OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.09.2022

Porażka rezerw w Kole

Kolejne spotkanie ligowe piłkarze rezerw Polonii Środa rozgrywali w sobotę 17 września a och rywalem był lider ligowej tabeli Olimpia Koło.

Po raz kolejny nasz zespół ma problem z koncentracją w pierwszym kwadransie meczu. Przeciwnik zaskoczył nas już w 4 minucie. Rzut rożny, brak odpowiedniego krycia w polu karnym i już na samym początku przegrywamy 1:0. Wydawałoby się, że zimny prysznic obudzi naszą drużynę, jednak przez pierwsze pół godziny to Olimpia jest niemal bez przerwy przy piłce i nie pozwala nam wejść na swoją połowę. Na 15 minut przed końcem pierwszej połowy zaczynamy nieśmiało atakować przeciwnika, ale w żaden sposób nie potrafimy poważnie zagrozić bramkarzowi gospodarzy.

Na drugie 45 minut wyszliśmy bardzo zmotywowani. Próbujemy wysoko pressować przeciwnika, zbierać drugie piłki i szybciej rozgrywać piłkę na połowie Olimpii. Nic nie wskazywało na to, że przy takiej grze za chwilę będziemy przegrywać 0-2, jednak w 58 minucie nie przypilnowaliśmy odpowiednio napastnika gospodarzy w polu karnym, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska i pokonał strzałem głową Mateusza Janczara. Nasi zawodnicy dalej atakowali, nie odstawiali nogi, ale mimo to nie potrafimy stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola, a przeciwnik, mimo że nie zagraża zbyt często naszej bramce, wykorzystuje swoje okazje. W 73 minucie gubimy krycie w polu karnym przy rzucie różnym i przegrywamy już 0-3. Ostatnie minuty należą do nas, próbujemy strzelić honorową bramkę, ale brakuje nam albo dobrego dogrania do lepiej ustawionych kolegów albo naszym uderzeniom brakuje jakości. Ostatecznie przegrywamy ten mecz 0:3.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Mamedov, Michalak, Janoś, Łasocha, Kaczmarek, Kaźmierczak H., Michalak F., Rosiak, Szymczak, Kultys.

Na zmiany weszli: Pogonowski, Włodarczak, Budnik, Rubach, Stelmaszyk, Rozin.

Najnowsze aktualności

  • 17.06.2022

    Trzy punkty z Clescevią

    W środę 15 czerwca rezerwy Polonii podejmowały rywali z Kleszczewa. Był to już ostatni mecz rozgrywany w tym sezonie na własnym boisku, toteż nasi zawodnicy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. W pierwszej połowie ta sztuka im się w pełni udała , bo swoją dominację udokumentowali trzema bramkami. Najpierw w 24 minucie idealnym strzałem pod poprzeczkę popisał się H. Kaźmierczak, , a autorem kolejnych dwóch bramek był J. Drame. Obie zdobył głową po idealnych dośrodkowaniach F. Łasochy – pierwszą z nich w 27 minucie , a drugą w 30 minucie. Oczywiście okazji do zdobycia bramki było dużo więcej ale niestety nie udało ich się zamienić na bramki. Za to rywale przy dużym szczęściu w 43 minucie pokonali naszego bramkarza, co pozwoliło im zejść na przerwę w trochę lepszych humorach.

  • 15.06.2022

    Akademia: Harmonogram meczów (16-20 czerwca)

    Prezentujemy harmonogram na przedostatni już piłkarski weekend w sezonie 2021/2022. Najważniejszym wydarzeniem będzie wojewódzki baraż trampkarzy młodszych o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 18:00 na boisku głównym Stadionu Średzkiego. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę.

  • 14.06.2022

    Na zakończenie sezonu z Pogonią

    W piątek 17 czerwca zakończą rozgrywki trzecioligowe piłkarze Polonii Środa. W ostatnim meczu sezonu 2021/22 poloniści podejmą na własnym boisku drugi zespół Ekstraklasowej Pogoni Szczecin, a spotkanie odbędzie się na stadionie w Środzie Wlkp. podczas tego meczu po raz ostatni w barwach Polonii Środa zagra aż ośmiu graczy więc będzie to dla kibiców doskonała okazja aby ich pożegnać.

  • 14.06.2022

    Zwycięstwo w SBG Cup! (2013)

    W dniach 10-12 czerwca zespół rocznika 2013 wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Poloniści najpierw wygrali wszystkie mecze w grupie eliminacyjnej, a potem bez problemów doszli do finału, eliminując Czarnych Dobrzyca oraz AP Reissa Leszno. W finale podopieczni trenerów Piotra Kleczewskiego i Dominika Rogowskiego wygrali 7:2 z Wartą Poznań! Ponadto Szymon Plewiński został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju!

  • 14.06.2022

    2. miejsce w turnieju o Złoty Strug! (2012)

    W rozgrywanym w Swarzędzu turnieju o Złoty Strug im. Józefa Bociana zespół Polonii Środa Wielkopolska zajął drugie miejsce, ulegając w finale 1:2 Lechowi Poznań! Podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna wygrali wszystkie mecze w fazie grupowej, w ćwierćfinale wygrali 5:0 z Meblorzem Swarzędz, a w półfinale po rzutach karnych wyeliminowali AP Reissa Poznań. Antoni Skowroński został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a najlepszym zawodnikiem naszego zespołu wybrano Franciszka Ratajczaka!

  • 14.06.2022

    Polonia z nowym zarządem

    W poniedziałek popołudniu w Restauracji "U Moniki" odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze KS Polonia Środa Wielkopolska.

  • 14.06.2022

    Trampkarze w barażach o CLJ! (2008)

    W ostatniej kolejce I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na własnym boisku GKS Grębanin 6:2 (3:0). Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Bartosza Bejmy strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, Mikołaj Szymański - dwie, Wiktor Motyl oraz Paweł Sarna. Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie zwycięstwo w rozgrywkach grupy II i awans do barażów o udział w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W pierwszym etapie baraży rywalem Polonii będzie UKS AP Reissa Poznań.

  • 14.06.2022

    Porażka w Gostyniu (2006)

    W wyjazdowym spotkaniu 12. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał z Kanią Gostyń 1:3 (0:0). Jedynego gola dla Polonii strzelił w 88. minucie Jan Wójkiewicz.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.