19.09.2022
Porażka rezerw w KoleKolejne spotkanie ligowe piłkarze rezerw Polonii Środa rozgrywali w sobotę 17 września a och rywalem był lider ligowej tabeli Olimpia Koło.
Po raz kolejny nasz zespół ma problem z koncentracją w pierwszym kwadransie meczu. Przeciwnik zaskoczył nas już w 4 minucie. Rzut rożny, brak odpowiedniego krycia w polu karnym i już na samym początku przegrywamy 1:0. Wydawałoby się, że zimny prysznic obudzi naszą drużynę, jednak przez pierwsze pół godziny to Olimpia jest niemal bez przerwy przy piłce i nie pozwala nam wejść na swoją połowę. Na 15 minut przed końcem pierwszej połowy zaczynamy nieśmiało atakować przeciwnika, ale w żaden sposób nie potrafimy poważnie zagrozić bramkarzowi gospodarzy.
Na drugie 45 minut wyszliśmy bardzo zmotywowani. Próbujemy wysoko pressować przeciwnika, zbierać drugie piłki i szybciej rozgrywać piłkę na połowie Olimpii. Nic nie wskazywało na to, że przy takiej grze za chwilę będziemy przegrywać 0-2, jednak w 58 minucie nie przypilnowaliśmy odpowiednio napastnika gospodarzy w polu karnym, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska i pokonał strzałem głową Mateusza Janczara. Nasi zawodnicy dalej atakowali, nie odstawiali nogi, ale mimo to nie potrafimy stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola, a przeciwnik, mimo że nie zagraża zbyt często naszej bramce, wykorzystuje swoje okazje. W 73 minucie gubimy krycie w polu karnym przy rzucie różnym i przegrywamy już 0-3. Ostatnie minuty należą do nas, próbujemy strzelić honorową bramkę, ale brakuje nam albo dobrego dogrania do lepiej ustawionych kolegów albo naszym uderzeniom brakuje jakości. Ostatecznie przegrywamy ten mecz 0:3.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Mamedov, Michalak, Janoś, Łasocha, Kaczmarek, Kaźmierczak H., Michalak F., Rosiak, Szymczak, Kultys.
Na zmiany weszli: Pogonowski, Włodarczak, Budnik, Rubach, Stelmaszyk, Rozin.
Najnowsze aktualności
-
02.09.2022
Akademia: Harmonogram meczów (3-4 września)
W sobotę i niedzielę kolejne mecze ligowe średzkich zespołów młodzieżowych! Na boiskach w Środzie Wielkopolskiej nie zabraknie emocji. W sobotę na płycie głównej swój mecz rozegrają trampkarze starsi, którzy o godzinie 12:00 podejmą Rawię Rawicz. W niedzielę natomiast na Rolibudzie o godzinie 11:00 zmagania ligowe w I lidze okręgowej zainaugurują trampkarze młodsi, a o 14:00 na CTP 1 swoje spotkanie rozegrają młodzicy starsi. Pełny harmonogram poniżej.
-
02.09.2022
Zwycięstwo z Orlikiem Miłosław (2009)
W ostatniej już grze kontrolnej w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023 trampkarze młodsi Polonii pokonali 4:0 (2:0) rówieśników z Orlika Miłosław. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Stanisław Solarski - dwie, Miłosz Gauza oraz Jakub Janiszewski z rzutu wolnego. Warto odnotować, iż w celach wychowawczo-dydaktycznych mecz sędziowało trzech zawodników Polonii - Antoni Staszak, Stanisław Wieliński i Jakub Sawuć. Chłopacy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie - przygotowali kartki, chorągiewki, a nawet... zadbali o łączność pomiędzy sobą! Trójka arbitrów przez cały mecz była w stałym kontakcie na słuchawkach.
-
02.09.2022
Gry kontrolne orlików (2012)
Drużyny orlików starszych (rocznik 2012) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa pierwsza zmierzyła się w grze wewnątrz naszego klubu z rok młodszym kolegami. Zawodnicy z grupy drugiej wzięli udział w trójmeczu z Wartą Śrem oraz Kłosem Zaniemyśl.
-
01.09.2022
W niedzielę z Pogonią
Nie maja zbyt wiele czasu piłkarze Polonii Środa na odpoczynek po pucharowym pojedynku z Motorem Lublin. Już w niedzielę nasz zespół rozegra spotkanie szóstej kolejki III ligi grupy 2 w którym podejmować będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce.
-
01.09.2022
Zwycięstwo w Sątopach (2010)
W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia II Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe GSP Sątopy 6:2 (4:1). Bramki dla podopiecznych Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego strzelali Alicja Bolewicz - dwie, Jakub Przybylski, Fabian Nowaczyk, Marcel Kaleta oraz Adam Kłopocki.
-
31.08.2022
Koniec pucharowej przygody
W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugoligowy Motor Lublin. Stawką tego spotkania był awans do 1/16 finału tych rozgrywek.
-
31.08.2022
Ligowe zwycięstwo z SKP Słupca (2008)
W zaległym meczu 1. kolejki ligi wojewódzkiej Polonia Środa Wielkopolska pokonała na Stadionie Lekkoatletycznym zespół SKP MOS Słupca 4:2 (0:1). Goście wysoko postawili poprzeczkę i do przerwy prowadzili jedną bramką. Ostatecznie jednak Poloniści zdołali wygrać, a po dwa gole zdobyli Paweł Sarna oraz Mikołaj Kowalski.
-
31.08.2022
Remis z kadrą Wlkp. ZPN 2010 (2009)
W rozegranym w Jarocinie meczu sparingowym trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska zremisowali 1:1 (0:0) z kadrą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej (rocznik 2010). Warto odnotować, iż w średzkim zespole zagrało aż sześciu zawodników urodzonych właśnie w 2010 roku. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił po rzucie rożnym Antoni Zając.


























































