04.10.2021
Porażka polonistów w Skórzewie (2006)W sobotę 2 października juniorzy młodsi rocznika 2006 w meczu 8 kolejki wyjechali do Skórzewa na kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej tej jesieni. W sierpniu w Środzie górą byli poloniści wygrywając skromnie 1-0.
Rewanż udanie wyszedł gospodarzom zawodów, którzy wygrali ten mecz zasłużenie 4-2. Niestety w szeregach naszego zespołu brakowało odpowiedniego podejścia do meczu, po bardzo dobrym spotkaniu sprzed tygodnia w Baranowie nie pozostało za wiele. Zabrakło jakości i podejmowania dobrych decyzji co w prosty sposób wykorzystał przeciwnik, który w 12 min prowadził już 2-0 po własnych błędach polonistów. W obronie zespół grał słabo brakowało komunikacji, dobrego otwarcia. Z kolei w drugiej linii nie było wyjścia na pozycję, zespół grał na stojąco a to przełożyło się na brak sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 3-0 dla Canarinhos, gdzie Jakub Wawroski zdobył kontaktową bramkę dla Polonii z rzutu karnego. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli prowadzenie na 4-1. Druga połowa nieco lepsza z minimalnym wskazaniem dla naszego zespołu, ale tym razem zabrakło zakończenia akcji celnym strzałem do bramki przeciwnika. Nasi zawodnicy razili nieskutecznością i nie mieli pomysłu co zrobić z piłką w okolicy pola karnego i pomimo bramki zdobytej przez Janka Wójkiewicza w 67 min nie udało się już w żaden sposób pokonać bramkarza ze Skórzewa. Poloniści przegrali na własne życzenie, praktycznie pierwsze 45 minut było przespane na boisku. Trudno tutaj szukać tłumaczeń po prostu takie słabe mecze się zdarzają i najwięcej uczą. Teraz na treningach przyjdzie czas na wyciągnięcie wniosków, aby w kolejnym spotkaniu w Środzie z AKF Poznań zagrać o zwycięstwo i przede wszystkim narzucić swój własny styl a nie podporządkowywać się pod rywali.
Polonia zagrała w składzie:
D. Kaczmarek – P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Manicki, J. Łoda, J. Wawroski – K. Kruk, J. Zaganiaczyk, A. Wyderkiewicz, K. Bartkowiak, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, M. Nabiałek.
Najnowsze aktualności
-
26.08.2024
Zwycięstwo po zaciętym boju (2011)
Trudny pojedynek ma za sobą Polonia 2011, która na płycie głównej mierzyła się z Canarinhos Skórzewo. Nasz zespół prowadził po golu Giovaniego Henriqueza, ale krótko po przerwie goście wyrównali. Ostatecznie po zaciętym boju nasz zespół wyrwał trzy punkty dzięki bramce Adama Jankowskiego w 74. minucie.
-
26.08.2024
Dwa zwycięstwa trampkarzy (2010)
Polonia 2010 rozegrała w weekend dwa mecze i zdobyła w nich sześć punktów. Pierwszy zespół w meczu 1. ligi wojewódzkiej C1 wysoko, bo aż 7:1 (1:1), pokonał Wartę Poznań 2011. Z kolei drugi zespół, który występuje w 1. lidze okręgowej, pokonał 3:2 (1:0) Huragan Pobiedziska.
-
26.08.2024
Wywalczone zwycięstwo w Koninie (2009)
Polonia 2009 odniosła swoje drugie zwycięstwo w 1. lidze wojewódzkiej B2. Nasz zespół po trudnym pojedynku wywalczył trzy punkty, wygrywając 4:2 (0:1) z Górnikiem Konin. Kluczowy okazał się początek drugiej połowy, kiedy to Michał Deręgowski skompletował hat tricka w zaledwie pięć minut! Wynik meczu ustalił Filip Staszak.
-
26.08.2024
Pewna wygrana we Wrześni (2008)
W trzeciej kolejce 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii 2008 odniósł pewne wyjazdowe zwycięstwo. Podopieczni Dawida Kierzka i Marcina Duchały wygrali 5:0 (1:0) z Victorią Września. Poloniści przesunęli się na drugie miejsce w tabeli, a ich kolejnym rywalem będzie Górnik Konin.
-
26.08.2024
W sobotę w Stargardzie
W ostatni dzień sierpnia 2024 roku piłkarze Polonii Środa udadzą się do Stargardu na pojedynek z miejscowym zespołem Błękitnych.
-
26.08.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (24/25.08.2024)
Miniony weekend był wyjątkowy dla akademii, ponieważ nasze zespoły wygrały wszystkie swoje mecze! Poloniści odnieśli łącznie siedem zwycięstw - sześć w 1. ligach wojewódzkich oraz jedno w 1. lidze okręgowej!
-
26.08.2024
Trzeci zespół bez punktów
W niedzielne południe trzeci zespół seniorów Polonii Środa podejmował na własnym boisku drugą drużyną Wiary Lecha Poznań. Spotkanie odbyło się na górnym boisku Centrum Treningowego Polonii i przyciągnęło na trybun sporą ilość kibiców.
-
25.08.2024
Waleczna Polonia remisuje z Górnikiem
Jako ostatni swoje spotkanie ligowe w miniony weekend rozegrał zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska. Poloniści na boisku w Środzie Wielkopolskiej podejmowali Górnika Konin.



























































