04.10.2021
Porażka polonistów w Skórzewie (2006)W sobotę 2 października juniorzy młodsi rocznika 2006 w meczu 8 kolejki wyjechali do Skórzewa na kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej tej jesieni. W sierpniu w Środzie górą byli poloniści wygrywając skromnie 1-0.
Rewanż udanie wyszedł gospodarzom zawodów, którzy wygrali ten mecz zasłużenie 4-2. Niestety w szeregach naszego zespołu brakowało odpowiedniego podejścia do meczu, po bardzo dobrym spotkaniu sprzed tygodnia w Baranowie nie pozostało za wiele. Zabrakło jakości i podejmowania dobrych decyzji co w prosty sposób wykorzystał przeciwnik, który w 12 min prowadził już 2-0 po własnych błędach polonistów. W obronie zespół grał słabo brakowało komunikacji, dobrego otwarcia. Z kolei w drugiej linii nie było wyjścia na pozycję, zespół grał na stojąco a to przełożyło się na brak sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 3-0 dla Canarinhos, gdzie Jakub Wawroski zdobył kontaktową bramkę dla Polonii z rzutu karnego. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli prowadzenie na 4-1. Druga połowa nieco lepsza z minimalnym wskazaniem dla naszego zespołu, ale tym razem zabrakło zakończenia akcji celnym strzałem do bramki przeciwnika. Nasi zawodnicy razili nieskutecznością i nie mieli pomysłu co zrobić z piłką w okolicy pola karnego i pomimo bramki zdobytej przez Janka Wójkiewicza w 67 min nie udało się już w żaden sposób pokonać bramkarza ze Skórzewa. Poloniści przegrali na własne życzenie, praktycznie pierwsze 45 minut było przespane na boisku. Trudno tutaj szukać tłumaczeń po prostu takie słabe mecze się zdarzają i najwięcej uczą. Teraz na treningach przyjdzie czas na wyciągnięcie wniosków, aby w kolejnym spotkaniu w Środzie z AKF Poznań zagrać o zwycięstwo i przede wszystkim narzucić swój własny styl a nie podporządkowywać się pod rywali.
Polonia zagrała w składzie:
D. Kaczmarek – P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Manicki, J. Łoda, J. Wawroski – K. Kruk, J. Zaganiaczyk, A. Wyderkiewicz, K. Bartkowiak, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, M. Nabiałek.
Najnowsze aktualności
-
07.10.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (6/7.10.2024)
Prezentujemy komplet wyników akademii z minionego weekendu. W sobotę kolejne zwycięstwo odniosła Polonia 2010, a Polonia 2012 w meczu lidera z wiceliderem zremisowała 1:1 z Polonią Leszno. Ponadto wysokie zwycięstwa odniosły Polonia 2013, a także Polonia 2010 III. W niedzielę doszło do dwóch niespodziewanych rozstrzygnięć. Polonia 2008 przegrała 2:5 z AP Reissa Poznań, a Polonia 2009 zremisowała z UKS AP Reissa Jarocin/Gostyń.
-
05.10.2024
Lokum gra dalej z Polonią Środa Wielkopolska!
Z radością ogłaszamy, że firma Lokum, która niedawno obchodziła swoje 20-lecie, przedłuża współpracę z naszym klubem i pozostaje jednym z naszych Złotych Sponsorów!
-
05.10.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (6/7.10.2024)
Dwanaście meczów akademii zostanie rozegranych w nadchodzący weekend. W sobotę szczególnie ciekawie zapowiadają się domowe mecze ligi wojewódzkiej Polonii 2010 z GES Poznań, Polonii 2012 z Polonią Leszno, a także Polonii 2013 z Olimpią Plewiska. W sobotę o podtrzymanie serii zwycięstw powalczą Polonia 2008 oraz Polonia 2009.
-
04.10.2024
Wyjazdy żaków i skrzatów (2017/2018)
W sobotę zespoły Polonii 2017 oraz Polonii 2018 rywalizowały w kolejnych turniejach rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN, tym razem w Kórniku oraz w Śremie. Nasi najmłodsi zawodnicy mieli okazję do rywalizacji z rówieśnikami z okolicznych klubów.
-
04.10.2024
Domowy turniej żaków (2016)
W sobotę 28 września zespół Polonii Środa 2016 był organizatorem turniejów ligowych w ramach rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Na Stadionie Średzkim odbyły się dwa turnieje podczas których kibice zobaczyli wiele bramek!
-
04.10.2024
Turnieje młodziczek i orlików (2015)
W ubiegły weekend w dwa zespoły rocznika 2015, a także zespół młodziczek, reprezentowały nasz klub w rozgrywkach ligowych kategorii orlik E2. Turnieje odbyły się w Słupcy i we Wrześni. Takie mecze to kolejne doświadczenia zdobywanie przez naszych zawodników i zawodniczki.
-
04.10.2024
Wyjazdowe turnieje orlików (2014)
W sobotę i niedzielę oba zespoły rocznika 2014 rozegrały kolejne turnieje ligowe rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa I świetnie spisała się w starciach z Lechem Poznań 2015 oraz grupą złotą LPFA Poznań. Grupa II rywalizowała natomiast w Kórniku z Kotwicą i Kłosem Zaniemyśl.
-
01.10.2024
Pierwsze gole młodzików (2013)
Swoje pierwsze w tym sezonie gole zdobyła Polonia 2013 II, która w meczu 2. ligi okręgowej D2 przegrała na wyjeździe 3:10 (1:4) z Avią Kamionki. Do bramki rywali dwa razy trafił Mikołaj Jung i raz Artur Szatkowski.



























































