20.01.2020
Porażka w pierwszym meczuW pierwszym w tym roku meczu towarzyskim Polonia Środa zmierzyła się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie z tamtejszym zespołem Jaroty. W obu zespołach można było na boisku zobaczyć kilka nowych twarzy. W zespole Polonii byli to młodzi zawodnicy z Lecha, Warty i Zagłębia Lubin. Zabrakło natomiast kontuzjowanych Adriana Szynki i Adama Boruckiego.
Od samego początku spotkanie było dość wyrównane a oba zespoły odważnie atakowały bramkę rywali. Już w 4 minucie Jakub Draszczyk był bliski pokonania bramkarza Jaroty po bardzo dobrym dograniu piłki przez Łukasza Żeglenia ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. Trzy minuty później świetnie w bramce Polonii spisał się młody Miłosz Garstkiewicz który wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Jaroty. Gdy wydawało się że pierwsza część spotkania zakończy się bezbramkowym remisem zespół gospodarzy przeprowadził szybki atak po którym Mateusz Dunaj pokonał próbującego jeszcze interweniować Miłosza Garstkiewicza. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.
Na drugą część spotkania wyszła druga jedenastka polonistów. Od samego początku nasz zespół osiągnął przewagę i próbował doprowadzić do remisu. W 65 minucie pojedynek sam na sam z bramkarzem Jaroty przegrał Jędrzej Kujawa. Chwilę później bliski doprowadzenia do wyrównania był Michał Górzyński ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. Ten sam zawodnik w 71 minucie ponownie znalazł się w idealnej sytuacji po podaniu Kacpra Nowaka ale ponownie przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. W samej końcówce o podwyższenie prowadzenia mogła się pokusić Jarota ale tym razem na wysokości zadania stanął strzegący przez drugie czterdzieści pięć minut naszej bramki Przemysław Frąckowiak. Ostatecznie Polonia przegrywa w pierwszym meczu towarzyskim z Jarotą 1:0 (1:0).
W pierwszej połowie Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Chraplak, Wujec, Zawodnik testowany 1, Henriquez, Zawodnik testowany 2, Robaczyński, Janoś, Kaźmierczak, Żegleń, Draszczyk.
W drugiej połowie Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Gołębiewski, Zgarda, Kozłowski, Ceglewski, Słabikowski, Kujawa, Wilk, Zawodnik testowany 3, Nowak, Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
17.10.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Jarota Jarocin
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wtorkowego meczu juniorów młodszych z Jarotą Jarocin. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
-
16.10.2013
Trudny mecz przed Polonią
W najbliższą sobotę piłkarze średzkiej Polonii spotkają się na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Będzie to mecz 13. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
15.10.2013
Polonia poznała pucharowego rywala
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej dokonał podziału par 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Do gry od tej rundy dołączyły drużyny trzecioligowe w tym średzka Polonia.
-
15.10.2013
Kolejna wysoka wygrana orlików starszych
W miniona sobotę orliki starsze rozegrali pierwszy mecz rewanżowy, a ich rywalem była drużyna Kotwicy Kórnik, która w pierwszym spotkaniu uległa młodymi piłkarzom Polonii 4:8.
-
15.10.2013
Jeden punkt w Bydgoszczy
W sobotę 13 października 2013 w Bydgoszczy odbyło się spotkanie w ramach siódmej kolejki II ligi kujawsko – pomorskiej kobiet pomiędzy KKP II Bydgoszcz a Polonią Środa Wlkp.
-
15.10.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Centra Ostrów
W meczu 12. kolejki III ligi piłkarze średzkiej Polonii zremisowali na własnym boisku z Centrą Ostrów Wielkopolski 1:1. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.





















































