18.04.2016
Porażka z Lechem Poznań (2003)Czwarta kolejka piłkarskiej rywalizacji naszych młodzików starszych przypadła na sobotę 16.04. Rywalem wychowanków Polonii byli piłkarze Lecha Poznań, którzy w tym spotkaniu byli gospodarzami. Po trzech kolejkach, nasi piłkarze zajmowali 1 miejsce z kompletem zwycięstw, a Lech Poznań był o jedną pozycję niżej, tracąc do polonistów 2 pkt. Polonia do tego pojedynku przystąpiła w pełnym składzie i jasno narzuconą taktyką już kilka dni wcześniej. Niestety taktyka to tylko część do osiągnięcia dobrego wyniku, gdyż boisko i tak samo weryfikuje.
Już po pierwszych kilku minutach meczu, było widać że Polonia będzie miała ciężko wywieźć chociaż punkt z Poznania. Rywal usiadł na połowie polonistów, którzy mieli problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, nie mówiąc już o skonstruowaniu akcji pozwalającej zdobyć bramkę. Choć Lechici atakowali bramkę Polonii to między słupkami bardzo dobrze spisywał się Wiktor Król, który kilka razy zatrzymywał ofensywę poznańskiej drużyny. W pierwszej części Polonia kilka razy zagroziła bramce gospodarzy, ale tych ataków było tyle, że na jednej ręce można policzyć. Między innymi w 20 minucie Adrian Cukrowski znalazł się pod bramką Lecha i miał tyle czasu, że spokojnie mógł przełożyć na swoją lepsza nogę i oddać strzał, ale… podał do bramkarza, a chwile później nasi rywale wykonywali rzut różny i ten sam zawodnik, który mógł dać prowadzenie dla Polonii, niefortunnie strzelił do swojej bramki i to młodzi Lechici cieszyli się z prowadzenia. Do przerwy Polonia przegrywała 1:0 ale patrząc na grę, Lech powinien wygrywać znacznie więcej.
Po zmianie stron, gra się troszkę wyrównała, ale i tak to Lech był wciąż w większości w posiadaniu piłki i stwarzali groźniejsze sytuacje podbramkowe, natomiast poloniści sporadycznymi atakami próbowali uzyskać korzystny wynik, jednak wszystko było mozolne i zbyt czytelne dla rywali. W 56 minucie było oblężenie bramki Polonii i początkowo dobre interwencje Wiktora Króla, ratowały nasza drużynę od utraty drugiej bramki, jednak przy kolejnych dobitkach były większe trudności, aż w końcu piłka znalazła się w bramce Polonii i Lech prowadził 2:0.
Takim wynikiem też zakończyło się to spotkanie i jest to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy patrząc realnie, powinni ten mecz wygrać znacznie wyżej, ale w bramce naszego zespołu znakomicie spisywał się Wiktor Król, dzięki któremu poloniści przegrali tylko różnicą dwóch bramek. Dawno nasi piłkarze nie zagrali tak słabego meczu. W średzkich wychowankach brakowało chociażby chęci gry oraz komunikacji boiskowej. W każdym elemencie byli słabsi od młodych piłkarzy kolejarza.
Przyczyn może być kilka i to będzie trzeba zweryfikować podczas kolejnego tygodnia treningów, gdyż już za tydzień w sobotę, do Środy przyjedzie reprezentacja Akademii Reissa z Poznania i ten mecz także nie będzie należał do łatwych, choć patrząc na ekipy w grupie mistrzowskiej, nie ma drużyny słabej i w każdym meczu trzeba zagrać na 100% swoich możliwości, gdyż tutaj nikt za darmo punktów nie oddaje.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, W. Piotrowski, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, J. Kasprzyk, W. Moroz, M. Scholz, A. Rozwora, A. Cukrowski, K. Cyka, S. Łopatka, M. Kościelniak, I. Motyl, S. Kornaszewski, B. Molski
Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
26.09.2013
Rozgrywki młodzieży
W najbliższy weekend wszystkie zespoły młodzieżowe naszego klubu po raz kolejny w tym sezonie wybiegną na boiska by walczyć o ligowe punkty.
-
25.09.2013
Polonia podejmie beniaminka
Już w najbliższą sobotę na stadionie w Środzie Wielkopolskiej w meczu 10. kolejki III ligi piłkarze Polonii zagrają z Gromem Plewiska.
-
24.09.2013
Zdjęcia z meczu dziewczyn i orlików
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu orlików młodszych z Wiarą Lecha Poznań i niedzielnego spotkania dziewczyn z Stilonem II Gorzów Wielkopolski.
-
23.09.2013
Wiara Lecha Poznań pokonana przez orlików młodszych
W sobotę zespół orlika młodszego Polonii rozegrał mecz drugiej kolejki a pierwszy mecz na własnym terenie. Przeciwnikiem polonistów była drużyna Wiara Lecha Poznań. Mecz został rozegrany na dolnym boisku centrum treningowego.
-
23.09.2013
Trzecie wysokie zwycięstwo dziewczyn
W dniu 22.09.2013r o godzinie 16.00 odbyło się spotkanie między drużynami Polonia Środa Wlkp. a Stilonem II Gorzów Wlkp. w ramach 4 kolejki II ligi kujawsko-pomorskiej.
-
23.09.2013
Zdecydowane zwycięstwo trampkarzy
W sobotę 21 września trampkarze gościli na własnym boisku w swoim trzecim meczu ligowym zespół z Miłosławia.
-
23.09.2013
Pewne trzy punkty orlików starszych
W sobotnie południe przy pięknej pogodzie orliki starsze średzkiej Polonii rozegrali kolejne spotkanie. Tym razem przy własnej publiczności na terenie Centrum Treningowego Polonia, a ich rywalem byli piłkarze UKS Szóstki II Śrem. Obie drużyny walczyły o cenne 3 pkt. które dają fotel lidera.
-
23.09.2013
Minimalna porażka żaków starszych
W sobotę 21 września o godzinie 10 na boisku Centrum Treningowego Polonii odbył się trzeci mecz ligowy Żaków 2005, tym razem rywalem średzian była drużyna Warty Poznań. Wydawałoby się że Poloniści będą skazani na porażkę w tym meczu jednak okazało się żę walczyli jak równy z równym. Po zaciętym meczu goście z Poznania wygrali 3:4.





















































