19.09.2022
Porażka rezerw w KoleKolejne spotkanie ligowe piłkarze rezerw Polonii Środa rozgrywali w sobotę 17 września a och rywalem był lider ligowej tabeli Olimpia Koło.
Po raz kolejny nasz zespół ma problem z koncentracją w pierwszym kwadransie meczu. Przeciwnik zaskoczył nas już w 4 minucie. Rzut rożny, brak odpowiedniego krycia w polu karnym i już na samym początku przegrywamy 1:0. Wydawałoby się, że zimny prysznic obudzi naszą drużynę, jednak przez pierwsze pół godziny to Olimpia jest niemal bez przerwy przy piłce i nie pozwala nam wejść na swoją połowę. Na 15 minut przed końcem pierwszej połowy zaczynamy nieśmiało atakować przeciwnika, ale w żaden sposób nie potrafimy poważnie zagrozić bramkarzowi gospodarzy.
Na drugie 45 minut wyszliśmy bardzo zmotywowani. Próbujemy wysoko pressować przeciwnika, zbierać drugie piłki i szybciej rozgrywać piłkę na połowie Olimpii. Nic nie wskazywało na to, że przy takiej grze za chwilę będziemy przegrywać 0-2, jednak w 58 minucie nie przypilnowaliśmy odpowiednio napastnika gospodarzy w polu karnym, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska i pokonał strzałem głową Mateusza Janczara. Nasi zawodnicy dalej atakowali, nie odstawiali nogi, ale mimo to nie potrafimy stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola, a przeciwnik, mimo że nie zagraża zbyt często naszej bramce, wykorzystuje swoje okazje. W 73 minucie gubimy krycie w polu karnym przy rzucie różnym i przegrywamy już 0-3. Ostatnie minuty należą do nas, próbujemy strzelić honorową bramkę, ale brakuje nam albo dobrego dogrania do lepiej ustawionych kolegów albo naszym uderzeniom brakuje jakości. Ostatecznie przegrywamy ten mecz 0:3.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Mamedov, Michalak, Janoś, Łasocha, Kaczmarek, Kaźmierczak H., Michalak F., Rosiak, Szymczak, Kultys.
Na zmiany weszli: Pogonowski, Włodarczak, Budnik, Rubach, Stelmaszyk, Rozin.
Najnowsze aktualności
-
22.08.2022
Trampkarze zakończyli obóz dochodzeniowy (2009)
Zespół trampkarzy starszych (rocznik 2009) prowadzony przez trenerów Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa w ubiegłym tygodniu wziął udział w obozie dochodzeniowym na obiektach naszego klubu. Zawodnicy odbywali dwie jednostki treningowe dziennie, a na zakończenie udali się na pływalnię. W sobotę podsumowano ten intensywny tydzień meczem sparingowym i spotkaniem integracyjnym z rodzicami.
-
22.08.2022
Sześć bramek z Polonią 1912 Leszno (2008)
W meczu trzeciej kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 6:2 (2:0) Polonię 1912 Leszno. Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, Paweł Sarna oraz Nikodem Bliskowski. Ponadto rywale dwukrotnie trafiali do własnej bramki.
-
22.08.2022
Porażka z Resovią
W sobotę 20 sierpnia piłkarki Polonii Środa rozegrały kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół podejmował na własnym boisku Resovię Rzeszów. Mecz z Resovią Rzeszów był dla naszego szansą, by przełamać niekorzystny bilans spotkań z tym zespołem. Jak do tej pory nie udało nam się pokonać rywalek ani grając u siebie ani na wyjazdach.
-
22.08.2022
Szesnaście bramek w meczu z Górnikiem (2006)
W meczu drugiej kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 13:3 (9:1) zespół Górnika Konin, który składał się z zawodników urodzonych w 2007 roku. Bramki dla podopiecznych Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka strzelali Jakub Wawroski - trzy, Oskar Pawlak - trzy, Szymon Rauhut - trzy, Jakub Płonka z rzutu karnego, Kacper Manicki, Maksymilian Łoniewski oraz Krzysztof Bartkowiak.
-
20.08.2022
Trzynaście bramek na Stadionie Średzkim
W meczu czwartej kolejki III ligi grupy 2 zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku beniaminka Vinetę Wolin. Poloniści przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Kacpra Nowaka i Damiana Buczmy co spowodowało wymuszone zmiany w składzie. Od pierwszych minut na boisku pojawili się młodzi średzianie Filip Łasocha i Aleksander Kluczyński.
-
27.08.2022
Akademia: Zapowiedź weekendu (20/21 sierpnia)
Wszystkie trzy mecze naszych reprezentantów Lig Wojewódzkich odbędą się w weekend w Środzie Wielkopolskiej. Na Stadionie Lekkoatletycznym zagrają juniorzy młodsi i trampkarze starsi, natomiast młodzicy młodsi swój mecz rozegrają na boisku CTP 1. Ponadto pozostałe nasze drużyny rozegrają gry kontrole i wezmą udział w turniejach!
-
19.08.2022
Porażka na inaugurację w Koninie (2011)
W meczu pierwszej kolejki Ligi Wojewódzkiej młodzików młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:9 (0:5) z Górnikiem Konin. Będąca w przebudowie drużyna prowadzona przez Kamila Kudłę i Kornela Ladrowskiego była wsparta przez zawodników z rocznika 2012.
-
18.08.2022
Sparingowo z Wartą Śrem (2014)
W sobotę 13 sierpnia zespół żaków starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2014) był gospodarzem meczu sparingowego przeciwko zawodnikom Warty Śrem.

























































