21.11.2017
Porażka w ChełmżyW minioną niedzielę „Polonia” Środa udała się na zaległy, wyjazdowy mecz z piątej kolejki II ligi kobiet, z KKP Chełmża.
Mecz nie stał na wysokim poziomie. Sytuacji bramkowych było mało, a z kilku, które stworzyły sobie gospodynie, trzy zamieniły na bramki. „Polonia” mimo dużych chęci i zaangażowania nie potrafiła sobie stworzyć dogodnych pozycji do zdobycia gola. Większość akcji kończyła się na solidnie grającej tego dnia obronie rywalek, a strzały naszych dziewcząt były mało precyzyjne.
Do przerwy polonistki straciły gola po rzucie wolnym i dobrym zaskakującym uderzeniu z 18 metrów! Na 2:0 podwyższyły po indywidualnej akcji sam na sam z bramkarką „Polonii”. Napastniczka gospodyń z „zimną krwią” wykorzystała dokładne podanie koleżanki, umieszczając piłkę w średzkiej bramce.
Trzecia bramka dla Chełmży padła w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym. Do bezpańskiej piłki pierwsza dopadła pomocniczka Chełmży i strzałem pod poprzeczkę ustaliła wynik meczu na 3:0 !
Tym meczem „Polonia” zakończyła zmagania w rundzie jesiennej, choć do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz, który na wniosek przeciwnika- „Kotwicy” Kórnik, odbędzie się na wiosnę (31 marca).
Polonia grała w składzie: Napierała - Polowczyk- Sroczyńska, Hyża/Lehmann, Nowak/ Purgał, Cichoń L.- Gracz/Forszpaniak, Krus/Miłoszyk, Ratajczak, Wojtecka, Nowakowska, Dąbrowska/Cichoń S.
Najnowsze aktualności
-
02.05.2022
Domowy remis z Rawią (2003/2004)
W spotkaniu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych średzka Polonia zremisowała na Nowym Stadionie z Rawią Rawicz. Goście objęli prowadzenie w 18. minucie gry, ale gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania tuż po przerwie za sprawą Wojciecha Pinczaka, który skutecznie egzekwował rzut karny.
-
02.05.2022
Akademia: Podsumowanie weekendu majowego
Nie udał się weekend majowy reprezentantom Polonii, którzy w ligach wojewódzkich odnieśli tylko jedno zwycięstwo za sprawą trampkarzy z rocznika 2008. Podopieczni trenera Przemysława Otuszewskiego wygrali aż 6:0 z Polonią 1912 Leszno. Remisy odniosły ekipy juniorów starszych oraz juniorow młodszych B1. Świetnie w weekend spisały się żaki z rocznika 2013, które zajęły 3. miejsce w turnieju Marathon Cup w Poznaniu. Lepsze okazły się tylko Warta Poznań oraz Pogoń Szczecin.
-
30.04.2022
W Gdyni bez punktów
W sobotę 30 kwietnia 2022 roku w Gdyni piłkarze Polonii Środa zmierzyli się z miejscowym Bałtykiem. Polonia Środa zagrała w tym meczu ponownie w mocno odmłodzonym składzie, ale i Bałtyk przed meczem zgłaszał swoje aspiracje do wystawienia młodych graczy i walki o jak najwyższe miejsce w Pro Junior System.
-
28.04.2022
Weekend majowy zaczną w Gdyni
W sobotę 30 kwietnia piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie Bałtyk Gdynia. Jest to zespół bardzo dobrze znany Polonii Środa bo od kilku ładnych lat obie jedenastki regularnie rywalizują ze sobą na boiskach trzecioligowych. Sobotnie spotkanie odbędzie się w Gdyni i zostanie rozegrane na Narodowym Stadionie Rugby na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
-
28.04.2022
Akademia: Zapowiedź weekendu (30.04-01.05)
Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na nadchodzący weekend majowy. Zdecydowana większość meczów zostanie rozegrana w sobotę. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do kibicowania młodym Polonistom.
-
28.04.2022
Punkty pojechały do Stargardu
Tempa nabrały rozgrywki III ligi grupy drugiej a piłkarzom przychodzi grać co trzy dni. Takie tempo i gra na dwóch frontach wymusza na trenerach Polonii Środa rotacje w składzie. Nie inaczej było podczas środowego spotkania Polonii Środa z Kluczevią Stargard który odbył się na Stadionie Średzkim. W składzie Polonii Środa pojawiło się wielu młodzieżowców dla których ten mecz był okazją do pokazania swoich umiejętności na poziomie trzecioligowym.
-
26.04.2022
Gra wewnętrzna i turniej ligowy żaków (2013)
Żaki z rocznika 2013 zagrały w weekend grę wewnętrzną oraz wzięły udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy rywalizowali z rówieśnikami z Kotwicy Kórnik oraz Warty Śrem.
-
26.04.2022
Młodziczki: Zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym (2009)
Młodziczki Polonii Środa Wielkopolska wygrały turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Młodziczek U-13 rozgrywany w Środzie Wielkopolskiej i uzyskały awans do półfinałów! Polonistki były bezkonkurencyjne i wygrały wszystkie swoje mecze bez utraty gola. Ponadto Amelia Guzenda została wybrana najlepszą zawodniczką, a Julia Brzęcka najlepszą bramkarką turnieju.
























































