21.11.2017
Porażka w ChełmżyW minioną niedzielę „Polonia” Środa udała się na zaległy, wyjazdowy mecz z piątej kolejki II ligi kobiet, z KKP Chełmża.
Mecz nie stał na wysokim poziomie. Sytuacji bramkowych było mało, a z kilku, które stworzyły sobie gospodynie, trzy zamieniły na bramki. „Polonia” mimo dużych chęci i zaangażowania nie potrafiła sobie stworzyć dogodnych pozycji do zdobycia gola. Większość akcji kończyła się na solidnie grającej tego dnia obronie rywalek, a strzały naszych dziewcząt były mało precyzyjne.
Do przerwy polonistki straciły gola po rzucie wolnym i dobrym zaskakującym uderzeniu z 18 metrów! Na 2:0 podwyższyły po indywidualnej akcji sam na sam z bramkarką „Polonii”. Napastniczka gospodyń z „zimną krwią” wykorzystała dokładne podanie koleżanki, umieszczając piłkę w średzkiej bramce.
Trzecia bramka dla Chełmży padła w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym. Do bezpańskiej piłki pierwsza dopadła pomocniczka Chełmży i strzałem pod poprzeczkę ustaliła wynik meczu na 3:0 !
Tym meczem „Polonia” zakończyła zmagania w rundzie jesiennej, choć do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz, który na wniosek przeciwnika- „Kotwicy” Kórnik, odbędzie się na wiosnę (31 marca).
Polonia grała w składzie: Napierała - Polowczyk- Sroczyńska, Hyża/Lehmann, Nowak/ Purgał, Cichoń L.- Gracz/Forszpaniak, Krus/Miłoszyk, Ratajczak, Wojtecka, Nowakowska, Dąbrowska/Cichoń S.
Najnowsze aktualności
-
20.07.2022
Krystian Pawlak zagrał w Regions' Cup
Krystian Pawlak rozegrał 90 minut w meczu eliminacji Regions' Cup 2022 pomiędzy kadrami Wielkopolskiego i Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Reprezentacja naszego okręgu wygrała po rzutach karnych. W podstawowym czasie gry utrzymał się bezbramkowy remis.
-
20.07.2022
Miłosz Garstkiewicz w Kotwicy Kołobrzeg
Miłosz Garstkiewicz, któremu z końcem sezonu 2021/2022 skończył się kontrakt z Polonią, został nowym zawodnikiem Kotwicy Kołobrzeg. 19-letni bramkarz podpisał z beniaminkiem eWinner II ligi dwuletni kontrakt.
-
19.07.2022
Kacper Nowak i Piotr Wujec zostają w Polonii
Kacper Nowak oraz Piotr Wujec zostaną w Polonii Środa Wielkopolska na kolejny sezon! Obaj doświadczeni już na III-ligowych boiskach zawodnicy podpisali dziś kontrakty z klubem.
-
19.07.2022
Pierwszy sparing rezerw
W środę 20 lipca drugi zespół seniorski Polonii Środa Wielkopolska rozegra pierwszą grę kontrolną w okresie przygotowawczym do sezonu 2022/2023. Rywalem podopiecznych Leszka Maźwy i Marka Bugajskiego będzie V-ligowy Przemysław Poznań.
-
18.07.2022
Rezerwy: Terminarz klasy okręgowej
Zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska poznał swój terminarz gier w grupie IV klasy okręgowej w sezonie 2022/2023. Podopieczni duetu Leszek Maźwa - Marek Bugajski rozpoczną sezon meczem wyjazdowym z Lotnikiem-1997 Poznań, a tydzień później zagrają u siebie w derbowym pojedynku z Jarotą II Jarocin/Witaszyce. Ostatnią jesienną kolejkę zaplanowano na weekend 19/20 listopada, kiedy to Poloniści zagrają u siebie z LZS-em Cielcza.
-
16.07.2022
Sparing: KKS 1925 Kalisz 3:2 Polonia Środa
W meczu sparingowym rozegranym na Stadionie Miejskim przy ul. Wał Matejki w Kaliszu zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał z II-ligowym KKS-em 1925 Kalisz 2:3 (1:3). W pierwszej połowie gola dla Polonii strzeli Kevin Chinedu Durueke, a tuż po przerwie wynik meczu ustalił jeden z zawodników testowanych.
-
15.07.2022
Rozmowa z trenerem Pawłem Juszczykiem
Przed piątkowym treningiem poprzedzającym grę kontrolną z KKS-em 1925 Kalisz porozmawialiśmy chwilę z jednym z dwójki trenerów pierwszego zespołu Polonii Środa Wielkopolska - Pawłem Juszczykiem. Zapytaliśmy o dotychczasowe przygotowania, nowe twarze w zespole oraz cele na nadchodzący sezon. Zapraszamy do lektury!
-
15.07.2022
Rezerwy rozpoczęły przygotowania
Zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska rozpoczął przygotowania do sezonu 2022/2023 w wielkopolskiej klasie okręgowej. Drużyna, którą poprowadzi duet trenerów Leszek Maźwa - Marek Bugajski będzie rywalizować w grupie czwartej.





















































