04.10.2021
Porażka polonistów w Skórzewie (2006)W sobotę 2 października juniorzy młodsi rocznika 2006 w meczu 8 kolejki wyjechali do Skórzewa na kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej tej jesieni. W sierpniu w Środzie górą byli poloniści wygrywając skromnie 1-0.
Rewanż udanie wyszedł gospodarzom zawodów, którzy wygrali ten mecz zasłużenie 4-2. Niestety w szeregach naszego zespołu brakowało odpowiedniego podejścia do meczu, po bardzo dobrym spotkaniu sprzed tygodnia w Baranowie nie pozostało za wiele. Zabrakło jakości i podejmowania dobrych decyzji co w prosty sposób wykorzystał przeciwnik, który w 12 min prowadził już 2-0 po własnych błędach polonistów. W obronie zespół grał słabo brakowało komunikacji, dobrego otwarcia. Z kolei w drugiej linii nie było wyjścia na pozycję, zespół grał na stojąco a to przełożyło się na brak sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 3-0 dla Canarinhos, gdzie Jakub Wawroski zdobył kontaktową bramkę dla Polonii z rzutu karnego. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli prowadzenie na 4-1. Druga połowa nieco lepsza z minimalnym wskazaniem dla naszego zespołu, ale tym razem zabrakło zakończenia akcji celnym strzałem do bramki przeciwnika. Nasi zawodnicy razili nieskutecznością i nie mieli pomysłu co zrobić z piłką w okolicy pola karnego i pomimo bramki zdobytej przez Janka Wójkiewicza w 67 min nie udało się już w żaden sposób pokonać bramkarza ze Skórzewa. Poloniści przegrali na własne życzenie, praktycznie pierwsze 45 minut było przespane na boisku. Trudno tutaj szukać tłumaczeń po prostu takie słabe mecze się zdarzają i najwięcej uczą. Teraz na treningach przyjdzie czas na wyciągnięcie wniosków, aby w kolejnym spotkaniu w Środzie z AKF Poznań zagrać o zwycięstwo i przede wszystkim narzucić swój własny styl a nie podporządkowywać się pod rywali.
Polonia zagrała w składzie:
D. Kaczmarek – P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Manicki, J. Łoda, J. Wawroski – K. Kruk, J. Zaganiaczyk, A. Wyderkiewicz, K. Bartkowiak, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, M. Nabiałek.
Najnowsze aktualności
-
11.10.2024
Transmisje w Polonia TV
Zapraszamy Was na weekendowe transmisje na antenie PoloniaTV.
-
10.10.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (12/13.10.2024)
Już w piątek akademia rozpocznie kolejny intensywny weekend, obfitujący w wiele ciekawych pojedynków piłkarskich. Jako pierwsi na boisko wybiegną juniorzy z drugiego zespołu roczników 2008/2009. Poloniści w meczu 1. ligi okręgowej podejmą Pelikana Niechanowo na boisku CTP1.
W sobotę do gry przystąpią trampkarze oraz młodzicy. W 1. lidze wojewódzkiej Polonia 2010 zmierzy się z Polonią Leszno, natomiast Polonia 2011 o punkty powalczy z Olimpią Koło. Młodzicy w ligach wojewódzkich zagrają z Kanią w Gostyniu (2012), a oraz z Wartą Poznań w Środzie (2013).
W niedzielę rywalizować będą najstarsze grupy akademii, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Polonia 2008 zagra z Sucharami Suchy Las, Polonia 2009 z Poznańską Trzynastką, a juniorki na wyjeździe będą chciały ograć Sparks Poznań.
-
10.10.2024
Sparing orlików z Jarotą (2015)
W sobotę młodzi Poloniści z rocznika 2015 rozegrali bardzo ciekawy mecz kontrolny z Jarotą Jarocin, natomiast grupa czerwona rozegrała mecz treningowy.
-
10.10.2024
Domowe zwycięstwo z Kotwicą (Juniorki)
Zespół dziewcząt w środę rozegrał mecz w ramach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2. Na płycie głównej podejmowały zespół chłopców Kotwicy Kórnik. Polonistki dobrze się spisały, choć do przerwy nie potrafiły udokumentować golem swojej dobrej dyspozycji. W drugiej połowie były już skuteczniejsze i po golach Weroniki Jacków, Blanki Olejnik i Antoniny Stachowiak wygrały 3:0.
-
10.10.2024
Zwycięstwo po wyrównanym meczu (2013)
W rozgrywanym w środę zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2 zespół Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) wygrał po zaciętym boju 2:1 (2:1) z Polonią 1912 Leszno. Goście objęli prowadzenie w 27. minucie, ale już trzy minuty później do remisu doprowadził Patryk Tórz, a chwilę przed przerwą Sebastian Ciszewicz wyprowadził średzką drużynę na prowadzenie. W drugiej połowie bramki nie padły i średzka Polonia mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.
-
09.10.2024
Wygrana z AP Dębiec Poznań
W niedzielę 6 października trzeci zespół Polonii gościł na własnym boisku AP Dębiec Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-2 na korzyść naszej drużyny. W tym spotkaniu cztery bramki zdobył Mateusz Rosiak a jedno trafienie zaliczył Oskar Popis.
-
08.10.2024
Porażka z Wartą (Juniorki)
Zespół juniorek w niedzielę rywalizował w rozgrywkach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2, co ciekawe Polonistki zmierzyły się z innym zespołem dziewcząt - Wartą Poznań. Polonistki dzielnie walczyły i do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. W drugiej połowie jednak zespół Warty uzyskał przewagę i wygrał 9:0.
-
08.10.2024
Domowa porażka z Clescevią (2013)
W sobotnim meczu 2. ligi okręgowej D2 zespół Polonii 2013 II przegrał 1:7 (1:4) z Clescevią Kleszczewo. Poloniści zaskoczyli rywali szybko strzelając gola na 1:0, ale w kolejnych minutach to goście byli stroną dominującą i pewnie wygrali to spotkanie.



























































