04.10.2021
Porażka polonistów w Skórzewie (2006)W sobotę 2 października juniorzy młodsi rocznika 2006 w meczu 8 kolejki wyjechali do Skórzewa na kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej tej jesieni. W sierpniu w Środzie górą byli poloniści wygrywając skromnie 1-0.
Rewanż udanie wyszedł gospodarzom zawodów, którzy wygrali ten mecz zasłużenie 4-2. Niestety w szeregach naszego zespołu brakowało odpowiedniego podejścia do meczu, po bardzo dobrym spotkaniu sprzed tygodnia w Baranowie nie pozostało za wiele. Zabrakło jakości i podejmowania dobrych decyzji co w prosty sposób wykorzystał przeciwnik, który w 12 min prowadził już 2-0 po własnych błędach polonistów. W obronie zespół grał słabo brakowało komunikacji, dobrego otwarcia. Z kolei w drugiej linii nie było wyjścia na pozycję, zespół grał na stojąco a to przełożyło się na brak sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 3-0 dla Canarinhos, gdzie Jakub Wawroski zdobył kontaktową bramkę dla Polonii z rzutu karnego. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli prowadzenie na 4-1. Druga połowa nieco lepsza z minimalnym wskazaniem dla naszego zespołu, ale tym razem zabrakło zakończenia akcji celnym strzałem do bramki przeciwnika. Nasi zawodnicy razili nieskutecznością i nie mieli pomysłu co zrobić z piłką w okolicy pola karnego i pomimo bramki zdobytej przez Janka Wójkiewicza w 67 min nie udało się już w żaden sposób pokonać bramkarza ze Skórzewa. Poloniści przegrali na własne życzenie, praktycznie pierwsze 45 minut było przespane na boisku. Trudno tutaj szukać tłumaczeń po prostu takie słabe mecze się zdarzają i najwięcej uczą. Teraz na treningach przyjdzie czas na wyciągnięcie wniosków, aby w kolejnym spotkaniu w Środzie z AKF Poznań zagrać o zwycięstwo i przede wszystkim narzucić swój własny styl a nie podporządkowywać się pod rywali.
Polonia zagrała w składzie:
D. Kaczmarek – P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Manicki, J. Łoda, J. Wawroski – K. Kruk, J. Zaganiaczyk, A. Wyderkiewicz, K. Bartkowiak, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, M. Nabiałek.
Najnowsze aktualności
-
23.01.2025
Bal sympatyków Polonii Środa
Zarząd Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska serdcznie zaprasza na XIV BAL SYMPATYKÓW KS POLONIA ŚRODA WLKP.
-
22.01.2025
Bez porażki w Halowym Pucharze Prezesa (2012)
W miniony weekend Polonia 2012 ponownie rywalizowała w kolejnym turnieju Halowego Pucharu Prezesa, który jest organizowany przez Wielkopolski ZPN. Nasz zespół rywalizujący o miejsca 7-12 ponownie nie zaznał porażki, wygrywając w Dopiewie cztery mecze i raz remisując.
-
22.01.2025
Futsal: Polonia poznała rywali w MMP U-17
Polonia Środa Wielkopolska 2008/2009 poznała swoich rywali w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. Podopieczni Jakuba Budycha i Bartosza Kadrzyńskiego trafili do grupy D, w której podobnie jak rok temu ich rywalem będzie - Rekord Bielsko-Biała, czyli aktualny Mistrz Polski. Ponadto rywalami Polonistów będą Canpack Okocimski Brzesko oraz Eurobus Przemyśl. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 7-9 lutego w Ustce.
-
20.01.2025
Futsal: Awans Polonii U-17 do turnieju finałowego! (2008/2009)
Polonia 2008/2009 prowadzona przez Jakuba Budycha, któremu pomagali Mateusz Zawalski oraz Bartosz Kadrzyński, w Tarnowie Podgórnym wywalczyła awans do turnieju finałowego MMP U-17! Zawody odbędą się w dniach 7-9 lutego w Ustce.
Podczas zawodów w Tarnowie Podgórnym nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie spotkania. Średzianie wygrali 2:1 z Red Dragons Pniewy, 5:2 z Górnikiem Polkowice, 5:1 z Tarnovią Tarnowo Podgórne oraz 1:0 z Polonią 1912 Leszno, która także wywalczyła awans.
Komisja Futsalu i Piłki Plażowej PZPN dokonała już podziału na koszyki - Polonia została przydzielona do czwartego koszyka. Losowanie odbędzie się w środę 22 stycznia.
-
15.01.2025
Gry kontrolne orlików w śniegu (2015)
W sobotę zespół orlików Polonii (rocznik 2015) zebrał kolejne cenne doświadczenie. Nasi zawodnicy w grach kontrolnych rywalizowali z UKS-em Śrem, ale też ze śniegiem i silnym wiatrem.
-
14.01.2025
Polonistki zagrały w HMW U-11 (Orliczki)
Nasze najmłodsze dziewczyny łapią kolejne doświadczenia. Tym razem Polonistki rywalizowały w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski dziewcząt do lat 11. Turniej odbył się bez formie bezwynikowej. Nasze dziewczyny miały okazję doskonalenia gry 1v1, a także do cieszynek po golach. W naszych barwach gościnnie zagrały trzy zawodniczki Warty Pyzdry, a klubowi dziękujemy za współpracę.
-
13.01.2025
Komplet zwycięstw w Halowym Pucharze Prezesa (2012)
Polonia 2012 w weekend rywalizowała w kolejnym turnieju Halowego Pucharu Prezesa, który jest organizowany przez Wielkopolski ZPN. Nasz zespół rywalizujący o miejsca 7-12 wygrał tym razem wszystkie swoje mecze nie tracąc przy tym żadnego gola!
-
13.01.2025
Dziękujemy
Z drużyną seniorów żegnają się Paweł Juszczyk i Michał Kokoszanek. Dziękujemy za wszystkie lata pełne emocji, zaangażowania i walki na boisku. Wasza pasja i oddanie zawsze będą częścią historii Polonii. Życzymy powodzenia w kolejnych etapach Waszej sportowej i życiowej drogi. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku.



























































