21.11.2017
Porażka w ChełmżyW minioną niedzielę „Polonia” Środa udała się na zaległy, wyjazdowy mecz z piątej kolejki II ligi kobiet, z KKP Chełmża.
Mecz nie stał na wysokim poziomie. Sytuacji bramkowych było mało, a z kilku, które stworzyły sobie gospodynie, trzy zamieniły na bramki. „Polonia” mimo dużych chęci i zaangażowania nie potrafiła sobie stworzyć dogodnych pozycji do zdobycia gola. Większość akcji kończyła się na solidnie grającej tego dnia obronie rywalek, a strzały naszych dziewcząt były mało precyzyjne.
Do przerwy polonistki straciły gola po rzucie wolnym i dobrym zaskakującym uderzeniu z 18 metrów! Na 2:0 podwyższyły po indywidualnej akcji sam na sam z bramkarką „Polonii”. Napastniczka gospodyń z „zimną krwią” wykorzystała dokładne podanie koleżanki, umieszczając piłkę w średzkiej bramce.
Trzecia bramka dla Chełmży padła w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym. Do bezpańskiej piłki pierwsza dopadła pomocniczka Chełmży i strzałem pod poprzeczkę ustaliła wynik meczu na 3:0 !
Tym meczem „Polonia” zakończyła zmagania w rundzie jesiennej, choć do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz, który na wniosek przeciwnika- „Kotwicy” Kórnik, odbędzie się na wiosnę (31 marca).
Polonia grała w składzie: Napierała - Polowczyk- Sroczyńska, Hyża/Lehmann, Nowak/ Purgał, Cichoń L.- Gracz/Forszpaniak, Krus/Miłoszyk, Ratajczak, Wojtecka, Nowakowska, Dąbrowska/Cichoń S.
Najnowsze aktualności
-
14.07.2022
W sobotę z KKS-em Kalisz
W sobotę pierwszy zespół Polonii rozegra w Kaliszu mecz sparingowy z KKS-em 1925 Kalisz. Mecz z II-ligowcem będzie poważnym sprawdzianem dla podopiecznych duetu trenerów Paweł Juszczyk - Marcin Duchała. W naszym zespole poza świeżo zakontraktowanymi Kevinem Chinedu Durueke, Mikołajem Witkowskim i Michałem Walczakiem trenerzy sprawdzą kilku zawodników testowanych.
-
14.07.2022
Młodzicy: Podsumowanie rundy wiosennej
W sezonie 2022/2023 Polonia nie będzie mieć przedstawicieli roczników 2009 i 2010 w Ligach Wojewódzkich. Zespołowi młodzików starszych nie udało się wywalczyć miejsca premiowanego awansem. Zespół prowadzony przez trenerów Tomasza Genderę i Marcina Parusa zakończył zmagania na trzecim miejscu w tabeli. Drużynie młodzików młodszych nie udało się natomiast utrzymać w bardzo silnej grupie Ligi Wojewódzkiej. Mimo dobrej gry często brakowało szczęścia, co sprawiło, że podopieczni Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zakończyli rozgrywki na siódmej pozycji.
-
13.07.2022
Trampkarze: Podsumowanie rundy wiosennej
Trzy zespoły trampkarzy reprezentowały Polonię Środa Wielkopolska w rozgrywkach piłkarskich. Duży sukces odniosła drużyna trampkarzy młodszych (rocznik 2008), która wygrała swoją grupę i walczyła w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15, niestety przegrywając w finale z Jaguarem Gdańsk.
-
12.07.2022
Akademia: Ligi wojewódzkie w sezonie 2022/2023
Drużyny Polonii Środa Wielkopolska, które będą rywalizować w Ligach Wojewódzkich, poznały swoich rywali w rozgrywkach ligowych. Wszystkie cztery zespoły trafiły do grup południowych, w których mierzyć się będą z drużynami dawnych okręgów leszczyńskiego, kaliskiego i konińskiego.
-
12.07.2022
Terminarz I ligi kobiet
Zespół kobiet KS Polonia Środa Wielkopolska poznał terminarz rozgrywek I ligi piłkarskiej. Nasze zawodniczki sezon rozpoczną wyjazdowym meczem z Bielawianką Bielawa w weekend 13/14 sierpnia, a tydzień później podejmną na stadionie w Środzie Wielkopolskiej drużynę Arini Resovia Rzeszów. Ostatni mecz rundy jesiennej zaplanowano na weekend 19/20 listopada, kiedy to Polonistki udadzą się do Bielska-Białej na mecz z tamtejszym Rekordem.
-
12.07.2022
Juniorzy: Podsumowanie rundy wiosennej
Nie była to udana runda dla zespołów w kategorii junior, występujących na szczeblu pierwszej ligi wojewódzkiej. Drużyny Polonii zakończyły ten niezwykle trudny sezon w dolnych rejonach ligowych tabel.
-
11.07.2022
Mikołaj Witkowski i Michał Walczak w Polonii
Mikołaj Witkowski oraz Michał Walczak złożyli dziś podpisy na kontraktach z klubem i zostali nowym zawodnikami III-ligowej Polonii Środa Wielkopolska. Obaj brali ostatnio udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.
-
11.07.2022
Terminarz meczów Polonii w III lidze
Polonia Środa Wielkopolska poznała terminarz gier w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 w trzeciej lidze. Podopieczni Pawła Juszczyka i Marcina Duchały rozpoczną sezon meczem wyjazdowym ze Świtem Skolwin w weekend 6/7 sierpnia. Piłkarska jesień potrwa do 19/20 listopada, a Poloniści zakończą ją podejmując na własnym boisku Stolem Gniewino.

























































