09.04.2026
Porażka w doliczonym czasie (2009)
Bez punktów ze Swarzędza wróciła w środę Polonia 2009, która przegrała 0:1 z miejscową Unią. Nasz zespół stwarzał sobie wiele sytuacji, ale zawodziła skuteczność. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w doliczonym czasie gry, kiedy to zawodnik gospodarzy wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego.
Polonia 2009: 1. liga wojewódzka B1
8 kwietnia 2026, godz. 20:15 - Swarzędz
Unia Swarzędz 1:0 (0:0) Polonia Środa Wielkopolska
Krzysztof Daczyński 90+2
Polonia: 1. Mateusz Kubalak - 2. Maksymilian Kokociński, 3. Piotr Kozak, 4. Wojciech Wojciechowski, 6. Adam Gołaszewski, 7. Michał Deręgowski (77, 18. Stanisław Korzeniewski), 8. Denys Lebid (60, 17. Marcel Konieczny), 10. Benjamin Wałuszko, 13. Bartosz Szczepaniak (65, 16. Marcel Kliszkowiak), 14. Tymoteusz Torzewski (81, 15. Sergiej Kaszyński), 21. Michał Mężyński (70, 19. Oliwier Rudkowski). Trenerzy: Dawid Kierzek oraz Marcin Duchała.
Najnowsze aktualności
-
31.10.2009
Walka o utrzymanie się w czołówce
Ostatnia ligowa kolejka bardzo wyrównała różnicę punktową dzielącą drużyny z czołówki tabeli. Przegrane Polonii w Luboniu, a także Leśnika w Komornikach spowodowały, że Nordenia awansowała na drugie miejsce, a pierwszą trójkę dzieli tylko jeden punkt.
-
25.10.2009
Trampkarze I wygrywają na zakończenie
Na swój ostatni mecz ligowy w tym roku Trampkarze I udali się do Gniezna. Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się pewnym zwycięstwem naszej drużyny 6:1, dlatego też nasi chłopcy jechali tam po pewne wydawałoby się 3 punkty.
-
26.10.2009
Podsumowanie XII kolejki
Ostatni weekend nie był najlepszy w wykonaniu naszej pierwszej drużyny. Mimo, że chłopacy nie zagrali najgorszego meczu musieli uznać wyższość Lubońskiego FC. Niestety proste i niewymuszone błędy w grze obronnej spowodowały, że poloniści wrócili do Środy bez punktów.
-
24.10.2009
Pechowa ostatnia minuta w Ostrowie
W sobotę 24 października w ramach 12 kolejki Wiwlkopolskiej Ligi Juniorów Starszych nasz zepół udał się na mecz do Ostrowa. Przy pochmurnej pogodzie oraz na bardzo grząski, zalanym boisku Poloniści zremisowali z gospodarzami Ostrovią Ostrów Wlkp. 2:2.






















































