01.11.2016
Porażka z Błękitnymi (2005)W dniu 30 października o godzinie 14:00 na Centrum Treningowym Polonii odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Młodszych. Tym razem rywalem średzian był zespół Błękitnych Owińska. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo emocjonujący jednak lepszą skuteczność mieli goście. Polonia przegrywa 3:6(1:3).
Od pierwszej minuty to Polonia miała przewagę optyczną. W 10 minucie średzianie wyszli na prowadzenie po rzucie rożnym. Bramkę głową strzela Mateusz Rosiak. Po strzelonej bramce poloniści mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje te jednak marnuje Mateusz Duszczak. W 20 minucie tracimy bramkę po błędzie w obronie. Napastnik gości pewnym strzałem pokonuje naszego bramkarza. Niestety w końcówce pierwszej połowy nasz zespół popełnia jeszcze dwa błędy w obronie. Goście wykorzystują wszystkie swoje sytuacje i na przerwę schodzą z prowadzeniem 1:3.
Początek drugiej połowy to ponowne ataki Polonii jednak znowu zawodzi nasza skuteczności. Marnujemy bardzo dogodne sytuacje. Niestety w dniu dzisiejszym to przeciwnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony i wykorzystał wszystkie sytuacje do zdobycia gola. Mimo walki o korzystny wynik przegrywamy statecznie 3:6. Bramki w drugiej połowie strzelali Mateusz Rosiak oraz Mateusz Duszczak.
Brawa za walkę dla całego zespołu jednak nasi zawodnicy muszą popracować nad skutecznością oraz koncentracją w kluczowych momentach.
Polonia zagrała w składzie: J.Węclewski, K.Mieloszyńśki, P.Krajewski, P.Lepczyński, F.Hoffmann, M.Adamski, J.Góźdź, M.Rosiak, W.Stratyński, M.Duszczak, P.Zalewski, M.Sobieski, K.Robak.
Najnowsze aktualności
-
29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
-
27.11.2025
Transmisja meczu z Flotą
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Flotą Świnoujście/
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w piątek 28 listopada o godzinie 12:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński
-
26.11.2025
Z Flotą w Puszczykowie
W najbliższy weekend rozegrana zostanie 19 kolejka trzeciej ligi grupy drugiej. Tym razem piłkarze Polonii Środa podejmować będą Flotę Świnoujście. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puszczykowie w piątek 28 listopada a jego początek zaplanowano na godzinę 13:00.
-
24.11.2025
Zwycięskie zakończenie rundy (2014)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2, którym Polonia 2014 kończyła rundę jesienną, nasz zespół wygrał 2:1 (1:0) z Lechem Poznań Białym. Oba gole dla średzkiej drużyny strzelił Bruno Gruszczyński. Zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zakończył jesień na szóstym miejscu w ligowej tabeli.
-
24.11.2025
Futsal: Polonia U-15 awansowała do II fazy (2011)
Polonia 2011 wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. W hali w Racocie nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie mecze i tracąc zaledwie dwa gole przez całe zawody! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyły też APR Lampart Poznań i Futsal Kościan, zostanie rozegrana w terminie 13/14 grudnia.
-
19.11.2025
Transmisja ze Stargardu
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania trzeciej ligi w którym piłkarze Polonii Środa rywalizować będą z Błękitnymi Stargard. Startujemy w sobotę 22 listopada o godzinie 12:50. Transmisja oczywiście z komentarzem.
-
18.11.2025
Runda rewanżowa czas start
W miniony weekend zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej w trzeciej lidze grupa druga. W ostatnim meczu jesieni poloniści pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce na jej boisku 2:1. Ale koniec rundy jesiennej nie oznacza dla piłkarzy końca zmagań ligowych w tym roku. Prowadzący rozgrywki Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. Tym samym w sobotę poloniści udadzą się do Stargardu na rewanżowy pojedynek z Błękitnymi. Latem górą była Polonia Środa która wygrała na własnym boisku 4:2.
-
17.11.2025
Premierowe zwycięstwo dziewczyn (Trampkarki)
Zwycięstwem zakończyły rundę jesienną trampkarki Polonii, które rywalizowały w rozgrywkach 3. ligi okręgowej młodzików D1. Wygrana 2:0 (0:0) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec była pierwszą naszych zawodniczek na tym poziomie. Gole strzelały Julia Kawecka i Lena Perek.


























































