17.02.2013
Porażka rezerw w PoznaniuW swoim czwartym meczu kontrolnym rezerwy Polonii Środa Wielkopolska przegrały na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu z miejscową Poznańską 13 2:3.
Bramki dla średzian zdobyli Marek Błachowicz i Przemysław Pietrzak z rzutu karnego.
Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem. Poloniści częściej utrzymywali się przy piłce, ale to rywale stwarzali dogodniejsze sytuacje bramkowe. Pierwszą z nich wypracowali sobie w dziewiątej minucie, kiedy to źle podaną piłkę od obrońcy do Przemysława Pietrzaka przechwycił napastnik i uderzył obok słupka. Poloniści odpowiedzieli kwadrans później strzałem Jakuba Wiśniewskiego, który na róg sparował bramkarz. Pięć minut później mocnym uderzeniem popisał się Marek Błachowicz, jednak wycelował futbolówkę wprost w bramkarza. Po chwili groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze, ale na szczęście dla Polonii zawodnik Poznańskiej 13 nie trafił w bramkę. Poloniści próbowali strzelać głównie zza pola karnego czego efektem były uderzenia Łukasza Czecha i Mateusza Chudego. Pierwszy z nich nie trafił jednak w światło bramki, a drugi wycelował wprost w golkipera. W 35. minucie zespół z Poznania objął prowadzenie. Po zagraniu piłki ze środka pola napastnik rywali znalazł się tylko przez Przemysławem Pietrzakiem i pewnym strzałem zdobył pierwszego gola w meczu. Po chwili wyrównać mógł Mateusz Chudy, lecz jego uderzenie z szesnastu metrów przy słupku obronił bramkarz. W ostatniej akcji pierwszej połowy po rozegraniu futbolówki do boku i zagraniu jej na piąty metr Poznańska 13 podwyższyła prowadzenie na 2:0.
Tuż po wznowieniu gry bliski zdobycia kontaktowego gola był Michał Chojna, ale jego próba lobowania bramkarza nie powiodła się. Po chwili przeciwnicy mogli podwyższyć prowadzenie lecz na szczęście jeden z napastników nie trafił w piłkę na piątym metrze od bramki. Cztery minuty później znów przed szansą zdobycia gola stanął Michał Chojna, ale tym razem piłkę po jego uderzeniu obronił bramkarz. W 57. minucie poloniści mogli stracić trzeciego gola, gdy w poprzeczkę własnej bramki trafił jeden z obrońców. Trzy minuty później Polonia zmarnowała kolejną okazję bramkową. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na piąty metr strzał Jakuba Wiśniewskiego trafił w obrońcę. Po kilku minutach ponownie zaatakowali przeciwnicy, ale w sytuacji sam na sam z Przemysławem Pietrzakiem górą okazał się nasz golkiper. W 69. minucie podopiecznym Waldemara Grześkowiaka w końcu udało się trafić do bramki poznaniaków. Uczynił to Marek Błachowicz uderzając futbolówkę tak, że ta odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki gospodarzy. Mimo dalszych ataków naszej drużyny to rywale strzelili gola. Po dość przypadkowym zagraniu ze środka boiska za linie obrony średzian, napastnik Poznańskiej 13 przelobował Przemysława Pietrzaka. Poloniści mimo utraty trzeciego gola dalej atakowali i na osiem minut przed końcem wywalczyli rzut karny. W polu karnym faulowany był Jakub Wiśniewski, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł bramkarz Przemysław Pietrzak i pewnym strzałem w górny lewy róg ustalił wynik na 3:2. Polonia jeszcze w końcówce meczu mogła wyrównać, jednak próby Arkadiusza Pawlaka i Macieja Barkowiaka nie dały zdobyczy bramkowej.
Polonia zagrała w składzie: Pietrzak, Warot, Kusik, A. Pawlak, R. Czech, Wiśniewski, Kudła, Bartkowiak, Błachowicz, Chudy, Ł. Czech, M. Chojna
Najnowsze aktualności
-
10.12.2019
Podsumowanie rundy trampkarzy (2005)
Zespół Trampkarza Starszego rozpoczął przygotowania do sezonu w sierpniu pod okiem Pani Trener Marty Wożniak, gdzie drużyna była na obozie w Darłówku. W dniu 23.08.2019 zespół został przekazany Trenerowi Przemysławowi Łoniewskiemu. Do pomocy w prowadzeniu treningów i meczy został skierowany Kamil Drzewiecki.
-
10.12.2019
Udana runda żaków (2011)
Drużyna rozpoczęła treningi w lipcu. W sierpniu ze względu na okres wakacyjny i spowodowaną tym niższą frekwencję odbywały się wspólne treningi dla obu grup . Żaki trenowały wspólnie z grupą trenera Luisa Henriqueza.
-
09.12.2019
Dwa turnieje orlików (2010)
Podczas ubiegłego weekendu nasz zespół orlików młodszych zagrał w dwóch turniejach.
-
09.12.2019
Tomasz Sołtysiak dyrektorem Akademii
Od 9 grudnia Akademia Piłkarska Polonii Środa Wielkopolska ma nowego dyrektora. Został nim Tomasz Sołtysiak który wcześniej pracował między innymi w Polish Soccer Skills. Ma to oczywiście wszystko związek ze złotym certyfikatem jaki nasz klub otrzymał od PZPN-u oraz z ciągłą chęcią podnoszenia jakości szkolenia młodzieży w naszej Akademii.
-
09.12.2019
Dziewiąte miejsce Polonii (2008)
W miniony weekend zespół młodzików młodszych Polonii Środa prowadzony przez trenera Valerego Bahnko wziął udział w silnie obsadzonym turnieju halowym SBG Cup który odbywał się w Gnieźnie.
-
09.12.2019
Orlik starsze po rundzie (2009)
Drugi zespół orlików starszych to zespół prowadzony przez trenera Pawła Hoffmanna który od rundy jesiennej przejął zespół po trenerze Damianie Buczmie. W rundzie jesiennej obecnego sezonu młodzi poloniści rywalizowali z Victorią Września, Chrobrym Gniezno, MKS II Trzemeszno i drugim zespołem Victorii Września. W sumie odbyło się osiem spotkań po których poloniści zajmują trzecią lokatę w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Bilans bramkowy naszego zespołu to 36:45.
-
09.12.2019
Świetne pół roku trampkarzy (2006)
Trampkarze młodsi swoje przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli z początkiem lipca. Treningi odbywały się trzy razy w tygodniu na obiektach naszego klubu. Do sztabu szkoleniowego w lipcu dołączył drugi trener – Adrian Błaszak, który swoim doświadczeniem z boisk bardzo pomógł naszym młodym zawodnikom.
























































