30.05.2022
Porażka na zakończenie sezonuW ostatnim ligowym spotkaniu sezonu 2021/22 piłkarki Polonii Środa mierzyły się na własnym boisku z Resovią Rzeszów.
Niestety i tym razem los piłkarski nie był dla nas łaskawy i na własnym boisku w ostatnim meczu sezonu musiałyśmy uznać wyższość zespołu Resovia Rzeszów. Dziewczyny dały z siebie tyle ile mogły ale to było za mało, by po końcowym gwizdku Pani sędzi dopisać sobie jakiekolwiek punkty. Pierwsza połowa meczu była przez nas nieco przespana i w 25 minucie po naszym błędzie w polu karnym i sprycie zawodniczki gości Pani sędzia Monika Mularczyk wskazuje na jedenasty metr. Julka Parecka „wyczuła” rywalkę i była bliska obrony tego rzutu karnego, bo piłka po uderzeniu zawodniczki Resovii dopiero po rękawicy Julki znalazła drogę do naszej bramki. Przewagę optyczną w tej części spotkania miała Resovia ale niewiele z tej przewagi wynikało. Po przerwie i szybkiej analizie tego co się działo w pierwszej połowie obraz naszej gry uległ zmianie. Sam mecz się wyrównał a dodatkowo jeszcze mocno zaostrzył. Poczułyśmy, że możemy nie tyle co zremisować ale jeszcze pokusić się o zwycięstwo. Stwarzałyśmy sobie naprawdę dobre okazje bramkowe ale brakowało skutecznej finalizacji. Ostatecznie przegrywamy ale nie poddałyśmy się bez walki. W lidze uplasowałyśmy się na szóstym miejscu a do ekstraligi awansowały dziewczyny z Tczewa i Radomia. Pożegnać z rozgrywkami na szczeblu 1 ligi musiały się ubiegłoroczni ekstraligowcy z Głogówka i Rybnika. To pokazuje jak bardzo poziom rozgrywek się wyrównał i jak ciężko się gra na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w piłkarstwie kobiecym. Dlatego tym bardziej doceniamy to nasze szóste miejsce. To był bardzo trudny sezon dla nas i teraz czas na zasłużony odpoczynek zarówno fizyczny jak i psychiczny. Mamy nadzieje wrócić mocniejsze, silniejsze i oczywiście z bagażem doświadczenia, którego nabyłyśmy rozgrywając 22 mecze w sezonie 2021/22.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Parecka- Nowak (Mikołajczak), Falkowska, Ratajczak, Szewczyk- Drożak, Walczak- Sroczyńska, Wielińska, Szukalska- Ciesiółka
Rezerwowe: Kraska, Wyrębska, Kujawa, Hyża
Najnowsze aktualności
-
03.07.2025
Wracamy do gry!
Już w SOBOTĘ 5 lipca seniorzy rozegrają swój pierwszy letni sparing w okresie przygotowawczym
-
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: dziewczyny
Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn żeńskich naszej akademii.
-
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: żak/skrzat (2016-2019)
Drużyny Polonii kategorii żak oraz skrzat w rundzie wiosennej rywalizowały przede wszystkim w rozgrywkach bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN, ale poza tym trenerzy zapewniali swoim podopiecznym regularne granie dzięki grom wewnętrznym oraz kontrolnym, a także biorąc udział w rozmaitych turniejach piłkarskich!
-
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: orlicy (2014/2015)
Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn reprezentujących akademię KS Polonia w rozgrywkach kategorii orlik.
-
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: młodzicy (2012/2013)
Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn reprezentujących akademię KS Polonia w rozgrywkach kategorii młodzik.
-
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: trampkarze (2010/2011)
Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn reprezentujących akademię KS Polonia w rozgrywkach kategorii trampkarz.
-
01.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: juniorzy (2008/2009)
Zarówno Polonia 2008 jak i Polonia 2009 dobrze spisywały się w rundzie wiosennej. Obie drużyny zakończyły zmagania w 1. ligach wojewódzkich na drugim miejscu. Chłopacy z rocznika 2008 przegrali tylko jeden mecz, a w tabeli wyprzedziła ich jedynie Warta Poznań, z kolei zespół rocznika 2009 przegrał dwa mecze i zakończył rozgrywki pięć punktów za Górnikiem Konin. Obie drużyny połączonymi siłami reprezentowały Klub i Wielkopolski ZPN w Mistrzostwach Polski U-17 w futsalu i osiągnęły niebywały sukces! Polonia prowadzona przez Jakuba Budycha i Pawła Hoefta zajęła trzecie miejsce! Nasz zespół na drodze po brązowy medal pokonał takie futsalowe potęgi jak Rekord Bielsko-Biała i Constract Lubawa.
-
24.06.2025
Polonia dziesiąta w Arka Gdynia Summer Cup (2015)
Polonia 2015 w weekend 21-22 czerwca wzięła udział w turnieju piłkarskim Arka Gdynia Summer Cup, podczas którego miała okazję rywalizacji z zespołami z Pomorza, a także z Litwy i Anglii. Podopieczni Michała Furmańczyka i Marcina Duchały podczas turnieju rozegrali dziesięć meczów, wygrali pięć z nich i zakończyli rywalizację na 10. miejscu wśród piętnastu zespołów. Był to dla naszej drużyny czas dobrej zabawy i zbierania cennego doświadczenia!