24.07.2021
Porażka z KotwicąW pierwszym sobotnim towarzyskim spotkaniu piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Kórniku z miejscowym zespołem Kotwicy.
Do tego spotkania gracze Polonii Środa przystąpili w nieco eksperymentalnym składzie. Swoją szansę na pokazanie się sztabowi szkoleniowemu naszego zespołu dostali gracze zespołu rezerw oraz juniorów starszych. Nie zabrakło także graczy testowanych.
Od samego początku lekką przewagę posiadał czwartoligowiec. Piłkarze Kotwicy częściej byli przy piłce ale ich akcje kończyły się na Przemysławie Frąckowiaku. W 21 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sprytem wykazał się jeden z zawodników Kotwicy Kórnik i z bliska wpakował piłkę do średzkiej bramki. Cztery minuty później jeden z zawodników testowanych w zespole z Kórnika zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego a piłka po rykoszecie po raz drugi wpadła do średzkiej bramki. Polonia pod koniec pierwszej część spotkania dwukrotnie próbowała zagrozić bramce rywali ale a każdym razem defensywa Kotwicy wychodziła obronną ręką. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem rywali.
Po zmianie stron gra się nieco wyrównała. Polonia stwarzała sobie więcej sytuacji pod bramką rywala ale brakowało wykończenia. Kotwica także miała swoje sytuacje ale i po tej stronie brakowało skutecznego i celnego strzału na bramkę. Dopiero w 89 minucie Kotwica z bliska wepchnęła po raz trzeci piłkę do średzkiej bramki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia przegrywa z Kotwicą 0:3 (0:2).
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak (46` Garstkiewicz) – Kiel, Szymczak, Sobkowiak, Kaźmierczak, Giełda, Janoś (65` Pinczak), Zawodnik testowany 1, Michalak, Cyka (46` Motyl), Zawodnik testowany 2.
Najnowsze aktualności
-
11.08.2025
Remis we Wrocławiu
W sobotę 9 sierpnia piłkarki Polonii Środa zainaugurowały sezon 2025/26 w Orlen I lidze kobiet. Podopieczne Adriana Cioch udały się do Wrocławia na pojedynek z miejscową Ślezą.
-
11.08.2025
Zwycięstwo w Golinie (2013)
Akademia Polonii oficjalnie rozpoczęła rozgrywki w sezonie 2025/2026. Jako pierwsi o ligowe punkty walczyli młodzicy z rocznika 2013, którzy są beniaminkiem 1. ligi wojewódzkiej D1. Poloniści odnieśli pewne zwycięstwo, wygrywają na wyjeździe 6:0 (3:0) z Polonią Golina. Bramki dla zespołu Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy strzelali Krystian Kasprzak - dwie, Kacper Woźniak, Karol Maleszka, Jakub Przybyłek oraz Stanisław Majchrzak.
-
11.08.2025
PP: Trzeci zespół w 1/32 finału
W meczu II rundy okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej zespół Polonii III wygrał w Szczodrzykowie z rezerwami Kotwicy Kórnik 3:2 (1:0). Nasz zespół do 77. minuty prowadził nawet 3:0 po golach Benjamina Wałuszki, Mikołaja Szymańskiego oraz Bartosza Szwałka, ale wtedy gospodarze zadali dwa ciosy i ostatnie minuty były bardzo emocjonujące. Ostatecznie Poloniści utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka i awansowali do 1/32 finału, w której do gry wejdzie też drugi zespół Polonii.
-
09.08.2025
Podział punktów w Świnoujściu
W drugiej kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa udali się do Świnoujścia na pojedynek z tamtejszą Flotą. Dla ekipy Macieja Rozmarynowskiego był to kolejny mecz w którym musieli walczyć nie tylko z rywalem ale i z niekorzystną historią spotkań z rywalem.
-
06.08.2025
Transmisja ze Świnoujścia
W drugiej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Świnoujściu z tamtejszą Flotą. Nasza klubowa telewizja także z tego meczu przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy. Startujemy w sobotę 9 sierpnia o godzinie 16:50.
Transmisja oczywiście z komentarzem. -
05.08.2025
PP: Trzeci zespół gra dalej
We wtorek 5 sierpnia trzeci zespół seniorów Polonii Środa rozpoczął zmagania w tegorocznej edycji okręgowego Pucharu Polski. Na własnym boisku Poloniści pewnie pokonali A-klasową Pogoń Książ Wielkopolski 3:0 (1:0). Bramki na wagę awansu zdobyli: Filip Staszak - dwie oraz Benjamin Wałuszko.
-
05.08.2025
Sobota w Świnoujściu
W najbliższy weekend stadion przy ul. Matejki w Świnoujściu ponownie ożyje! W ramach 2. kolejki rozgrywek III ligi Flota Świnoujście podejmie Polonię Środa Wielkopolska. Początek spotkania już w sobotę 9 sierpnia o godzinie 17:00, a emocji z pewnością nie zabraknie.
-
03.08.2025
PP: Juniorzy odpadli z pucharu
W niedzielny wieczór zespół juniorów Polonii Środa (rocznik 2010) rozegrał spotkanie pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski na szczeblu poznańskim. Rywalem podopiecznych Marcina Łopusińskiego był B-klasowy Pelikan Niechanowo. Spotkanie zakończyło się minimalną porażką Polonii 1:2 (0:1), a jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Kamil Jankowiak.