OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

30.05.2022

Porażka na zakończenie sezonu

Niestety i tym razem los piłkarski nie był dla nas łaskawy i na własnym boisku w ostatnim meczu sezonu musiałyśmy uznać wyższość zespołu Resovia Rzeszów. Dziewczyny dały z siebie tyle ile mogły ale to było za mało, by po końcowym gwizdku Pani sędzi dopisać sobie jakiekolwiek punkty. Pierwsza połowa meczu była przez nas nieco przespana i w 25 minucie po naszym błędzie w polu karnym i sprycie zawodniczki gości Pani sędzia Monika Mularczyk wskazuje na jedenasty metr. Julka Parecka „wyczuła” rywalkę i była bliska obrony tego rzutu karnego, bo piłka po uderzeniu zawodniczki Resovii dopiero po rękawicy Julki znalazła drogę do naszej bramki. Przewagę optyczną w tej części spotkania miała Resovia ale niewiele z tej przewagi wynikało. Po przerwie i szybkiej analizie tego co się działo w pierwszej połowie obraz naszej gry uległ zmianie. Sam mecz się wyrównał a dodatkowo jeszcze mocno zaostrzył. Poczułyśmy, że możemy nie tyle co zremisować ale jeszcze pokusić się o zwycięstwo. Stwarzałyśmy sobie naprawdę dobre okazje bramkowe ale brakowało skutecznej finalizacji. Ostatecznie przegrywamy ale nie poddałyśmy się bez walki. W lidze uplasowałyśmy się na szóstym miejscu a do ekstraligi awansowały dziewczyny z Tczewa i Radomia. Pożegnać z rozgrywkami na szczeblu 1 ligi musiały się ubiegłoroczni ekstraligowcy z Głogówka i Rybnika. To pokazuje jak bardzo poziom rozgrywek się wyrównał i jak ciężko się gra na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w piłkarstwie kobiecym. Dlatego tym bardziej doceniamy to nasze szóste miejsce. To był bardzo trudny sezon dla nas i teraz czas na zasłużony odpoczynek zarówno fizyczny jak i psychiczny. Mamy nadzieje wrócić mocniejsze, silniejsze i oczywiście z bagażem doświadczenia, którego nabyłyśmy rozgrywając 22 mecze w sezonie 2021/22.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Parecka- Nowak (Mikołajczak), Falkowska, Ratajczak, Szewczyk- Drożak, Walczak- Sroczyńska, Wielińska, Szukalska- Ciesiółka

Rezerwowe: Kraska, Wyrębska, Kujawa, Hyża

Najnowsze galerie

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.