04.10.2021
Porażka polonistów w Skórzewie (2006)W sobotę 2 października juniorzy młodsi rocznika 2006 w meczu 8 kolejki wyjechali do Skórzewa na kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej tej jesieni. W sierpniu w Środzie górą byli poloniści wygrywając skromnie 1-0.
Rewanż udanie wyszedł gospodarzom zawodów, którzy wygrali ten mecz zasłużenie 4-2. Niestety w szeregach naszego zespołu brakowało odpowiedniego podejścia do meczu, po bardzo dobrym spotkaniu sprzed tygodnia w Baranowie nie pozostało za wiele. Zabrakło jakości i podejmowania dobrych decyzji co w prosty sposób wykorzystał przeciwnik, który w 12 min prowadził już 2-0 po własnych błędach polonistów. W obronie zespół grał słabo brakowało komunikacji, dobrego otwarcia. Z kolei w drugiej linii nie było wyjścia na pozycję, zespół grał na stojąco a to przełożyło się na brak sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 3-0 dla Canarinhos, gdzie Jakub Wawroski zdobył kontaktową bramkę dla Polonii z rzutu karnego. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli prowadzenie na 4-1. Druga połowa nieco lepsza z minimalnym wskazaniem dla naszego zespołu, ale tym razem zabrakło zakończenia akcji celnym strzałem do bramki przeciwnika. Nasi zawodnicy razili nieskutecznością i nie mieli pomysłu co zrobić z piłką w okolicy pola karnego i pomimo bramki zdobytej przez Janka Wójkiewicza w 67 min nie udało się już w żaden sposób pokonać bramkarza ze Skórzewa. Poloniści przegrali na własne życzenie, praktycznie pierwsze 45 minut było przespane na boisku. Trudno tutaj szukać tłumaczeń po prostu takie słabe mecze się zdarzają i najwięcej uczą. Teraz na treningach przyjdzie czas na wyciągnięcie wniosków, aby w kolejnym spotkaniu w Środzie z AKF Poznań zagrać o zwycięstwo i przede wszystkim narzucić swój własny styl a nie podporządkowywać się pod rywali.
Polonia zagrała w składzie:
D. Kaczmarek – P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Manicki, J. Łoda, J. Wawroski – K. Kruk, J. Zaganiaczyk, A. Wyderkiewicz, K. Bartkowiak, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, M. Nabiałek.
Najnowsze aktualności
-
13.06.2024
Polonia była gospodarzem turniejów (2015)
W sobotę 8 czerwca rocznik 2015 rozgrywał turnieje w ramach ostatniej kolejki rozgrywek Wielkopolskiego ZPN, które odbyły się na płycie głównej Stadionu Średzkiego.
-
13.06.2024
Turnieje orlików w Kamionkach i Środzie (2014)
W miniony weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2014) rozegrał dwa turnieje ligowe. Najpierw w piątek 7 czerwca młodzi Poloniści wystąpili na turnieju w Kamionkach, a w niedzielę był gospodarzem turniejów, które rozegrano na płycie głównej Stadionu Średzkiego.
-
13.06.2024
Turniej orlików w Kórniku (2013)
W niedzielę zespół orlików starszych (rocznik 2013 II) wziął udział w przedostatnim turnieju rozgrywek bezwynikowych w Kórniku. Młodzi Poloniści rywalizowali z Kotwicą Kórnik, Orlikiem Miłosław oraz UKS-em Śrem.
-
12.06.2024
Skrobosiński wziął ślub
Piotr Skrobosiński wychowanek naszego klubu i zawodnik pierwszego zespołu seniorów w piątek 7 czerwca w kościele pw. św. Józefa w Środzie Wielkopolskiej zmienił stan cywilny. Jego wybranką została Erika Burchacka.
-
12.06.2024
Piętnaście goli na zakończenie (2012)
We wtorkowy wieczór drugi zespół młodzików młodszych (rocznik 2012) rozegrał ostatni mecz ligowy w sezonie 2023/2024. Młodzi Poloniści spisali się doskonale wygrywając aż 15:1 z Wartą II Śrem. Aż sześć bramek zdobył Nikodem Wolniewicz.
-
11.06.2024
Trampkarze wygrali z wiceliderem (2010)
W poniedziałek swój mecz I ligi okręgowej C2 rozegrała Polonia 2010 II. Nasz zespół sprawił niespodziankę w starciu z wiceliderem rozgrywek Kotwicą Kórnik wygrywając 4:3 (3:2). Spotkanie do końca trzymało w napięciu, ale to Poloniści okazali się skuteczniejsi o jedno trafienie.
-
11.06.2024
Wysoka porażka z Clescevią (Juniorki)
Zespół juniorek w sobotnim meczu III ligi okręgowej przegrał 1:8 (1:5) z wiceliderem rozgrywek - Clescevią Kleszczewo. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobyła Oliwia Stasiak.
-
11.06.2024
Wyjazdowa porażka z Wartą Poznań (2013)
Polonia 2013 w sobotę zmierzyła się z Wartą Poznań 2013 w meczu I ligi okręgowej młodzików D2. Choć to Poloniści strzelili pierwszego gola w spotkaniu to ostatecznie trzy punkty wywalczyli Zieloni. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 (2:1) dla Warty.




























































