18.04.2016
Porażka z Lechem Poznań (2003)Czwarta kolejka piłkarskiej rywalizacji naszych młodzików starszych przypadła na sobotę 16.04. Rywalem wychowanków Polonii byli piłkarze Lecha Poznań, którzy w tym spotkaniu byli gospodarzami. Po trzech kolejkach, nasi piłkarze zajmowali 1 miejsce z kompletem zwycięstw, a Lech Poznań był o jedną pozycję niżej, tracąc do polonistów 2 pkt. Polonia do tego pojedynku przystąpiła w pełnym składzie i jasno narzuconą taktyką już kilka dni wcześniej. Niestety taktyka to tylko część do osiągnięcia dobrego wyniku, gdyż boisko i tak samo weryfikuje.
Już po pierwszych kilku minutach meczu, było widać że Polonia będzie miała ciężko wywieźć chociaż punkt z Poznania. Rywal usiadł na połowie polonistów, którzy mieli problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, nie mówiąc już o skonstruowaniu akcji pozwalającej zdobyć bramkę. Choć Lechici atakowali bramkę Polonii to między słupkami bardzo dobrze spisywał się Wiktor Król, który kilka razy zatrzymywał ofensywę poznańskiej drużyny. W pierwszej części Polonia kilka razy zagroziła bramce gospodarzy, ale tych ataków było tyle, że na jednej ręce można policzyć. Między innymi w 20 minucie Adrian Cukrowski znalazł się pod bramką Lecha i miał tyle czasu, że spokojnie mógł przełożyć na swoją lepsza nogę i oddać strzał, ale… podał do bramkarza, a chwile później nasi rywale wykonywali rzut różny i ten sam zawodnik, który mógł dać prowadzenie dla Polonii, niefortunnie strzelił do swojej bramki i to młodzi Lechici cieszyli się z prowadzenia. Do przerwy Polonia przegrywała 1:0 ale patrząc na grę, Lech powinien wygrywać znacznie więcej.
Po zmianie stron, gra się troszkę wyrównała, ale i tak to Lech był wciąż w większości w posiadaniu piłki i stwarzali groźniejsze sytuacje podbramkowe, natomiast poloniści sporadycznymi atakami próbowali uzyskać korzystny wynik, jednak wszystko było mozolne i zbyt czytelne dla rywali. W 56 minucie było oblężenie bramki Polonii i początkowo dobre interwencje Wiktora Króla, ratowały nasza drużynę od utraty drugiej bramki, jednak przy kolejnych dobitkach były większe trudności, aż w końcu piłka znalazła się w bramce Polonii i Lech prowadził 2:0.
Takim wynikiem też zakończyło się to spotkanie i jest to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy patrząc realnie, powinni ten mecz wygrać znacznie wyżej, ale w bramce naszego zespołu znakomicie spisywał się Wiktor Król, dzięki któremu poloniści przegrali tylko różnicą dwóch bramek. Dawno nasi piłkarze nie zagrali tak słabego meczu. W średzkich wychowankach brakowało chociażby chęci gry oraz komunikacji boiskowej. W każdym elemencie byli słabsi od młodych piłkarzy kolejarza.
Przyczyn może być kilka i to będzie trzeba zweryfikować podczas kolejnego tygodnia treningów, gdyż już za tydzień w sobotę, do Środy przyjedzie reprezentacja Akademii Reissa z Poznania i ten mecz także nie będzie należał do łatwych, choć patrząc na ekipy w grupie mistrzowskiej, nie ma drużyny słabej i w każdym meczu trzeba zagrać na 100% swoich możliwości, gdyż tutaj nikt za darmo punktów nie oddaje.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, W. Piotrowski, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, J. Kasprzyk, W. Moroz, M. Scholz, A. Rozwora, A. Cukrowski, K. Cyka, S. Łopatka, M. Kościelniak, I. Motyl, S. Kornaszewski, B. Molski
Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
23.09.2013
Zwycięstwo żaków młodszych
W sobotę rano drużyna żaków młodszych udała się na swój pierwszy mecz do Tulec gdzie podejmowali miejscowego Kadeta. Dla młodych chłopaków było to wielkie wydarzenie, po raz pierwszy mieli zaszczyt reprezentować klub Polonię Środa w meczu mistrzowskim.
-
22.09.2013
Młodzicy wygrali z Błękitnymi Owińska
W trzeciej kolejce Polonia grała na wyjeździe z Błękitnymi Owińska.
-
22.09.2013
Kolejna wygrana kobiet
W spotkaniu 4. kolejki II ligi kobiet zespół Polonii Środa Wielkopolska wysoko pokonał Stilon II Gorzów Wielkopolski 5:1 (1:0).
-
22.09.2013
Zwycięskie rezerwy
W dzisiejszym meczu poznańskiej klasy A rezerwy Polonii Środa Wielkopolska pokonały na własnym boisku Maratończyka Brzeźno 4:1.
-
21.09.2013
Jeden punkt juniorów
Do tego meczu chłopcy podeszli bardzo skupieni i z olbrzymią wolą walki. Jak w każdym poprzednim meczu tak i w tym, średzianie musieli stawić czoła drużynie, która pod względem fizycznym prezentuje się bardzo dobrze.
-
21.09.2013
Polonia TV: Lech II Poznań - Polonia Środa
Dostępny jest już skrót wideo z dzisiejszego meczu ligowego Polonii Środa Wielkopolska we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. Nasza drużyna mimo przewagi na boisku uległa gospodarzom 3:4.
-
21.09.2013
Wyniki 9. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrano wszystkie spotkania dziewiątej kolejki III ligi. Liderem tabeli pozostał Lech II Poznań, który ma trzy punkty przewagi nad Pogonią Mogilno.
-
21.09.2013
Porażka we Wronkach
W rozegranym na stadionie we Wronkach meczu III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy rezerwami Lecha Poznań, a średzką Polonią zgomadzeni kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Mimo dwukrotnego prowadzania nasza drużyna uległa poznaniakom 3:4.






















































