09.04.2026
Porażka w doliczonym czasie (2009)
Bez punktów ze Swarzędza wróciła w środę Polonia 2009, która przegrała 0:1 z miejscową Unią. Nasz zespół stwarzał sobie wiele sytuacji, ale zawodziła skuteczność. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w doliczonym czasie gry, kiedy to zawodnik gospodarzy wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego.
Polonia 2009: 1. liga wojewódzka B1
8 kwietnia 2026, godz. 20:15 - Swarzędz
Unia Swarzędz 1:0 (0:0) Polonia Środa Wielkopolska
Krzysztof Daczyński 90+2
Polonia: 1. Mateusz Kubalak - 2. Maksymilian Kokociński, 3. Piotr Kozak, 4. Wojciech Wojciechowski, 6. Adam Gołaszewski, 7. Michał Deręgowski (77, 18. Stanisław Korzeniewski), 8. Denys Lebid (60, 17. Marcel Konieczny), 10. Benjamin Wałuszko, 13. Bartosz Szczepaniak (65, 16. Marcel Kliszkowiak), 14. Tymoteusz Torzewski (81, 15. Sergiej Kaszyński), 21. Michał Mężyński (70, 19. Oliwier Rudkowski). Trenerzy: Dawid Kierzek oraz Marcin Duchała.
Najnowsze aktualności
-
29.09.2009
Zmiany przy wejściu na mecz z Lechią Kostrzyn
Klub Sportowy Polonia Środa uprzejmie informuje, że na mecz ligowy z Lechią Kostrzyn, który odbędzie się w sobotę 3 października br. zmienia zasady wstępu kibiców na stadion.
-
29.09.2009
Pucharowe mecze Polonii
W najbliższą środę o godzinie 16.30 nasz II zespół podejmie u siebie IV- ligowca z Lubonia, tamtejszy FC. Z kolei mecz pierwszej drużyny został przełożony na następny wtorek 6 października na godz. 16.15.
-
28.09.2009
2675 dni czekaliśmy... i się doczekaliśmy
Niesamowita walka i ambicja polonistów w niedzielnym meczu z Gromem, a także korzystne wyniki pozostałych spotkań spowodowały, że Polonia po 87 miesiącach wraca na fotel lidera IV ligi.
-
28.09.2009
Polonia II na fotelu lidera
Zespół Polonii II prowadzony przez trenera Jacka Nowaczyka miniony weekend może również zaliczyć do bardzo udanych. W sobotnie popołudnie zawodnicy jechali do Łopuchowa na spotkanie z liderem rozgrywek A- klasy. Dobra i skuteczna gra polonistów zostałą okraszona nie tylko okazałym zwycięstwem, ale również pozycją lidera tabeli po 6 kolejkach.
-
28.09.2009
Ostro i bez gry Fair Play w Jarocinie
Zespół juniorów starszych w ramach 8 kolejki spotkań w Wielkopolskiej Lidze w dniu 26 września rozegrał mecz z Jarotą w Jarocinie. Po bardzo brzydkim, nerwowym spotkaniu gospodarze wygrali 3:0, pokazując jednak że obce są im zasady „FAIR PLAY” panujące w piłce.





















































