10.04.2016
Porażka w Wągrowcu (1999/00)Juniorzy młodsi Polonii Środa kolejne spotkanie ligowe grali na wyjeździe a ich rywalem była Nielba Wągrowiec. Poloniści jeszcze nie wygrali na trudnym terenie rywala i jechali z nadzieją na przełamania tej złej passy.
W pierwszych minutach meczu nasi zawodnicy mieli skupić się na nie dopuszczeniu gospodarzy do sytuacji strzeleckich. Gospodarze byli bardzo agresywni, grając na granicy faulu, jednak prowadzący to spotkanie sędzia praktycznie nie odgwizdywał żadnego przewinienia po stronie Nielby. Nie odgwizdał także przewinienia zawodnika gospodarzy, który uderzył w twarz Marcina Typańskiego, a na dodatek ukarał naszego zawodnika żółtą kartką za zbyt impulsywną reakcję. W 12 minucie straciliśmy bramkę po strzale z około 23 metrów, przy biernej postawie naszych pomocników, którzy nie potrafili zablokować strzału i zbyt późnej reakcji bramkarza. Po zdobyciu prowadzenia gospodarze chcieli bardzo szybko podwyższyć wynik, jednak nasza obrona stanęła na wysokości zadania i nie pozwoliła na zmianę rezultatu. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to zdecydowane ataki naszych zawodników, jednak żadna akcja nie zakończyła się powodzeniem. Najbliższy wyrównania był Mikołaj Zys, który wychodził na pozycję „sam na sam” ale został uprzedzony wślizgiem przez stopera Nielby, który czubkiem buta wybił piłkę na rzut rożny.
Po przerwie przewagę w polu posiadał nasz zespół, jednak mimo kilku sytuacji podbramkowych nie potrafił zdobyć wyrównującego gola i do domu wracaliśmy jak zawsze z Wągrowca, bez punktów. Kolejny mecz Polonia zagra za dwa tygodnie w Poznaniu z Wartą Poznań.
W tym meczu zagraliśmy w następującym składzie: bramkarz – Dawid Włodarczak; obrońcy: Adam Adamczyk, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński ; pomocnicy: Rafał Kościelniak ( 50’ Szymon Puzicki), Wojciech Leporowski( 72’ Kacper Gołębiewski), Marcin Typański; atak: Marcin Szymorek(70’ Kacper Górecki), Adam Buczma (62’Denis Mutschke) i Mikołaj Zys.
Najnowsze aktualności
-
09.11.2017
Grają z nami: Żwirownia Walkowiak!
Jako, że zima juz coraz bliżej, a z zimą śnieżyce (co prawda ostatnio śniegu nie było, ale zapowiadają zimę stulecia), warto już teraz wiedzieć do kogo zwrócić się w temacie odśnieżania ❄️ Żwirownia Walkowiak - to nasz Partner, który Wam pomoże!
-
09.11.2017
Wojciech Jasiak poprowadzi mecz z Sokołem
Wojciech Jasiak z Krotoszyna poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa z Sokołem Kleczew. Sędzia ten reprezentuje kolegium sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Warto dodać, że dwa spotkania z piętnastej kolejki odbędą się w terminie późniejszym. Chodzi o mecze rezerw Pogoni Szczecin i Lecha Poznań, a powodem przełożenia tych meczy jest powołanie zawodników obu tych zespołów do młodzieżowych reprezentacji Polski.
-
08.11.2017
Piłkarki Polonii w Reprezentacji Polski
Niesamowita informacja dotarła do Środy Wielkopolskiej z Polskiego Związku Piłki Nożnej. To historyczny dzień, ponieważ aż dwie zawodniczki naszego Klubu jednocześnie otrzymały powołanie na zgrupowanie selekcyjne Reprezentacji Polski kobiet do lat 17.
-
07.11.2017
Jurand poległ w Środzie
Polonia II Środa pokonała w meczu ligowym zespół Juranda Koziegłowy 5:0 (4:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztof Kaźmierczak - dwie, Krystian Pawlak - dwie oraz Bartosz Pawlaczyk.
-
07.11.2017
Grają z nami: Ferma Drobiu Adaszak!
Jajka - produkt, który towarzyszy nam tak naprawdę codziennie. Wypieki, kanapki, jajecznica i wiele, wiele innych. Ważne, żeby spożywać je ze sprawdzonego źródła. Ferma Drobiu Adaszak - nasz Partner to naprawdę sprawdzony dostawca.
-
07.11.2017
Sokół Kleczew zawita do Środy
Dzień Niepodległości pod znakiem piłkarskich emocji. Zespół średzkiej Polonii zmierzy się na własnym stadionie z Sokołem Kleczew.
-
07.11.2017
Odprawili Nielbę (2007)
W niedzielę 5 listopada o godzinie 13:00 w Środzie Wielkopolskiej odbył się koleiny mecz ligowy orlików starszych. Tym razem podopieczni trenera Fryderyka Haremskiego mierzyli się z Nielbą Wągrowiec.
-
07.11.2017
Udane zakończenie rundy (2006)
W niedziele 5 listopada drugi zespół młodzika młodszego Polonii Środa udał się na kolejny mecz ligowy. Tym razem poloniści mierzyli się na wyjeździe z Kotwicą Kórnik.























































