OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.10.2021

Porażka polonistów w Skórzewie (2006)

W sobotę 2 października juniorzy młodsi rocznika 2006 w meczu 8 kolejki wyjechali do Skórzewa na kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej tej jesieni. W sierpniu w Środzie górą byli poloniści wygrywając skromnie 1-0.

Rewanż udanie wyszedł gospodarzom zawodów, którzy wygrali ten mecz zasłużenie 4-2. Niestety w szeregach naszego zespołu brakowało odpowiedniego podejścia do meczu, po bardzo dobrym spotkaniu sprzed tygodnia w Baranowie nie pozostało za wiele. Zabrakło jakości i podejmowania dobrych decyzji co w prosty sposób wykorzystał przeciwnik, który w 12 min prowadził już 2-0 po własnych błędach polonistów. W obronie zespół grał słabo brakowało komunikacji, dobrego otwarcia. Z kolei w drugiej linii nie było wyjścia na pozycję, zespół grał na stojąco a to  przełożyło się na brak sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 3-0 dla Canarinhos, gdzie Jakub Wawroski zdobył kontaktową bramkę dla Polonii z rzutu karnego. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli prowadzenie na 4-1. Druga połowa nieco lepsza z minimalnym wskazaniem dla naszego zespołu, ale tym razem zabrakło zakończenia akcji celnym strzałem do bramki przeciwnika. Nasi zawodnicy razili nieskutecznością i nie mieli pomysłu co zrobić z piłką w okolicy pola karnego i pomimo bramki zdobytej przez Janka Wójkiewicza w 67 min nie udało się już w żaden sposób pokonać bramkarza ze Skórzewa. Poloniści przegrali na własne życzenie, praktycznie pierwsze 45 minut było przespane na boisku. Trudno tutaj szukać tłumaczeń po prostu takie słabe mecze się zdarzają i najwięcej uczą. Teraz na treningach przyjdzie czas na wyciągnięcie wniosków, aby w kolejnym spotkaniu w Środzie z AKF Poznań zagrać o zwycięstwo i przede wszystkim narzucić swój własny styl a nie podporządkowywać się pod rywali.

Polonia zagrała w składzie:

D. Kaczmarek – P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Manicki, J. Łoda, J. Wawroski – K. Kruk, J. Zaganiaczyk, A. Wyderkiewicz, K. Bartkowiak, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, M. Nabiałek.

Najnowsze aktualności

  • 17.05.2024

    Akademia: Zapowiedź weekendu (18/19.05.2024)

    Cztery zespoły akademii w weekend rozegrają swoje mecze w roli gospodarza. W sobotę 10:00 Polonia 2010, a o 12:30 Polonia 2008 rozegrają mecze z Polonią 1912 Leszno, natomiast na boisku w Zielnikach o 11:30 prowadząca w tabeli I ligi okręgowej D1 Polonia 2011 zmierzy się z wiceliderem Wartą Śrem. W niedzielę po meczu rezerw na Stadionie Średzkim zagrają młodzicy D2, którzy o godz. 15:00 zmierzą się z Obrą 1912 Kościan.

  • 16.05.2024

    Zacząć punktować

    Nabiera tempa końcowa faza rozgrywek trzecioligowych. Po środowych spotkaniach 30 kolejki zespoły nie maja zbyt wiele czasu na odpoczynek bo już w  weekend rozegrają kolejne mecze. Piłkarze Polonii Środa tym razem udadzą się na Bydgoszczy na pojedynek z miejscowym Zawiszą. Cel dla średzkiego zespołu jest jeden. Po ostatnich niepowodzeniach zacząć zdobywać punkty bo niebezpiecznie podopieczni Pawła Kutyni zbliżyli się do strefy spadkowej.

  • 16.05.2024

    Składy lig profesjonalnych w rundzie jesiennej 2024/2025

    Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej dokonał podziału drużyn w rozgrywkach lig profesjonalnych w rundzie jesiennej sezonu 2024/2025. Start rozgrywek 10 sierpnia.

  • 16.05.2024

    Bez przełamania w starciu z Błękitnymi

    W środowe popołudnie piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzył się z rycerzami wiosny, liderem tabeli rundy wiosennej – zespołem Błękitnych Stargard.

  • 15.05.2024

    Skrzaty rywalizowały w Kleszczewie (2017)

    W sobotę drużyna skrzatów Polonii udała się do Kleszczewa, gdzie wzięła udział w kolejnym turnieju rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Nasz zespół rywalizował z Clescevią Kleszczewo, Maratończykiem Brzeźno oraz Meblorzem Swarzędz.

  • 15.05.2024

    Domowy turniej żaków (2016)

    W sobotę zespół żaków młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2016) był gospodarzem turnieju ligowego rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Na Stadionie Średzkim poza zespołem Polonii rywalizowali też Jedynka Luboń, SF Luboń, Unia Swarzędz oraz Warta Poznań (dziewczyny).

  • 15.05.2024

    Gry kontrolne żaków (2015)

    Obie grupy żaków starszych (rocznik 2015) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa biała strzeliła wiele bramek z pojedynku z PSS Junior Koziegłowy (rocznik 2014), natomiast grupa czerwona zmierzyła się z zespołem orliczek Polonii.

  • 14.05.2024

    Młodzicy zagrali w SBG Cup (2012)

    W drugi weekend maja obie drużyny Polonii 2012 brały udział w turnieju Sport Business Group w Jarocinie. Na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego w Jarocinie nasi zawodnicy zajęli 7. miejsce. Po pierwszym dniu turnieju i zmaganiach w grupie młodzicy ze Środy Wielkopolskiej awansowali do strefy medalowej z drugiej pozycji. W niedzielę zaś po dwóch porażkach w pierwszych meczach, trzecie starcie było meczem o 7 pozycję. Druga drużyna zakończyła rywalizację na 14. miejscu.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.