17.02.2013
Porażka rezerw w PoznaniuW swoim czwartym meczu kontrolnym rezerwy Polonii Środa Wielkopolska przegrały na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu z miejscową Poznańską 13 2:3.
Bramki dla średzian zdobyli Marek Błachowicz i Przemysław Pietrzak z rzutu karnego.
Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem. Poloniści częściej utrzymywali się przy piłce, ale to rywale stwarzali dogodniejsze sytuacje bramkowe. Pierwszą z nich wypracowali sobie w dziewiątej minucie, kiedy to źle podaną piłkę od obrońcy do Przemysława Pietrzaka przechwycił napastnik i uderzył obok słupka. Poloniści odpowiedzieli kwadrans później strzałem Jakuba Wiśniewskiego, który na róg sparował bramkarz. Pięć minut później mocnym uderzeniem popisał się Marek Błachowicz, jednak wycelował futbolówkę wprost w bramkarza. Po chwili groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze, ale na szczęście dla Polonii zawodnik Poznańskiej 13 nie trafił w bramkę. Poloniści próbowali strzelać głównie zza pola karnego czego efektem były uderzenia Łukasza Czecha i Mateusza Chudego. Pierwszy z nich nie trafił jednak w światło bramki, a drugi wycelował wprost w golkipera. W 35. minucie zespół z Poznania objął prowadzenie. Po zagraniu piłki ze środka pola napastnik rywali znalazł się tylko przez Przemysławem Pietrzakiem i pewnym strzałem zdobył pierwszego gola w meczu. Po chwili wyrównać mógł Mateusz Chudy, lecz jego uderzenie z szesnastu metrów przy słupku obronił bramkarz. W ostatniej akcji pierwszej połowy po rozegraniu futbolówki do boku i zagraniu jej na piąty metr Poznańska 13 podwyższyła prowadzenie na 2:0.
Tuż po wznowieniu gry bliski zdobycia kontaktowego gola był Michał Chojna, ale jego próba lobowania bramkarza nie powiodła się. Po chwili przeciwnicy mogli podwyższyć prowadzenie lecz na szczęście jeden z napastników nie trafił w piłkę na piątym metrze od bramki. Cztery minuty później znów przed szansą zdobycia gola stanął Michał Chojna, ale tym razem piłkę po jego uderzeniu obronił bramkarz. W 57. minucie poloniści mogli stracić trzeciego gola, gdy w poprzeczkę własnej bramki trafił jeden z obrońców. Trzy minuty później Polonia zmarnowała kolejną okazję bramkową. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na piąty metr strzał Jakuba Wiśniewskiego trafił w obrońcę. Po kilku minutach ponownie zaatakowali przeciwnicy, ale w sytuacji sam na sam z Przemysławem Pietrzakiem górą okazał się nasz golkiper. W 69. minucie podopiecznym Waldemara Grześkowiaka w końcu udało się trafić do bramki poznaniaków. Uczynił to Marek Błachowicz uderzając futbolówkę tak, że ta odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki gospodarzy. Mimo dalszych ataków naszej drużyny to rywale strzelili gola. Po dość przypadkowym zagraniu ze środka boiska za linie obrony średzian, napastnik Poznańskiej 13 przelobował Przemysława Pietrzaka. Poloniści mimo utraty trzeciego gola dalej atakowali i na osiem minut przed końcem wywalczyli rzut karny. W polu karnym faulowany był Jakub Wiśniewski, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł bramkarz Przemysław Pietrzak i pewnym strzałem w górny lewy róg ustalił wynik na 3:2. Polonia jeszcze w końcówce meczu mogła wyrównać, jednak próby Arkadiusza Pawlaka i Macieja Barkowiaka nie dały zdobyczy bramkowej.
Polonia zagrała w składzie: Pietrzak, Warot, Kusik, A. Pawlak, R. Czech, Wiśniewski, Kudła, Bartkowiak, Błachowicz, Chudy, Ł. Czech, M. Chojna
Najnowsze aktualności
-
09.01.2020
Poloniści wznawiają treningi
W czwartek 9 stycznia przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2019/20 wznowią piłkarze Polonii Środa. Pierwszy trening odbędzie się w Centrum Aktywności i będzie miał charakter wprowadzający. Ogólnie nasz zespół do nowej rundy przygotowywać się będzie na własnych obiektach. Podczas przygotowań poloniści wykorzystywać też będą boisko ze sztuczną nawierzchnią w Śremie, a także stadion lekkoatletyczny w Środzie Wlkp.
-
08.01.2020
1% podatku dla Polonii
Zachęcamy wszystkich sympatyków naszego Klubu, aby przekazali 1% podatku na Klub Sportowy Polonia Środa, który szkoli rzesze młodych sportowców w różnych kategoriach wiekowych.
-
08.01.2020
Ruszają turnieje Polonia Cup
Już w najbliższy weekend rusza cykl turniejów halowych dla młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Polonii Środa pod nazwą Polonia Cup 2020. Ponownie do rywalizacji staną młodzieżowe zespoły z całej Polski. W sumie odbędzie się 15 turniejów, a nowością w tegorocznym cyklu będą dwa turnieje kobiece.
-
23.12.2019
Polonijny Gwiazdor w Szpitalu Średzkim!
#Gwiazdor #PodróżyŚwiat #Odwiedziny #Gwiazdka #Święta
-
20.12.2019
Ostatnie spotkanie świąteczne
W czwartek 19 grudnia w Restauracji Turystyczna " U Moniki " znajdującej się na ulicy Sportowej w Środzie Wlkp. odbyło się ostatnie z czterech świąteczne spotkanie wigilijne dla grup młodzieżowych. Tym razem podsumowaliśmy rundę jesienną w wykonaniu trampkarzy, juniorów oraz akademii bramkarzy.
-
18.12.2019
Dziewiąte miejsce Polonii
Jakiś czas temu zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2019/20 III ligi grupy 2. Piłkarze Polonii Środa ostatecznie zajęli dziewiątą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów i ze startą do liderującego KKS Kalisz wynoszącą dwadzieścia punktów.


























































