04.10.2021
Porażka polonistów w Skórzewie (2006)W sobotę 2 października juniorzy młodsi rocznika 2006 w meczu 8 kolejki wyjechali do Skórzewa na kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej tej jesieni. W sierpniu w Środzie górą byli poloniści wygrywając skromnie 1-0.
Rewanż udanie wyszedł gospodarzom zawodów, którzy wygrali ten mecz zasłużenie 4-2. Niestety w szeregach naszego zespołu brakowało odpowiedniego podejścia do meczu, po bardzo dobrym spotkaniu sprzed tygodnia w Baranowie nie pozostało za wiele. Zabrakło jakości i podejmowania dobrych decyzji co w prosty sposób wykorzystał przeciwnik, który w 12 min prowadził już 2-0 po własnych błędach polonistów. W obronie zespół grał słabo brakowało komunikacji, dobrego otwarcia. Z kolei w drugiej linii nie było wyjścia na pozycję, zespół grał na stojąco a to przełożyło się na brak sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 3-0 dla Canarinhos, gdzie Jakub Wawroski zdobył kontaktową bramkę dla Polonii z rzutu karnego. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli prowadzenie na 4-1. Druga połowa nieco lepsza z minimalnym wskazaniem dla naszego zespołu, ale tym razem zabrakło zakończenia akcji celnym strzałem do bramki przeciwnika. Nasi zawodnicy razili nieskutecznością i nie mieli pomysłu co zrobić z piłką w okolicy pola karnego i pomimo bramki zdobytej przez Janka Wójkiewicza w 67 min nie udało się już w żaden sposób pokonać bramkarza ze Skórzewa. Poloniści przegrali na własne życzenie, praktycznie pierwsze 45 minut było przespane na boisku. Trudno tutaj szukać tłumaczeń po prostu takie słabe mecze się zdarzają i najwięcej uczą. Teraz na treningach przyjdzie czas na wyciągnięcie wniosków, aby w kolejnym spotkaniu w Środzie z AKF Poznań zagrać o zwycięstwo i przede wszystkim narzucić swój własny styl a nie podporządkowywać się pod rywali.
Polonia zagrała w składzie:
D. Kaczmarek – P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Manicki, J. Łoda, J. Wawroski – K. Kruk, J. Zaganiaczyk, A. Wyderkiewicz, K. Bartkowiak, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, M. Nabiałek.
Najnowsze aktualności
-
16.09.2024
Wygrali z Mieszkiem (2010)
Polonia 2010 w sobotę pokonała Mieszko Gniezno w wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej C1. Nasz zespół dość szybko objął prowadzenie, które utrzymał do końca spotkania, chociaż gospodarze nie odpuszczali i w pewnym momencie zmniejszyli nawet straty z trzech bramek do jednej. Poloniści nie dali sobie jednak wyrwać punktów i ostatecznie wygrali przewagą dwóch goli.
-
16.09.2024
Kolejne wysokie zwycięstwo (2009)
Polonia 2009 nie zwalnia tempa w 1. lidze wojewódzkiej B2, odnosząc kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem na płycie głównej Stadionu Średzkiego nasz zespół wygrał aż 8:0 (4:0) z SMS AP Reissa Ślesin. Poloniści w pięciu rozegranych spotkaniach odnieśli pięć zwycięstw i prowadzą w ligowej tabeli.
-
16.09.2024
Gol w końcówce dał trzy punkty (2008)
Emocjonujące widowisko zapewnili kibicom zawodnicy Polonii 2008. Nasz zespół dopiero w końcówce spotkania wydarł trzy punkty drużynie UKS AP Reissa/Szkoła Gortata Poznań, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 74. minucie Gabriel Baszczyński. W piątek z kolei drugi mecz rozegrał łączony zespół Polonii 2008/2009 II w 1. lidze okręgowej. Tym razem Poloniści ulegli Lechicie Kłecko 3:5 (2:2).
-
16.09.2024
Zwycięstwo w Kostrzynie
W szóstej kolejce V ligi grupy 2 poloniści reprezentujący drugi zespół seniorów pojechali na wyjazd do Kostrzyna na pojedynek z tamtejszą Lechią.
-
16.09.2024
Podział punktów w Plewiskach
W niedzielę 15 września trzeci zespół Polonii Środa zagrał na wyjeździe z Orłami Plewiska. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane jednak więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, którzy kilkukrotnie sprawdzali formę Jakuba Sienkiewicza. W 30 minucie po interwencji bramkarza Plewiska wyszły na prowadzenie dobijając piłkę z bliskiej odległości. Od tego momentu zarysowała się przewaga gospodarzy. W 45 minucie po jednym z nielicznych rzutów rożnych piłkę do bramki rywala w zamieszaniu podbramkowym umieścił Marcin Parus i poloniści schodzili na przerwę remisując 1-1.
-
16.09.2024
Wielkie emocje w starciu kobiet
W niedzielne popołudnie piłkarki Polonii Środa rozegrały piątą kolejkę Orlen I ligi kobiet. Tym razem polonistki podejmowały lidera ligowej tabeli Uniwersytet Jagielloński Kraków.
-
16.09.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (14/15.09.2024)
W miniony weekend zespoły akademii rozgrały osiem z jedenastu zaplanowanych spotkań. Mimo trudnych warunków na boiskach część z nich udało sie rozegrać. Doskonałą formę potwierdzają nasi reprezentanci naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, czyli roczniki 2008-2010. Bliska wywiezienia punktu z Konina była Polonia 2011, ale trzy minuty przed końcem rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
-
15.09.2024
Bez punktów w Kartuzach
W kolejnym spotkaniu ligowym sezonu 2024/25 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mierzyli się z Cartusią Kartuzy. Dotychczasowy bilans pojedynków obu ekip był niekorzystny dla średzkiego zespołu więc poloniści koniecznie chcieli zacząć go odwracać.


























































