09.04.2026
Porażka w doliczonym czasie (2009)
Bez punktów ze Swarzędza wróciła w środę Polonia 2009, która przegrała 0:1 z miejscową Unią. Nasz zespół stwarzał sobie wiele sytuacji, ale zawodziła skuteczność. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w doliczonym czasie gry, kiedy to zawodnik gospodarzy wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego.
Polonia 2009: 1. liga wojewódzka B1
8 kwietnia 2026, godz. 20:15 - Swarzędz
Unia Swarzędz 1:0 (0:0) Polonia Środa Wielkopolska
Krzysztof Daczyński 90+2
Polonia: 1. Mateusz Kubalak - 2. Maksymilian Kokociński, 3. Piotr Kozak, 4. Wojciech Wojciechowski, 6. Adam Gołaszewski, 7. Michał Deręgowski (77, 18. Stanisław Korzeniewski), 8. Denys Lebid (60, 17. Marcel Konieczny), 10. Benjamin Wałuszko, 13. Bartosz Szczepaniak (65, 16. Marcel Kliszkowiak), 14. Tymoteusz Torzewski (81, 15. Sergiej Kaszyński), 21. Michał Mężyński (70, 19. Oliwier Rudkowski). Trenerzy: Dawid Kierzek oraz Marcin Duchała.
Najnowsze aktualności
-
03.10.2009
Polonia Środa - Lechia Kostrzyn 3:0
W dniu dzisiejszym tj. 3 października , na średzkim stadionie odbył się pojedynek pomiędzy Polonia Środa ,a Lechią Kostrzyn . Po raz kolejny poloniści wykazali swoją wyższość nad lokalnym rywalem wygrywając 3:0(2:0). Bramki zdobyli : Mikołaj Lasek -dwie(25.34.) Marcin Siwek (90.).
-
02.10.2009
Kolejny maraton na Polonii
W zbliżający się weekend obiekty Polonii Środa i OSiR-u znów będą tętnić sportowym życiem. Na głównej płycie boiska w Środzie, a także w centrum treningowym Polonii zostanie rozegranych łącznie 8 spotkań !!!
-
02.10.2009
Cenne nagrody do wygrania
Uprzejmie przypominamy, że jutro w przerwie meczu z Lechią Kostrzyn odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród dla średzkich kibiców.
-
01.10.2009
Hit IX kolejki w Środzie Wielkopolskiej
Już w najbliższą sobotę o godz. 16.00 odbędzie się długo oczekiwane przez kibiców spotkanie Polonii Środa i Lechii Kostrzyn. Przez ostatnie lata mecze obydwu drużyn elektryzowały kibiców i dostarczały wielu sportowych emocji.
-
01.10.2009
Jubileusz 90- lecia Polonii
W najbliższy piątek w hotelu Almarco o godz. 18.00 odbędzie się ciąg dalszy obchodów 90- lecia naszego klubu. W spotkaniu będą uczestniczyć wszystkie sekcje obecnie zrzeszone w naszym klubie.
-
30.09.2009
Polonia II lepsza od Lubońskiego !!!
W dzisiejsze popołudnie drugi zespół Polonii prowadzony przez trenera Jacka Nowaczyka sprawił dużą niespodziankę średzkim kibicom, pokonując u siebie faworyzowaną drużynę Lubońśkiego FC 2:1 (1:1).



























































