OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.10.2021

Porażka polonistów w Skórzewie (2006)

W sobotę 2 października juniorzy młodsi rocznika 2006 w meczu 8 kolejki wyjechali do Skórzewa na kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej tej jesieni. W sierpniu w Środzie górą byli poloniści wygrywając skromnie 1-0.

Rewanż udanie wyszedł gospodarzom zawodów, którzy wygrali ten mecz zasłużenie 4-2. Niestety w szeregach naszego zespołu brakowało odpowiedniego podejścia do meczu, po bardzo dobrym spotkaniu sprzed tygodnia w Baranowie nie pozostało za wiele. Zabrakło jakości i podejmowania dobrych decyzji co w prosty sposób wykorzystał przeciwnik, który w 12 min prowadził już 2-0 po własnych błędach polonistów. W obronie zespół grał słabo brakowało komunikacji, dobrego otwarcia. Z kolei w drugiej linii nie było wyjścia na pozycję, zespół grał na stojąco a to  przełożyło się na brak sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 3-0 dla Canarinhos, gdzie Jakub Wawroski zdobył kontaktową bramkę dla Polonii z rzutu karnego. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli prowadzenie na 4-1. Druga połowa nieco lepsza z minimalnym wskazaniem dla naszego zespołu, ale tym razem zabrakło zakończenia akcji celnym strzałem do bramki przeciwnika. Nasi zawodnicy razili nieskutecznością i nie mieli pomysłu co zrobić z piłką w okolicy pola karnego i pomimo bramki zdobytej przez Janka Wójkiewicza w 67 min nie udało się już w żaden sposób pokonać bramkarza ze Skórzewa. Poloniści przegrali na własne życzenie, praktycznie pierwsze 45 minut było przespane na boisku. Trudno tutaj szukać tłumaczeń po prostu takie słabe mecze się zdarzają i najwięcej uczą. Teraz na treningach przyjdzie czas na wyciągnięcie wniosków, aby w kolejnym spotkaniu w Środzie z AKF Poznań zagrać o zwycięstwo i przede wszystkim narzucić swój własny styl a nie podporządkowywać się pod rywali.

Polonia zagrała w składzie:

D. Kaczmarek – P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Manicki, J. Łoda, J. Wawroski – K. Kruk, J. Zaganiaczyk, A. Wyderkiewicz, K. Bartkowiak, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, M. Nabiałek.

Najnowsze aktualności

  • 07.11.2024

    Akademia: Zapowiedź weekendu (9/10.11.2024)

    Długi weekend listopadowy dla niektórych drużyn akademii będzie ostatnim weekendem ligowym, bo część rozgrywek okręgowych w rundzie jesiennej dobiega już końca. Piłkarskie emocje rozpoczęliśmy piątkowym meczem wyjazdowym Polonii 2008 z Wartą Poznań. W sobotę kolejne spotkania w 1. lidze wojewódzkiej zagrają też Polonia 2009, 2010 oraz 2013, a ponadto odbędzie się kilka meczów lig okręgowych. Na niedzielę zaplanowano z kolei tylko dwa mecze - Polonii 2010 II oraz 2013 II.

  • 07.11.2024

    Porażka z Wysogotowem (Juniorki)

    Zespół juniorek w środę udał się do Dopiewa, aby rozegrać zaległy mecz 2. ligi okęgowej trampkarzy C2 z Victorią Wysogotowo. Polonistki dzielnie walczyły z zespołem chłopców, ale ostatecznie przegrały 0:10, choć do przerwy było tylko 0:2.

  • 07.11.2024

    Zwycięstwo dało awans (2010)

    W rozegranym w środę meczu 2. ligi okręgowej C1 drużyna Polonii 2010 III wygrała 16:0 (5:0) ze swoim sąsiadem ze Środy Wielkopolskiej - Szkółką Piłkarską Gol. Na listę strzelców wpisało się siedmiu zawodników Polonii, a hat tricka udało się skompletować Bartoszowi Kurkowiakowi, Kamilowi Zenkerowi, Dawidowie Buczmie oraz Marcelowi Kalecie. Nasz zespół zapewnił sobie awans do 1. ligi okręgowej.

  • 07.11.2024

    Tylko remis z Unią (2009)

    W środowym meczu 1. ligi wojewódzkiej B2 zespół Polonii 2009 zremisował 2:2 (0:0) z Unią Swarzędz. Bardzo ciekawa była końcówka meczu, bo Poloniści trafiali do bramki w 66. oraz 70. minucie, wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Nie udało się go jednak utrzymać, bo goście wyrównali po golach z 73. oraz 73. minuty.

  • 06.11.2024

    Trzy punkty z Trzemeszna

    W sobotę, 2 listopada, rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zmierzyły się na wyjeździe z Zjednoczonymi Trzemeszno i odniosły zwycięstwo 3:2. Wynik wskazuje na wyrównane spotkanie jednak to zespół ze Środy Wielkopolskiej był wyraźnie lepszy.

  • 06.11.2024

    Weekendowe transmisje PoloniaTV

    W najbliższy weekend na antenie Polonia TV pokażemy Wam dwa ligowe spotkania zespołów seniorskich Polonii Środa. Zaczniemy w sobotę 9 listopada spotkaniem Betclic III ligi pomiędzy Polonią Środa a Wdą Świecie. Kilka godzin później pokażemy Wam mecz Orlen I ligi kobiet Polonia Środa – Legionistki Warszawa.

    Zapraszamy przed ekrany.

  • 05.11.2024

    Zespoły Polonii zagrają w MMP w futsalu

    Cztery zespoły Polonii wezmą udział w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Do rozgrywek zgłoszone zostały trzy zespoły kobiece: U-19, U-17, U-15 oraz męski zespół U-17. Wiemy już, że Polonia będzie gospodarzem turnieju eliminacyjnego U-17 chłopców w terminie 30 listopada/1 grudnia.

  • 05.11.2024

    Powrót do Świecia

    Już w najbliższą sobotę średzka Polonia rozegra ostatnie w tym roku wyjazdowe spotkanie o mistrzostwo III ligi grupy drugiej. Nasza drużyna wyjedzie do Świecia na mecz z tamtejszą Wdą która jest tegorocznym beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych ale nie absolutnym debiutantem na tym poziomie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.