskiej rywalizacji naszych młodzików starszych przypadła na sobotę 16.04. Rywalem wychowanków Polonii byli piłkarze Lecha Poznań, którzy w tym spotkaniu byli gospodarzami. Po trzech kolejkach, nasi piłkarze zajmowali 1 miejsce z kompletem zwycięstw, a Lech Poznań był o jedną pozycję niżej, tracąc do polonistów 2 pkt. Polonia do tego pojedynku przystąpiła w pełnym składzie i jasno narzuconą taktyką już kilka dni wcześniej. Niestety taktyka to tylko część do osiągnięcia dobrego wyniku, gdyż boisko i tak samo weryfikuje.
Już po pierwszych kilku minutach meczu, było widać że Polonia będzie miała ciężko wywieźć chociaż punkt z Poznania. Rywal usiadł na połowie polonistów, którzy mieli problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, nie mówiąc już o skonstruowaniu akcji pozwalającej zdobyć bramkę. Choć Lechici atakowali bramkę Polonii to między słupkami bardzo dobrze spisywał się Wiktor Król, który kilka razy zatrzymywał ofensywę poznańskiej drużyny. W pierwszej części Polonia kilka razy zagroziła bramce gospodarzy, ale tych ataków było tyle, że na jednej ręce można policzyć. Między innymi w 20 minucie Adrian Cukrowski znalazł się pod bramką Lecha i miał tyle czasu, że spokojnie mógł przełożyć na swoją lepsza nogę i oddać strzał, ale… podał do bramkarza, a chwile później nasi rywale wykonywali rzut różny i ten sam zawodnik, który mógł dać prowadzenie dla Polonii, niefortunnie strzelił do swojej bramki i to młodzi Lechici cieszyli się z prowadzenia. Do przerwy Polonia przegrywała 1:0 ale patrząc na grę, Lech powinien wygrywać znacznie więcej.
Po zmianie stron, gra się troszkę wyrównała, ale i tak to Lech był wciąż w większości w posiadaniu piłki i stwarzali groźniejsze sytuacje podbramkowe, natomiast poloniści sporadycznymi atakami próbowali uzyskać korzystny wynik, jednak wszystko było mozolne i zbyt czytelne dla rywali. W 56 minucie było oblężenie bramki Polonii i początkowo dobre interwencje Wiktora Króla, ratowały nasza drużynę od utraty drugiej bramki, jednak przy kolejnych dobitkach były większe trudności, aż w końcu piłka znalazła się w bramce Polonii i Lech prowadził 2:0.
Takim wynikiem też zakończyło się to spotkanie i jest to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy patrząc realnie, powinni ten mecz wygrać znacznie wyżej, ale w bramce naszego zespołu znakomicie spisywał się Wiktor Król, dzięki któremu poloniści przegrali tylko różnicą dwóch bramek. Dawno nasi piłkarze nie zagrali tak słabego meczu. W średzkich wychowankach brakowało chociażby chęci gry oraz komunikacji boiskowej. W każdym elemencie byli słabsi od młodych piłkarzy kolejarza.
Przyczyn może być kilka i to będzie trzeba zweryfikować podczas kolejnego tygodnia treningów, gdyż już za tydzień w sobotę, do Środy przyjedzie reprezentacja Akademii Reissa z Poznania i ten mecz także nie będzie należał do łatwych, choć patrząc na ekipy w grupie mistrzowskiej, nie ma drużyny słabej i w każdym meczu trzeba zagrać na 100% swoich możliwości, gdyż tutaj nikt za darmo punktów nie oddaje.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, W. Piotrowski, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, J. Kasprzyk, W. Moroz, M. Scholz, A. Rozwora, A. Cukrowski, K. Cyka, S. Łopatka, M. Kościelniak, I. Motyl, S. Kornaszewski, B. Molski
Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
05.04.2013
Kto wygra mecz Polonia - Fogo?
Już w niedzielę piłkarze średzkiej Polonii zainaugurują rundę wiosenną III ligi. Nasza drużyna na sztucznym boisku w Grodzisku Wielkopolskim podejmie Fogo Luboń. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku.
-
05.04.2013
Tylko jedno zwycięstwo w ostatnich 5 latach
Już w niedzielę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zainaugurują rozgrywki ligowe w rundzie wiosennej. Nasi piłkarze podejmą w roli gospodarza na neutralnym terenie Fogo Luboń.
-
04.04.2013
Bartłomiej Wiśniewski arbitrem meczu Polonia - Fogo
Bartłomiej Wiśniewski z Włocławka poprowadzi niedzielny mecz Polonii Środa Wielkopolska z Fogo Luboń.
-
04.04.2013
Podsumowanie zimowych sparingów
W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają pierwszy mecz mistrzowski w rundzie wiosennej III ligi. Do tego spotkania średzianie przygotowywali się od drugiego tygodnia stycznia i rozegrali w tym czasie jedenaście meczów kontrolnych.
-
04.04.2013
Młodzież wrcaa do gry o ligowe punkty
Po długim czasie oczekiwania do gry o ligowe punkty powrócą drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska. Niestety, nie wszystkim będzie dane zainaugurować rozgrywki.
-
04.04.2013
Mecz Polonia - Fogo w Grodzisku Wielkopolskim
Zaplanowany na najbliższy weekend mecz 19. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Fogo Luboń jednak się odbędzie.
-
03.04.2013
Mecz z Fogo Luboń odwołany
Po raz kolejny zima płata figla naszym piłkarzom. Mimo iż rozgrywki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej dla naszego zespołu powinny były się rozpocząć już ponad trzy tygodnie temu to cały czas się nie rozpoczęły i na pewno nie rozpoczną się także w ten weekend.
-
03.04.2013
Kolejny mecz rezerw przełożony
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przełożeniu zaplanowanego na niedzielę meczu poznańskiej klasy A pomiędzy Polonią II Środa Wielkopolska, a LKS Kicin.






















































