08.11.2015
Porażka rezerw ze StelląW kolejnym spotkaniu ligowym drugi zespół Polonii Środa zmierzył się na wyjeździe w Luboniu z zespołem tamtejszej Stelli. Pod nieobecność Mariusza Bekasa który w tym czasie prowadził pierwszy zespół w pojedynku z Kujawianką z zespołem rezerw w roli trenera pojechał Łukasz Kaczałka.
Pierwsza połowa tego spotkania była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy którzy częściej zagrażali bramce Patryka Palacza. Jednak zarówno w 9 minucie jak i 23 minucie nasz bramkarz pewnie bronił strzały zawodników Stelli. Gospodarze swego dopięli dopiero w 35 minucie kiedy to jeden z ich zawodników wykorzystał sytuację sam na sam z Patrykiem Palaczem i po raz pierwszy w tym meczu skierował piłkę do bramki. Nie minęło pięć minut a napastnik Stelli ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem i ponownie go pokonał. Tak więc Stella prowadziła już 2:0. Po zmianie stron to Polonia zdecydowanie przejęła inicjatywę Poloniści zaatakowali ale brakowało skuteczności. Na domiar złego od 69 minuty nasz zespół musiał sobie radzić w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dawida Chąpińskiego. Jednak i to nie wpłynęło na obraz gry. Cały czas przewaga leżała po stronie naszego zespołu. W 75 minucie poloniści zdobyli kontaktową bramkę a jej autorem był Piotr Leporowski. Warto odnotować że asystę przy tym trafieniu zaliczył nasz bramkarz Patryk Palacz. Jednak na doprowadzenie do remisu w tym meczu zabrakło odrobiny szczęścia w stworzonych sytuacjach i skuteczności. Ostatecznie Polonia uległa Stelli 2:1 (2:0).
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Palacz – Kaźmierczak, Filipiak G, Filipiak J., Rychlik, Kujawa, Chąpiński, Jóźwiak, Leporowski, Janicki (80` Drzewiecki), Polody.
Najnowsze aktualności
-
29.01.2022
Remis w starciu z Kotwicą
W drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym tej zimy piłkarze Polonii Środa Wlkp. zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu z czwartoligową Kotwicą Kórnik.
-
27.01.2022
Przedstawienie rywala: Kotwica Kórnik
W sobotę 29 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem będzie zajmująca czwarte miejsce w IV lidze Kotwica Kórnik.
-
22.01.2022
Wygrana na początek przygotowań
W pierwszym zimowym meczu towarzyskim podczas okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Swarzędzu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z liderem rozgrywek czwartoligowych – Unią Swarzędz.
-
20.01.2022
Przedstawienie rywala: Unia Swarzędz
W sobotę piłkarze Polonii Środa rozpoczną gry towarzyskie jakie tej zimy zaplanował dla swoich podopiecznych nasz sztab szkoleniowy. Pierwszym rywalem naszego zespołu będzie lider czwartej ligi Unia Swarzędz.
-
19.01.2022
PHU Kicińscy przedłuża współpracę z Polonią
Cenimy sobie współpracę z szerokim gronem naszych partnerów i cieszymy się, gdy ta pozytywna ocena spotyka się z wzajemnością. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KICIŃSCY przedłużyło umowę sponsorską z KS Polonia Środa Wielkopolska rozszerzając zakres wsparcia. Dziękujemy za zaufanie i jesteśmy dumni, że możemy realizować nasz piłkarski projekt przy udziale cieszącego się uznaniem lokalnego przedsiębiorstwa.
-
18.01.2022
Rozpoczęli drugi tydzień przygotowań
W poniedziałek 17 stycznia piłkarze Polonii Środa rozpoczęli drugi tydzień zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/22. Podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka będą trenować w tym tygodniu codziennie, a na koniec mikrocyklu zmierzą się z czwartoligową Unią Swarzędz.
-
13.01.2022
Pierwsze miejsce we Wrocławiu (2006)
W niedzielę 9 stycznia po przerwie świątecznej młodzi poloniści z rocznika 2006 wybrali się na charytatywny turniej do Wrocławia, którego celem było wsparcie finansowe na leczenie jednego z zawodników FC Wrocław Academy. Podrzędnym celem turnieju była gra z bardzo ciekawymi zespołami takimi jak Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław czy FC Wrocław Academy oraz Polonia Środa Śląska i Polonia Leszno. A więc zespoły z, którymi na co dzień nasi zawodnicy nie mają możliwości zagrania. Turniej został rozegrany na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią a przeznaczony był dla kategorii wiekowej 2006 oraz 2007. Dla naszego zespołu najważniejszą rzeczą było to, aby każdy zawodnik spędził na boisku tyle samo minut i pokazał się z jak najlepszej strony. Trenerzy w tym dniu do wykorzystania mieli aż 18 zawodników. Poloniści kolejno w swoich spotkaniach osiągnęli następujące wyniki:
-
13.01.2022
Parcela oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia
Biuro Nieruchomości Parcela staje się Oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia Środa Wielkopolska! Biuro świadczy usługi w zakresie pośrednictwa w zakupie, sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych. Udziela fachowych porad niezbędnych do zrealizowania korzystnych transakcji. Cieszymy się, że Nieruchomości Parcela dołączają do rodziny Polonii, a was zapraszamy do siedziby biura przy ulicy Kościuszki 47A w Środzie Wielkopolskiej.

























































