30.05.2022
Porażka z Koziołkiem (2006)
W meczu 10. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 1:2 (0:1) na wyjeździe z Koziołkiem Poznań. Jedynego gola dla średzkiej drużyny strzelił w 77. minucie Kamil Mielcarek.
Od początku spotkania to Poloniści dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na tworzone sytuacje. Konkretniejsi za to byli gospodarze i już w swojej pierwszej sytuacji po dośrodkowaniu z rzutu wolnego objęli prowadzenie. Po kilku minutach mogło być już 0:2, ale rzut karny obronił Maciej Nabiałek. Polonia miała swoje okazje aby wyrównać, ale nasz zespół grał strasznie nerwowo i niedokładnie. Do przerwy utrzymał o się więc jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.
Po zmianie stron Poloniści dążyli do wyrównania, ale ciągle brakowało konkretnych okazji. Zbyt statyczne zachowanie w rozegraniu przy dobrze broniącej drużynie Koziołka na niewiele nam pozwalało. Na domiar złego po kolejnym stałym fragmencie gospodarze zdobyli swoją drugą bramkę w tym meczu. Po tej sytuacji nasz zespół przycisnął jeszcze mocniej i w końcu znalazł drogę do bramki. Dobra akcja w bocznym sektorze Kuby Jankowskiego i dośrodkowanie wprost na głowę Kamila Mielcarka pozwoliły na zdobycie gola kontaktowego. Polonia mocno przycisnęła w końcówce i mogła w ostatniej akcji meczu wyrwać punkt. W zamieszaniu podbramkowym piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Kacper Bartkowiak, jednak sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.
Polonia - Junior B2 (2006)
I liga wojewódzka B2 Proton - grupa I (RW)
28 maja 2022, godz. 14:00 - Poznań (stadion MOS)
Koziołek Poznań 2:1 (1:0) Polonia Środa Wielkopolska
Kuba Kasprzak 9, Mateusz Wybieralski 64 - Kamil Mielcarek 77
Polonia: 48. Maciej Nabiałek - 5. Kacper Bartkowiak, 6. Kuba Jankowski, 7. Kacper Kruk (60, 2. Adrian Fiołka), 8. Jakub Wawroski, 11. Oskar Popis (46, 21. Paweł Hładyszewski), 12. Kacper Manicki, 14. Jan Wójkiewicz, 17. Kamil Mielcarek, 31. Jakub Płonka, 96. Krzysztof Biadała.
trenerzy: Łukasz Kaczałka, Adrian Błaszak.
sędziował: Miłosz Garstecki.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,45776.html
| I liga wojewódzka B2 Proton - grupa I (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Błękitni Wronki | 10 | 20:16 | 21 |
| 2. | UKS AP Reissa Poznań | 10 | 34:13 | 20 |
| 3. | AKF Poznań | 10 | 24:21 | 17 |
| 4. | Koziołek Poznań | 10 | 15:20 | 15 |
| 5. | Kania Gostyń | 10 | 21:25 | 11 |
| 6. | AP Reissa Poznań | 10 | 15:19 | 11 |
| 7. | Polonia Środa Wielkopolska | 10 | 18:24 | 10 |
| 8. | Poznańska 13 Poznań | 10 | 18:27 | 7 |
Najnowsze aktualności
-
16.02.2026
Polonia Cup 2026: Mieszko najlepszy wśród orlików (2016)
Mieszko Gniezno zdecydowanie wygrał niedzielny turniej rocznika 2016 z cyklu Polonia Cup 2026, w finale pokonując Lotnika-1997 Poznań. Zespół Polonii Środa Wielkopolska wywalczył trzecie miejsce, a w meczu o brązowy medal wygrał z APR Lampart Tulce. Kolejne miejsce przypadły Victorii Września, Błękitnym/Sparcie Kotlin, Polonii II oraz Polonii III.
-
10.02.2026
Składy lig okręgowych w rundzie wiosennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy grup lig okręgowych w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2011 II, Polonia 2012 II, Polonia 2013 II, Polonia 2014 II, trampkarki oraz młodziczki.
-
09.02.2026
Polonia Cup 2026: Triumf Mieszka Gniezno (2015)
W niedzielę rozpoczęliśmy tegoroczny cykl turniejów Polonia Cup. Jako pierwsi do walki o medale stanęli zawodnicy rocznika 2015. Zawody rozgrywane w średzkiej hali Kobra Arena wygrał Mieszko Gniezno, który zdobył komplet punktów. Drugie miejsce wywalczył drugi zespół Mieszka, wyprzedzając Polonię dzięki lepszemu bilansowi bramek.
-
07.02.2026
Pewna wygrana z Lipnem
Po rozegraniu w samo południe meczu towarzyskiego z Mieszkiem Gniezno druga część zawodników Polonii Środa udała się do Poznania na mecz kontrolny z trzecioligowym Lipnem Stęszew. W meczu tym wzięli udział gracze którzy tego dnia nie występowali we wcześniejszym meczu.
-
07.02.2026
Bramkowy remis w Gnieźnie
W kolejnym zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa udali się do Gniezna na pojedynek z wiceliderem czwartej ligi – miejscowym Mieszkiem. Tradycyjnie sztab Polonii Środa podzielił zespół na dwa składy. Część zawodników zagrała właśnie z Mieszkiem a część nieco później z Lipnem Stęszew.
-
15.12.2025
Składy lig wojewódzkich w rundzie wiosennej 2025/2026 (akt. 04.02.2026)
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zaktualizowane w dniu 04.02.2026 składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.
Najważniejsza informacja dla nas jest taka, iż w związku z wycofaniem Olimpii Koło w 1. lidze wojewódzkiej D1 utrzymała się Polonia 2013.
-
02.02.2026
Polonia obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski U-16!
Polonia Środa Wielkopolska obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski kobiet do lat 16! Podopieczne Elżbiety Nowicz oraz Weroniki Rychlewskiej w Koninie po niebywałych emocjach wywalczyły upragnione mistrzostwo! Polonistki najpierw bez straty gola wyszły z grupy, ale w fazie pucharowej emocje sięgały zenitu. W półfinale Polonia po rzutach karnych wygrała z Lechem II Poznań, a w finale nasz zespół pokonał Wartę Poznań... po rzutach karnych! Najlepszą bramkarką turnieju, podobnie jak rok temu, wybrana została Julia Brzęcka.
-
02.02.2026
Futsal: Polonia U-19 nie awansowała do turnieju finałowego (2008/2009)
Polonia 2008/2009 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu. Nasz zespół w Łowiczu pokazał z dobrej strony w starciu z zawodnikami rocznika 2007, ale ostatecznie dwukrotnie przegrał - 1:2 z Eskadrą Warszawa i 3:4 z Pelikanem Łowicz.
























































